Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ilim midir, Keramet midir !?

Status
    AMİGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    VAHŞİ BATI
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7

Cevap: Ilim midir, Keramet midir !?

Alıntı dardanos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şeriat tarikat yoldur varana. Hakikat ve marifet ondan i.çeri. yani şeriatı bilmeden tarikatı bilemezsin . hakikatı ögrenmeden magrifet gösteremezsin
    dardanos bence tarikat yol değildir, tasavvuf ve tarikatçıların ne yaptıkları ve kimin için çalıştıkları belli. yol şudur ki allah ve kuran i kerim yolu ve peygamberin sünneti.bunlar bize yeter de artar. tarikat ve tasavvuf ap ayrı bir din halini almış.

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    5

Alıntı bozkurt26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @amero, @gezgin_99 ve @Yücetepe28 ustalarim hos geldiniz evvela.. muhakkak iman, ihlas ve teslimiyet sarttir yüce dinimiz Islam'da.. bu zat veli olup keramet gostermis te olabilir veya Islam dini sinirlari disina cikmadan ilim sahibi birisi de olabilir.. dagdan bir parca koparip helva olarak riziklanan bir Abdulkadir Geylani Hz. veya yerden aldigi taslari kiymetli tas ve altina ceviren evliyalarin kissalarini hepimiz duymus veya okumusuzdur.. sayet ilim ise, Islamiyet cercevesinden cikmadan bu tur olaylarla ugrasan ilim var midir, bunu merak etmistim
    ustam öncelikle insanın kendini bilmesi gerekir ne için sorması gerekir sonrasında bu işlere kafa yorulur..
    abdulkadir geylani ne sebepten ötürü kırdığı kayayı helva olarak yedi ve demiş olduğunuz toprak ne sebepten altın oldu ? bunlar mazeret, zaruriyet olan durumlardır ki dinimiz zaruri durumda haram olanı da ölmeyecek kadar yemeyi mübah kılmıştır.. biz para kazanmak için ilim öğrenme yoluna gidiyor isek niyetimiz halis değildir zira dünya malı için yaradan ile yakınlaşıyoruz demektir.. bu da mazallah insan ilme yaklaşırken dinden uzaklaşır ve sonuç hüsran olur..

bir kişi hocasının yanından ayrılıyor farklı bir memlekete gezmeye gidiyor şeytan de nefis de artık sen bilirsin kadın ticareti yapılan bir binanın önünden geçerken nefsi kabarıyor içeridekilere içeri girmeye çalışıyor zira gözü kararmış. kapıyı tıklıyor açan yok daha sert vuruyor açan yok yumrukluyor açan yok tekme atıyor açan yok en son yerden taş alıp kapıya atıyor yine tık yok dönüp digiyor sonrasında yine hocasının yanına varıyor ve hocasının ona sorduğu ise evladım tıkladın olmadı yumrukladın bir şey demedim tekme attın yine bir şey demedim diyor ve kıyafetinin göğüs kısmını açarak soruyor peki evladım o taşları atıp neden beni yaraladın...

işte ustam inanç bu şekilde oluyor itikatın sağlam ise sıkıntıda kaldığın zaman mevlam yardımcı olacaktır sana ama itikatın sağlam değil ise sonucu hüsrana varacaktır..
    sen helaline haramı karıştırma yeter kazanırsın hemde çok. Haram 1 kuruş dahi olsa helal malda tonlarca sütün içinde görünen küçük pislik gibi fark edilir ki o koca sütü döktürür sana..

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    16

Alıntı AMİGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dardanos bence tarikat yol değildir, tasavvuf ve tarikatçıların ne yaptıkları ve kimin için çalıştıkları belli. yol şudur ki allah ve kuran i kerim yolu ve peygamberin sünneti.bunlar bize yeter de artar. tarikat ve tasavvuf ap ayrı bir din halini almış.
    sevgili amigo kardeşim bir şeyi ne amaçla kullanmana baglı sen tasavvuf ve tarikatçıların ne yaptıkları kimin için çalıştyıkları falan demişsin biz burada onun bunun için çalışanlardan degil hak yolunda çalışanlardan bahsediyoruz. unutmaki islam aleminin nice evliyası hepsi birer tarkat kurucusudur. hepsinin gönüllerde bir yeri vardır sen burada tümüne kötü diyemezsin. onlar gönül dostlarıdır. zaten benim burada yazdıgım deyiş herkesin sevdigi saydıgı yunus emrenin deyişidir sen şimdi yunus emreyimi bu sözü söyledi diye yargılıyacaksın. önce bir sözün ne anlattıgını iyi kavra. sonra yargıla biz burada hiç bir tarikatın savunuculuguna soyunmadık. amma hak erenlerin yetişdigi yerlerede gerçek olanlarınada bizlere laf söylemek düşmez .yüce allaha emanet olun sevgiler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler