Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 345678 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ustalar Yardim Ermeni Evi Ve Ahırı

Status
    Ilhan cansin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Ustalar Yardim Ermeni Evi Ve Ahırı

Alıntı deli_ormanli77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ev ve ahır bitişik mi,aralarında mesafe var mı,
    birde ahır yada evin üstüne çıkan merdiven var mı
    Ustam merdiven yok ama evle ahir birleşik

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Ok yönlerinde 2'şer adet olan ne var
    2 ağıç,2 taş,2 direk
    bina içi yada dış kısımda
    Usta kırmızı ok yönü ahıra giriş tarafını yani kapiyi gösteriyor ve sarı ok yönü de kör pencereyi gösteriyor

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kroki eksik maalesef 3.33 duvar nerede?
    Kuyu, ocaklığın yerleri?
    Babalar 7 tane mi?
    Evin bütün uzaklığı?
    Evin konumu?
    Yemliklerin altı?
    Veriler çok önemli notlar tam olmalı...
    Ocaklığa yüzünü döndüğünde kuzey'e mi bakıyorsun?
    Ustam 4 yatay baba agac ve 4 de dikey baba agac var 3.33 duvar ev le ahırın birleşimi olan duvar ocağa yüzümü döndüğümde güneye bakıyor

Status
    ArGoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    19

Olculer alinmis istenmis olarak goruyorum resimlere bakinca lakin yapilarda mümkün mertebe bütünü görmek ardindan detaya girmek ile sonuc alınır butunden kastim
    Ilk once evin bulundugu sokaga cikacaksin catali bulacak sin var ise ve catalda durup ev hangi yonde ve kac metrede buna bakacaksin ardindan sokak kapisina varip evin bahce dis duvarlari var ve duruyor ise distan disa ve icten ice yonleri ile olcum yapicaksiniz sonra sokak kapisinda durup bahceye acilan kac kapi var her birini bir birine olan yon ve mesafelerini olceceksin ardindan bahcenin icinde bulunan emareleri eski agac kuyu kandillik artik her ne var ise bina da sokaga bakan kac penceren var avluya bakan kac penceren var ve pencerelerin ustunde kac adet mihrap var yada he ne var ise merdiven var ise ust kata cikilan yada ahir a inilennkac basamaklidir inis ve cikis yonleri nelerdir duz mu iner cikar sin yoksa L mi yapar ciktigin yerde kapimi vardir pencere mi yada kandillik mi vardir sonra evin bahvesinde ates yanan ocak var midir var ise sayisi evin icinde kac tane ates yanan yer vardir sayisi ve evde kac baca vardir !
    Sonra ev kac katlidir evin ayrintili plani alt kat ve ust kat ayri yonleri ve mesafeleri duvarlarin hem distan disa hem icden ice her odanin olculeri bu tamam edildikten sonra her oda icin ayrintili kroki eger ki odalar da isaret var ise bunlarin oda icerinsinde hangi duvarda oldugu zeminden ne kadar yuksek oldugu koseler nekadar mesafede
    Misal ahir kapisindan iceri girdin iceride kac tane sutun var ve anayonlerde kabaca uzanan kalaslarin kac sutun uzerinde uzatilmis her biri detay bunlarin yapilarin kendisi zaten basli basina bir isarettir okuyabilene buda tum yapinin butununu gorebilir ve anlayabilir isek ne neyin neresinde ...
    Diyecegim su ki olcumlerini ve krokilerini hazirlamanda fayda var ...
    İyi bir sunum için burayı okuyunuz : http://www.defineyolu.com/definecili...e-sonrasi.html

Nasip İse Gelir Hint 'ten Yemen 'den , Nasip Değil İse Ne Gelir Elden . . .

Tırtılın Yolun Sonu Dedigi Yere USTA Kelebek Der. . .

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    112
    Beğenilmiş
    46

Alıntı Ilhan cansin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam merdiven yok ama evle ahir birleşik
    gözüken merdiven yoksa,yeraltına mahsene giden merdiveni bulman gerekecek

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    112
    Beğenilmiş
    46

Alıntı Ilhan cansin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta kırmızı ok yönü ahıra giriş tarafını yani kapiyi gösteriyor ve sarı ok yönü de kör pencereyi gösteriyor
    kör pencerenin olduğu yer altında mahsen var düşünceme göre,dip duvar ile bitişik.2 adet mahsen.
    biri ahır altında,biri ev in altında,ev içinden yer altı koridora girilmeli ve kapı eşiklerin altından geçilerek bahçede bir kuyu ile bağlanmalı.
    boşluk tespiti önemli
    yan yana 2 adet olan kiriş,cam,baba gibi aralarından giriş olmalı.
    Kirişin birinde V oyması var.yanında 2 adet düz oyma.
    V nin açık ucu istikametinde , 2 adet direk arası giriş olabilir

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    135
    Beğenilmiş
    146

kör pencerenin olduğu yer altında mahsen var düşünceme göre,dip duvar ile bitişik.2 adet mahsen.
    biri ahır altında,biri ev in altında,ev içinden yer altı koridora girilmeli ve kapı eşiklerin altından geçilerek bahçede bir kuyu ile bağlanmalı.
    boşluk tespiti önemli
    Aslında çok tiyolar veriyorsun hemşerim ama tam veriler olsa nokta şaşmaz, acaba d oymalı evmi bende şaşırdım? Yedi kalaslı olması lazım dı! Çivi yok! Uzun mevzu! ArGoS kardeşimiz de yazmış uzun uzun eğer sonuç almak istiyorum derseniz mutlaka olmazsa olmazlar var, görmek gerekiyor maalesef!
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    dedgool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7

Aile putu nerde acaba fenerli usta genelde şömineye yaparlar sıkça görünen

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı ArGoS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olculer alinmis istenmis olarak goruyorum resimlere bakinca lakin yapilarda mümkün mertebe bütünü görmek ardindan detaya girmek ile sonuc alınır butunden kastim
    Ilk once evin bulundugu sokaga cikacaksin catali bulacak sin var ise ve catalda durup ev hangi yonde ve kac metrede buna bakacaksin ardindan sokak kapisina varip evin bahce dis duvarlari var ve duruyor ise distan disa ve icten ice yonleri ile olcum yapicaksiniz sonra sokak kapisinda durup bahceye acilan kac kapi var her birini bir birine olan yon ve mesafelerini olceceksin ardindan bahcenin icinde bulunan emareleri eski agac kuyu kandillik artik her ne var ise bina da sokaga bakan kac penceren var avluya bakan kac penceren var ve pencerelerin ustunde kac adet mihrap var yada he ne var ise merdiven var ise ust kata cikilan yada ahir a inilennkac basamaklidir inis ve cikis yonleri nelerdir duz mu iner cikar sin yoksa L mi yapar ciktigin yerde kapimi vardir pencere mi yada kandillik mi vardir sonra evin bahvesinde ates yanan ocak var midir var ise sayisi evin icinde kac tane ates yanan yer vardir sayisi ve evde kac baca vardir !
    Sonra ev kac katlidir evin ayrintili plani alt kat ve ust kat ayri yonleri ve mesafeleri duvarlarin hem distan disa hem icden ice her odanin olculeri bu tamam edildikten sonra her oda icin ayrintili kroki eger ki odalar da isaret var ise bunlarin oda icerinsinde hangi duvarda oldugu zeminden ne kadar yuksek oldugu koseler nekadar mesafede
    Misal ahir kapisindan iceri girdin iceride kac tane sutun var ve anayonlerde kabaca uzanan kalaslarin kac sutun uzerinde uzatilmis her biri detay bunlarin yapilarin kendisi zaten basli basina bir isarettir okuyabilene buda tum yapinin butununu gorebilir ve anlayabilir isek ne neyin neresinde ...
    Diyecegim su ki olcumlerini ve krokilerini hazirlamanda fayda var ...
    Ustalarım aynen sizin için ıyi bir video çekimi yapıp yükleyeceğim daha ayrıntılı saygilar

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

boşluk tespiti önemli
    Ustam düşünceniz doğru duvar dibi dediginiz gibi yerleri inceleyip sizde bilgi vereceğim teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler