Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sıralı Oymalar ve Diğerleri

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26

Cevap: işaretler

@İsimbulamadım usta konunuzu ilgili yere taşıdım...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    İsimbulamadım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@Yücetepe28Çok teşekkür ederim üstadım

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26

Alıntı İsimbulamadım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim üstadım ����
    Eyvallah usta...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    34

1.Evet orada tam olarak orada 45 sene önce kapak vardı hatta rahmetli babam sığır güderken (çocukken) çok uğraşmış açmak için, yokluk zamanlarını anlatırken o kapağı açmak için uğraşırdım bir çakım bile yoktu tahta çubukla uğraştım derdi
    Sonradan biri açmış tabi.

2.küçük deliklerin ok ile gösterdiğiniz yönünde tepe olup olmadığını kestiremiyorum şuan. Akarsu sormuşsunuz akarsu var ama ok işareti yaptığınız yerde değil ve uzakta ancak birdaha ki gidişimde daha detaylı fotoğraf çekerim. İnşallah önümüzdeki hafta içi orda olacağım.

3.Gösterdiğiniz işaretler yeni yapılmış işaretler

4.Bu resimde neler var anlaşılmıyor yazdığınız yazının (anlaşılmıyor kelimesinin R harfinin hemen alt kısmında kapı gibi duran bir yer var

5.büyük oyma küçük oymalara yakın aynı taş üzerinde

Son olarak Oyma işaretleri burada kapak mı vardı dediğiniz mağaranın üzerinde bulunuyor

Saygılar
    Sevgili kardeşim O zaman burada bir tek mezar yokki fazlası var hem sonra buranın daha düzgün fotoları olsa çok daha iyi yorumlar yaparlardı ustalarımız. Yalnız o yeni dediğiniz işaretlerin olduğu mekan ile kapağın olduğu yer aynı yermi. bu arada konunuzu bu alana taşıdım

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Evet açılan kapak ile yeni dediğim işaretlerin olduğu yer aynı yer. Ustam o kadar çok yer mevcut ki bizim oralarda akıllara ziyan ki roma döneminden kalma olduğu söyleniyor ben çok vakıf değilim tarihi bilgim yok.

Bizim en çok merak ettiğimiz ise belli olmayan fotoğrafta ki kapıya benzer görüntü.

Dediğim gibi hafta içi kamp için gideceğim inşallah anlık görüntüler çekip gönderirim inşallah....

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    34

Evet açılan kapak ile yeni dediğim işaretlerin olduğu yer aynı yer. Ustam o kadar çok yer mevcut ki bizim oralarda akıllara ziyan ki roma döneminden kalma olduğu söyleniyor ben çok vakıf değilim tarihi bilgim yok.

Bizim en çok merak ettiğimiz ise belli olmayan fotoğrafta ki kapıya benzer görüntü.

Dediğim gibi hafta içi kamp için gideceğim inşallah anlık görüntüler çekip gönderirim inşallah....
    Sevgili kaedeşim hayırlısı ile bizlerde bu yeni fotoları görmek isteriz daha iyi yorumlar gelir ustalardan sevgiler kardeşim

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yinelemem gerekirse çok vakıf olduğum konular değil hatta membağında olduğumu söylemelerine rağmen bir kazma dahi vurmuşluğum yoktur.
    Ancak neden gittiğim zaman araştırmalar yapmıyorum diye sordum kendime ve siteye üye oldum.

Daha evvelde üye olmuştum başka bir siteye, bu fotoğraflar yalan sen çekmedin dediler çok üzerine düşmedim o yüzden

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı dardanos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili kaedeşim hayırlısı ile bizlerde bu yeni fotoları görmek isteriz daha iyi yorumlar gelir ustalardan sevgiler kardeşim

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim iyi forumlar dilerim...

Sevgiler saygılar....

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

sevgili @İsimbulamadım ustam öncelikle hoş geldiniz..
    bahsetmiş olduğunuz gibi biri iseniz emin olun biz de aynı tiplerde olan kişileriz belki bazı abilerimiz, kardeşlerimiz daha fazla üzerine düşer bu konuların lakin sonuçta herkes ekmek peşindedir ya tutarsa demiş ya hoca..

geniş açıdan çekmiş olduğunuz resmi eğer ki imkan var ise güneş arkanızda kaldığı zaman ve odak noktası belirleyip çekebilir misiniz. zira resimde kapak ve üzerinde küçük bir kapak gibi duran bir yer var alt zeminden yüksekliği ayrıntılar belli değil ne yazık ki..

ikinci dikkatimi çeken resim ise içeriden çektiğiniz ve arka planda yeni yapılmış olduğunu söylediğiniz resim bu yeri-odayı daha geniş veya kaliteli panorama şeklinde resimleyebilir misiniz.

oymalar hakkında ustalarım gerekeni söylemiş. sadece uyarmak isterim yeni başlayanlarda yeni heves ouyor balıklama saldırmayın mantığınız ile hareket edin mazallah bir şıkıntı olunca siz ve aileniz çekiyor bunları. kolay gelsin.
    hakkınızda- hakkımızda hayırlısı..

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı LAZURAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili @İsimbulamadım ustam öncelikle hoş geldiniz..
    bahsetmiş olduğunuz gibi biri iseniz emin olun biz de aynı tiplerde olan kişileriz belki bazı abilerimiz, kardeşlerimiz daha fazla üzerine düşer bu konuların lakin sonuçta herkes ekmek peşindedir ya tutarsa demiş ya hoca..

geniş açıdan çekmiş olduğunuz resmi eğer ki imkan var ise güneş arkanızda kaldığı zaman ve odak noktası belirleyip çekebilir misiniz. zira resimde kapak ve üzerinde küçük bir kapak gibi duran bir yer var alt zeminden yüksekliği ayrıntılar belli değil ne yazık ki..

ikinci dikkatimi çeken resim ise içeriden çektiğiniz ve arka planda yeni yapılmış olduğunu söylediğiniz resim bu yeri-odayı daha geniş veya kaliteli panorama şeklinde resimleyebilir misiniz.

oymalar hakkında ustalarım gerekeni söylemiş. sadece uyarmak isterim yeni başlayanlarda yeni heves ouyor balıklama saldırmayın mantığınız ile hareket edin mazallah bir şıkıntı olunca siz ve aileniz çekiyor bunları. kolay gelsin.
    hakkınızda- hakkımızda hayırlısı..
    Selamınaleyküm ustam gittiğim zaman panaromik fotoğraf çekerim inşallah. Ve çevreyi de panaromik olarak çekip sizlerle paylaşırım.
    Ek olarak açılmış ve alınmış Kaya mezarı fotoğraf ziyafetide yapmak isterim çok güzel yerler var hem doğa olarak hemde tarih olarak bir gezinti yaptırmış olurum sizlere.
    Üstadım inanın paradan ziyade bir Kaya mezarı bulursam eğer içinden birşey çıkmasa bile o heyecanı yaşamak isterim, tabkii içinden değerli birşey çıktığı vakit heyecan daha keyifli hale dönüşür ki bunu kim istemez

Saygılar sevgiler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler