Sayfa 4 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paranın Işığı

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

Cevap: Paranın Işığı

Alıntı LAZURAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili ustam konunu bölüyorum kusura bakma ben şu makina ile ilgileniyorum. bir arkadaşıta resim görmüştüm bir tanesinin üzerinde bildiğin altın şekli gibi bir şey vardı ama es geçmiştim.. bilgisi olan ustalarım özelden yazabilir mi.. bana söylenen kompact makina olduğu ama içine özel bir program yüklenerek gece karanlıkta flash ile çekim yapıldığı yönünde idi.
    polaroid makine ile bu konuda çekim alanlardan duyumlarımız oldu.net çekim aldıklarınıda söylediler.fakat o zamanlar bunun pozlarını piyasadan toplatmışlar.aradık zorla temin ettik.yurt dışından getirttim.ama çekimlerde başarılı olamadık.ışık geçirmez kumaş kullandık.bilgisi olan arkadaşlar var ama sır gibi saklıyoırlar. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar zannedersem.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    249
    Beğenilmiş
    32

Kaya rengi apacik ortada isik burdan mi cikti kontrol edilir bence

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    39

[QUOTE=deli_ormanli77;572588]

@deli_ormanli77. Sevgili kardeşim burası ile ilgili hep kafamda soru işaretleri var. Çevredeki ve buradaki taşları şöyle bir inceler isek bunlar işçilik görmüş ve bir amaç için kullanılmış sabit kayalar traşlanarak ve üstlerine ilave taşlar döşenerek oluşturulmuş üstü açık bir yapı oluşturulmuş. Şu an benim aklıma gelen bu havalenin zeytin ağaçları ile kaplı olduğu ve bu yapınında eski çağlarda zeytini işlemek yağını posasını ayırmak için daha doğrusu ayak ile ezmek için oluşturulmuş bir hazne olabileciğini düşünüyorum .Orada bulunan işaretlediğim oluklu kaya çıkan mayinin akması içindir bu benim görüşüm.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    423
    Beğenilmiş
    543

Bir şey diyeceğim ama öncesinde başka bir şeyi merak ettim. Deniz buraya ne kadar uzaklıkta ?

Ya da bu soru bir kenarda dursun yakın olabileceğini düşünüyorum ama uzaksa da hiç önemli değil.

Ben burada 14-15. yy civarından (belki az daha sonrası) orta-üst sınıf bir tüccar ve ailesine ait mezar odası olduğunu düşünüyorum. Aile detayı kesin diyemesem de mesleğinden neredeyse eminim. Yani yalnız değil gibi ama yanındakiler aile olmayabilir de... Kısacası oda tek kişilik değil bana göre.

Arkadaşınız hatıra pozunu verirken odanın üzerinde büyük ihtimalle. Giriş de sanırım şelale tarafından ama su orada bu kadar aktif iken sıkıntılı...

İlla bir şey ile ilgilenilecekse de bir kaç tavsiyem olacak.

1) Şu taşı yakın markaja alabilirsiniz:

2) İlla burası olmasa da buradan bir yere yollar belki diyorsanız, şu kayayı temizleyip güzel ve detaylı net fotoğraflar çekebilirsiniz (bu kısım bence full işçilik ve diyecekleri ve göndereceği yerler var gibi ! ) Yine de ben sizi uğraştırmak istemem, sizin kararınız ama ben ortam da müsait ise bu kayayı temizlerdim:

Bu kaya güzelce temizlenip, güzel çeşitli açılardan, üzerinden ve net fotoğraflar ile bir şey demezse size bir yemek borcum olsun. Bu kaya da full işçilik !

3) Su yolunu takip edip su hattından ayrılmadan diğer şelale ya da şarlak tipi noktalara yoğunlaşabilirsiniz. Bu şelaleden hem aşağıya akış yönüne doğru hem de daha geriye yukarıya...

Burası için benim kişisel fikrim, bu karelere göre bu şekilde ve evet hala açılmamış güzel bir mezar söz konusu gibi...

Kolay gelsin, saygı ve selamlar.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    39

@deli_ormanli77. Sevgili kardeşim bu rası bakıp bakıp duruyorum çok özenle yapılmış bir yer. Sanki özel olarak taçlandırılmış. burada bayağı işçilikler var bu kayalar öze hazırlanmış buranın parçaları sağa sola arkalara her yere dağılmış. Özel bir anıt mezar olabilir burası . işaretlediğim gibi o köşe muntazam simetrik şahane işçilik var kayaların traşı mükemmel baklava kayaların işlenişi mükemmel. inşallah buradan sağlam çıkarsınız. mezarı ise tam burası kardeşim başka yerde arama.. Yüce Allah gönlünüze göre versin inşallah .Sevgiler

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    117
    Beğenilmiş
    55

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkat çeken işçilikler mevcut.diğeride o arkadaşınn oturduğu yerin hemen önünde koltuk var.o yanlış yere oturmuş.
    aynen ustam, önünde koltuk taşı var, sırtını yaslama yeri var(çok yüksek değil)
    bu resmin uzaktan çekiminde az da olsa belli oluyor.
    sağ el koya yeri var hafiften

Status
    Beğenmiş
    117
    Beğenilmiş
    55

Alıntı dardanos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @deli_ormanli77. Sevgili kardeşim bu rası bakıp bakıp duruyorum çok özenle yapılmış bir yer. Sanki özel olarak taçlandırılmış. burada bayağı işçilikler var bu kayalar öze hazırlanmış buranın parçaları sağa sola arkalara her yere dağılmış. Özel bir anıt mezar olabilir burası . işaretlediğim gibi o köşe muntazam simetrik şahane işçilik var kayaların traşı mükemmel baklava kayaların işlenişi mükemmel. inşallah buradan sağlam çıkarsınız. mezarı ise tam burası kardeşim başka yerde arama.. Yüce Allah gönlünüze göre versin inşallah .Sevgiler
    dardanos ustam . özel hazırlanmış taşlar sanki dediğiniz gibi.
    bu taşların karsı sında yekpare taşlar sanki mermer tozuna benzer bir madde ile yapıştırılmış.bir yapı kurulmuş sanki

Status
    Beğenmiş
    117
    Beğenilmiş
    55

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şey diyeceğim ama öncesinde başka bir şeyi merak ettim. Deniz buraya ne kadar uzaklıkta ?

Ya da bu soru bir kenarda dursun yakın olabileceğini düşünüyorum ama uzaksa da hiç önemli değil.

Ben burada 14-15. yy civarından (belki az daha sonrası) orta-üst sınıf bir tüccar ve ailesine ait mezar odası olduğunu düşünüyorum. Aile detayı kesin diyemesem de mesleğinden neredeyse eminim. Yani yalnız değil gibi ama yanındakiler aile olmayabilir de... Kısacası oda tek kişilik değil bana göre.

Arkadaşınız hatıra pozunu verirken odanın üzerinde büyük ihtimalle. Giriş de sanırım şelale tarafından ama su orada bu kadar aktif iken sıkıntılı...

İlla bir şey ile ilgilenilecekse de bir kaç tavsiyem olacak.

1) Şu taşı yakın markaja alabilirsiniz:

2) İlla burası olmasa da buradan bir yere yollar belki diyorsanız, şu kayayı temizleyip güzel ve detaylı net fotoğraflar çekebilirsiniz (bu kısım bence full işçilik ve diyecekleri ve göndereceği yerler var gibi ! ) Yine de ben sizi uğraştırmak istemem, sizin kararınız ama ben ortam da müsait ise bu kayayı temizlerdim:

Bu kaya güzelce temizlenip, güzel çeşitli açılardan, üzerinden ve net fotoğraflar ile bir şey demezse size bir yemek borcum olsun. Bu kaya da full işçilik !

3) Su yolunu takip edip su hattından ayrılmadan diğer şelale ya da şarlak tipi noktalara yoğunlaşabilirsiniz. Bu şelaleden hem aşağıya akış yönüne doğru hem de daha geriye yukarıya...

Burası için benim kişisel fikrim, bu karelere göre bu şekilde ve evet hala açılmamış güzel bir mezar söz konusu gibi...

Kolay gelsin, saygı ve selamlar.
    DOIDYE ustam uygun bir zamanda tekrar gidip dere kıyısını arastırıp, dediğiniz taşı temizleyip foto çekecem
    (bu kaya komple temizlenebilmeli)diye yazdığınız taş,oturak taşını andırıyor,sırtını yaslama yeri var(çok yuksek olmasada)

Status
    Beğenmiş
    117
    Beğenilmiş
    55

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu diktörtgen içine aldığınız yerde ,çok önceden kız resmi varmış ustam.bize söylenene göre.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler