Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 tane yan yana kapı girişi

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    419
    Beğenilmiş
    375

Cevap: 3 tane yan yana kapı girişi

Alıntı Keops222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçükten büyüğe doğru 3 kapı var girişlerinde su birikintisi var suyu boşaltıyorum belli bi seviyeye kadar dolup taşmıyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    Bu sizin kapılar iki yakın bir uzak mı?
    Kaplumbağa güzel, yılan işareti varsa eğer yukarıda kanal yapılmış bir kaya olması lazım, oda var ise değirmen de olması lazım, dahada olması gerekenlerde var ama teyid için bu kadar yazdım.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    Keops222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Hocam sağol eline sağlık çok güzel açıklayıcı bi yazı olmuş şunu sormak istiyorum küçükten büyüğe üç tane ayazma var bunlar üç ayrı Aziz veya azizeye adanmış tamam çalışma yapmalımıyım okuduğum yazıda Mahzen den bahseldilmiş mahzen mi aramalıyım?

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sizin kapılar iki yakın bir uzak mı?
    Kaplumbağa güzel, yılan işareti varsa eğer yukarıda kanal yapılmış bir kaya olması lazım, oda var ise değirmen de olması lazım, dahada olması gerekenlerde var ama teyid için bu kadar yazdım.
    Kapılar birbirine mesafesi aynı ama büyükten küçüğe doğru 3 kapı en büyük olanı çok özenli bi şekilde yapılmış 20 metrelik tören yolu gibi gittikçe daralan bi yoluda var

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    41

Hocam sağol eline sağlık çok güzel açıklayıcı bi yazı olmuş şunu sormak istiyorum küçükten büyüğe üç tane ayazma var bunlar üç ayrı Aziz veya azizeye adanmış tamam çalışma yapmalımıyım okuduğum yazıda Mahzen den bahseldilmiş mahzen mi aramalıyım?
    Hayır sevgili kardeşim mahzen tipli ayazmalardan bahsediliyor orada bu ayazmalar yine farklı. Lakin daha öncede belirttiğim gibi senin alan boş değil civardaki işaretlerden hareket ederek bir sonuca ulaşabilirsin . Zaten anladığım kadarı ile sizin ifadenizle ben giriş sormuyorum yer sormuyorum gibi bir açıklamanız var idi öyle ise bu konularda hakim bir kişisiniz demekki. Ha sevgili kardeşim yok öyle değil ben diğer işaretler konusunda yardım isterim der isen buradaki tüm ustalar ve ben kendim her türlü yardıma hazırız Allahın izni ile. Dikkat eder isen hiç bir işaret hakkında tek yorum ben henüz yapmadım . siz ister iseniz her zaman yorum yapmaya hazırız sevgili kardeşim. Bu senin ayazmalarında belki çok ünlü ve şifalı ayazmalardan olabilir oyüzden bu yer hristiyanlık ve bazı müslüman kesimler için önem arz eder .Hani bir ata sözü vardır((((((( Denize düşen yılana sarılır))))) misali bazı derdine derman arayan müslim kişilerde bu tip yerlerden medet ummuşlardır.Yani kısacası bu alan bir şeyler saklamak için uygun bir alandır sevgiler

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Sağolasın yüreğine sağlık bugün diğer emareler ile ilgili araştırmamızı yaptık ve Allah izniyle umutluyuz ayazmalardan bağımsız çok yakınında oranın üzerinde duruyoruz şuan

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    41

Sağolasın yüreğine sağlık bugün diğer emareler ile ilgili araştırmamızı yaptık ve Allah izniyle umutluyuz ayazmalardan bağımsız çok yakınında oranın üzerinde duruyoruz şuan
    Haydi hayırlısı Yüce Allah işlerinizi rast getirsin inşallah kazadan beladan korusun

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    46
    Beğenilmiş
    24

keoops kardeşim ben sana kısa bir yol önereyim bunu konyada yaptırdım oldu burdada başarılı olur inşaallah anladıgım kadar bunların üçündede su var ve aynı seviyede yani su biryerden geliyo ve gidiyor eger böyle ise buraya kırmızı boya bol döküyorsun ve suyun çıktıgı yeri buluyorsun bu bir.
    2 yada su üst kısım lardan bi yerden geliyor buraya yalnız seviye aynı gelen su cıktıgı nokta ile burada aynı seviyeye ulaştıgında cıktıgı yerden taşar gider ..şöyle acıklayayım su yukarıda 3 mt yuksekten geliyor bu suyun orada 3 mt asagıda kanal sistemi yaplır aşagıdakı su ile aynı seviye olur .su asagıda dolunca tahliye kanalından tahliye olur .
    konyada böyle bir yer vardı 25 mt yukarıdda kayanın içindeki suya boya döktürdüm boya direk kuyuya geldi ......
    yani su yukarıda ıse ordan kanalı bulup suyu kesecen .suyun kaynagı oldugu yer ise çıkısı bulup ordan girecen.

Status
    sefacefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    55
    Beğenilmiş
    56

Bunların sadece su kaynağı olduğunu düşünüyorum. Yapıya veya su akımına zarar vermek hıyanettir bence. Ha bunlara bağlı olarak farklı işaretler veya bu bölgede değerli şeyler olabilir... Fakat kapı demek manasız geldi bana, bayağı bir şekilde ayazma-su kaynakları bunlar ve birçok yerde örnekleri var...
    Kanaat tükenmez bir hazinedir. Mevcuda iktifa dûn-himmetliktir (Varolanla yetinmek himmetsizliktir).

Status
    sondurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    3

,

,,Alt Resim'deki Yer Bereketli'' MANİ ,MONEY'' Okey..''!!!
    ,,DÜNYA FANİ ÖLÜM ANİ BİRŞEY GÖTÜREMEZSİN YANİ,,

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    43

@Keops222 usta sunakdan fazla uzaklaşma derim...!Ayrıca o sunak olan kayanın detaylı fotolarını eklersen güzel şeyler ortaya çıkacak...!
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler