Sayfa 12 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 29101112131415 SonuncuSonuncu
Toplam 146 adet sonuctan sayfa basi 111 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 Tavuk 5 Civciv Çözümü

Status
    keskingöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Cevap: 1 Tavuk 5 Civciv Çözümü

Merhaba. tavuk civcivin ilerisinde bulunan ve malı dağıtılan bir kısmı da dikili taşta olan, dikili taşı kaldırmaya çalışırken karıncaların saldırısına uğrayıp sağ göğüs tarafında hala karınca yaralarının izini taşıyan bizim gariban çoban Mehmet’in başına gelen bu musibeti paylaşıp konuyu derinleştirmek isterim. YouTube da bir garip umut taciri çıbıkçı tarafından uydurulan eşkıya işaretidir diye anılan bu işaret, hemen hemen her 3 Ermeni köyünden birinde mutlaka vardır. Kilisenin kuzeybatı ya da güneydoğuya bakan hakim tepesinde de mutlaka bir yılan bulunur ki, bu da kilisenin sakladığı malların sınırı hudududur. Sihir nasıl çözülür diye sual edersen eğer? Valla Hacı hocaların gücünün yetmediği çözme işlemlerinin beyhude olduğu aşikardır. Orada bekleyen bekçiye söylenen yıldızlı sözlerde geçen şart ne ise o yapılmadan malın Alınması , imkansız gibi bir şeydir vesselam.

Status
    karadag30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    21

Horoz yoksa tavuk civciv ne işe yarar anlayana

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    41

@keskingöz ustam yani diyon ki tavuk ve civciv in parası alınmaz.???bir yerimde 5 civciv bi başka bölgede 9 civciv var.5 civcivli olan yerde devede var.daha aşağıda derede harika işlemeli bi de kaplumbağa,bende seviniyordum bu paraları alırım diye.vay be buda nasip değilmiş demekki.neyse birinin nasibidir o paralar.

Status
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    41

@karadağ ustam burda illaki bide horoz olacak diyorsun.peki horozun görevi sadece tavuğun ihtiyaçlarını mı gidermermektir.başka bilmediğimiz bi görevi mi vardır.biraz açarmısın @keskingöz ustam çoban örneği gibi çok değerli bilgiler vermiş.bizlere demişki tavukla uğraşmayın parasını alamazsınız.itiraf edeyim ki bu güne kadar bunu ilk defa duyuyorum.demekki tavuğun parasını tılsımı çözmesini bilmeyen hiç kimse alamazmış.çok değerli bi bilgi.karadağ ustam sende şimdi horozu işin içine soktun.bide cümlenin sonuna anlayana dedin.ben anlamadım ,işi ne olacak şimdi.sır herhalde.belki özelden yazarsın da bende bileyim.??????? tşk.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    167
    Beğenilmiş
    17

@kabakburgiba Deve varsa o zaman kervan yolu yakinindasin, benzer yer bende var nasip olursa bolgeyi buraya atar inceleriz, dere varsa derede giris veya dere kenarlarindan giris olmali, devenin bulundugu yer yigma gibi mi devenin altina yonlendirilirsin buyuk ihtimal, devenin baktigi yonde giris bulunanilir, diger 5 civcivli bolge ise koy ici olmali yada cok yakin, bir tane daha isaret olmasi lazim 3 yerde civcivli yer,.. benim hikayem boyle

Status
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    41

@Tahterevalli ustam.yer dağda bi yer.dere güneyden kuzeye akar.çok eskilerde burayı bulan yabancı biri.dedeyi korkutmuş.bak demiş bu işaretleri burda görürlerse seni burada rahatsız eden çok olur,hatta devlet görürse seni buradan çıkartır yerinede el koyar.sen en iyisi burada bulunan işaretleri kır.dedede korkar zavallım işaretleri kırar.deve yok.tavuklar civcivler yok.aşağıda kaplımbağanın son parçasınıda bi arkadaş evine ***ürmüş.tauk ve deveye yakın kuzey doğu sunda bi mezar açmışlar göz yaşı şişesi falan çıkmış.başka bir şey yok.kaçış tüneline yakın bi yerde.zemindeki taşlar fazla belli olmuyor.en fazla 200 m diyelim.güney doğu istikametinde bi pınarı v<ar.devenin baktığı istikamettede düzlük bi alan harman yeri var.orda derenin tam dibinde büyük bi kaya,kayada oyuklar var.etrafında dağınık şekilde evler var.3 civciv şimdilik yok.devenin altı tam isabet.girişli tüneli harmanyeri tarafından dereye yakın.yani güney batı gibi.daha bi odasını buldum.dolu olanı,diğer 4 odayı tesbit edemedim.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    167
    Beğenilmiş
    17

@kabakburgiba Aynen dedigin gibi dagda usta durum boyle bundan otesini senden ogrenecez sana kalmis ben daha o tunel girisine girmedim ben agzi acik buldum kurcalanmis gibi, bakalim iyi bir calisma isteyen yer, sen girdin mi ? Diger odalari bilmem varsa da bende bulmam lazim sanirim dere kollarinda, ayni girisi buldugun harman yeri gibi yerler olmasi lazim,..

Status
    keskingöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @keskingöz ustam yani diyon ki tavuk ve civciv in parası alınmaz.???bir yerimde 5 civciv bi başka bölgede 9 civciv var.5 civcivli olan yerde devede var.daha aşağıda derede harika işlemeli bi de kaplumbağa,bende seviniyordum bu paraları alırım diye.vay be buda nasip değilmiş demekki.neyse birinin nasibidir o paralar.
    Merhaba. Bazı tavuk civcivlerde müjde olarak heykel bırakılır ve boyutu epey büyüktür. Heykel saf altın olmadığı sürece sihir tutmaz. Ayrıca elmas v.b kıymetli taşlara da sihir yapamıyorlar. Ermeni balıklarının malzemesi romadaki gibi mezar ve altın değil elmastır. Ek bilgi olsun bu da. Konuyu toparlarsak müjdesi heykel olan tavuğun malzemesini alabilirsiniz. Yalnız bu olaya şimdiye kadar bir kez şahit olduk o da bizim köyde. Başkaca da ben sihirli çözmeden tavuk civcivin malını aldım diyen yiğit varsa çıksın meydana..

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    21

Alıntı keskingöz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bazı tavuk civcivlerde müjde olarak heykel bırakılır ve boyutu epey büyüktür. Heykel saf altın olmadığı sürece sihir tutmaz. Ayrıca elmas v.b kıymetli taşlara da sihir yapamıyorlar. Ermeni balıklarının malzemesi romadaki gibi mezar ve altın değil elmastır. Ek bilgi olsun bu da. Konuyu toparlarsak müjdesi heykel olan tavuğun malzemesini alabilirsiniz. Yalnız bu olaya şimdiye kadar bir kez şahit olduk o da bizim köyde. Başkaca da ben sihirli çözmeden tavuk civcivin malını aldım diyen yiğit varsa çıksın meydana..
    Kardeş az yazdın heykel birkaç degerleri taş kitap ve onlar için çok önemli bir küre olacak

Status
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    21

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @karadağ ustam burda illaki bide horoz olacak diyorsun.peki horozun görevi sadece tavuğun ihtiyaçlarını mı gidermermektir.başka bilmediğimiz bi görevi mi vardır.biraz açarmısın @keskingöz ustam çoban örneği gibi çok değerli bilgiler vermiş.bizlere demişki tavukla uğraşmayın parasını alamazsınız.itiraf edeyim ki bu güne kadar bunu ilk defa duyuyorum.demekki tavuğun parasını tılsımı çözmesini bilmeyen hiç kimse alamazmış.çok değerli bi bilgi.karadağ ustam sende şimdi horozu işin içine soktun.bide cümlenin sonuna anlayana dedin.ben anlamadım ,işi ne olacak şimdi.sır herhalde.belki özelden yazarsın da bende bileyim.??????? tşk.
    Kardeş nkimi eksik yazmışsın bildirim gelmedi yoksa daha önce dönerdim sana konuya gelecek olursak bana kanıt ver sana yardımcı olayım inşallah işaretlerin fotoları varsa yükle bakalım horozu soracak olursan herkesin bir sırı vardır ondan anlayana dedim ha sen horozun görevi hakında bizi gırgıra alıyorsan onada saygı duyarım önemli olan tecrube dir yoksa kopyala yapıştır işini herkes yapar kanıt varsa iş var yoksa ekmek yok

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler