Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Küçük Bir Mağara

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    167
    Beğenilmiş
    17

Küçük Bir Mağara

Eski yol/dere guzergahinin yaninda boyle kucuk in var, en son actigim merdivenli kaya bolgesinde bulunuyor. Bir takim isaretler barindiriyor sanki ve hemen sag tarafinda ustunde oymali bir kaya mevcut ve in’den 20 metre ilerde sanduka mezar tipi var ve yaninda oymasi var bu mezar dere/yol da bulunuyor, in’de goze carpanlar, kapaliymis, ustten soluna kanal, kapisinin ustunde oyma, solunda ve arkasinda oymalar/isaretler, in’in icinde hemen saginda altta C yapan bir yer, resimler daha iyi olabilirdi acilar genis olabilirdi gorunteye girmeyen yerler var ama boyle oldu kusura bakmayin

Bu kucuk in neyin nesidir, ne icin kullanilmistir, ne saklanmistir?

Kucuk in

Saginda bulunan kaya

Mezar

Status
    lg_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklar Makamı
    Beğenmiş
    38
    Beğenilmiş
    9

Cevap: Kucuk Bir Magara

Vakti zamanın açılmış gibi duruyor. Lakin bir boşluk kontrolü yapılabilir zeminde.
    “Kırk ulu Çınar geliriz bir gece, Kırkımız da Kırklar yaşında, Kırkımız Kırk sancak taşırız, Kırk sancakta Kırk Püsküllü Kırk Zillidir,
    Kırk Akıllıyız Kırk Deliyiz, Kırk söyleriz Kırk susarız. Görmek istersen bizi Kırkımız da varda yokuz, yokta varız”

YORUMLARIM SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR...lg_e

Status
    S.Hill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Çevrede buna benzer başka emareler de olabilir.Kolay gelsin.

IYI

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Cevap: Küçük Bir Mağara

lg_e üstadımın görüşlerine saygı ile katılıyorum .buraları elden geçmiş ..amma şöyle bir şey var şu gördügümüz grüntüye göre iki açılmış yer görünüyor. lakin burada daha fazlası olması lazım sevgiler

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    24

Değerli @dardanos ustamda değinmiş,buranın güney ve batı yönünde araştırma yapılmalı...!
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    Beğenmiş
    167
    Beğenilmiş
    17

Evet ustam yorumlariniz icin tesekkurler en azindan acilmis ornek olur bu tarz yerler var paylasir fikir alisverisi yapariz ustalarim

Burasi eski yerlesim yerine fazla uzak degil buranin tam arka tarafi eski konumda ele aldigim 3 Basamakli Merdiven Kaya (Civcivli Tavuk) adli konumda yer aliyor goz atabilirsiniz
    @lg_e Ustam sagolasin bosluk kontrolu yapilmadi yapilabilir buralar zaten yillardir boyle eskiden beri acilmislar cok ugrak yerler hem amac paylasim ve fikir alisverisi
    @S.Hill Sagolun ustam buna benzer yok etrafta toprak altinda olabilir belki ama gorunurde sunakta yok
    @dardanos @Yücetepe28 Ustam magaranin ilk resmine gore sol tarafi yerlesim yeri cok magara var 10-15 dkk yurume mesafesi pusula yonlerini hic bilmiyorum, magaranin arka tarafinda gorunen tepenin dibinden bir yol daha geciyor Y yapiyor yani burasi bir yol buradan geciyor asil yol arka tarafindan.

Status
    Beğenmiş
    167
    Beğenilmiş
    17

Boyle yerleri acilmis yerleri arastiriyorum ne nasildir diye, nerde isaret var, nereye koymuslar mali, nerde mezari, tecrube olsun diye, burayi yerinde arastirirken fikir yuruttum kayadaki kanal asagi yukari 20 cm falan tam bilmiyorum ve mezarin mesafesi asaga yukari 20 yada 25 adim olsun, bir de kanal zaten tam mezara bakiyor, olcumlere hic inanmazdim lakin burayla karsilasinca pratik yapinca inaniyorum artik, tabi siz ustalarim da bu iste olcumun oldugunu soyluyosunuz ama bunu teyit edince inandim, ama yine de pek oymalarin isaretlerin falan olcumunu almiyorum oyle bi aliskanligim yok demek ki gerekliymis bazen belki de yanlis bir cozumlemedir ama mesela bu oymalari cozemiyom ne neyin hangisi neyi isaret ediyo misal buyuk oyma sunaksa mezarin ama mezarin yaninda da sunak var birde o kucuk oyma da mi mezari gosteriyor evet olabilir ustam kafamda deli sorular

Status
    Navaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nordatlantik
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    65

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafamda deli sorular
    O sorulardan kurtulmak için detaylıca ve net fotolar gerekiyor , mevcut fotolar yetersizler ..
    İn dediğin açılmış yerin üst kısmında farklı emareler var, diğer üzerinde oyuk olan kaya görünüş itibarıyla Maket türüne benziyor ve maketler hem yakın, hem'de uzak mesafeleri yani birden fazla hedef yer verir, Kaya ayrıntılı ve net fotolanmalı ..
    Dere kenarında'ki açılmış mezarın yakınlarını araştırmayı ihmal etmemelisin ve onun hemen sağında'ki yatay kayayı temizleyip yüzeyi detaylı fotolamalısın, söylediğim gibi fotolar çok kısıtlı, detaylıca mutlaka görülmeli ve Arazi'de yönleri'de belirlemen gerekicek ..
    by Nava®one

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler