Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Katmanlar

Status
    kralniyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    3

Katmanlar

Arkadaşlar bölge kütahya çıkan katmanları aşağıda çizdim (Normal toprak, kilitli taşlar, ince elenmiş kum ve sonrada parmak büyüklüğünde ince uzun taşlar çıkmaya başladı) karşılaşabileceğimiz katmanları veya tavsiyesi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim. Teşekkür ederim. Pirinç çubukla boşluk ve değerli malzemesi alındı.

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26

Cevap: Yorumlarınız çok önemli!!!!!!

@kralniyo usta konunuzu ilgiliyere taşıdım.Fotoğraf yüklenirse ilgili yere alırız...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    3

Alıntı Yücetepe28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kralniyo usta konunuzu ilgiliyere taşıdım.Fotoğraf yüklenirse ilgili yere alırız...
    @Yücetepe28 ustam bir kroki çizmiştim ama yetkili sizsiniz olsun. Peki katmanlar hakkında bir yorumunuz var mı acaba???

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26

Alıntı kralniyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yücetepe28 ustam bir kroki çizmiştim ama yetkili sizsiniz olsun. Peki katmanlar hakkında bir yorumunuz var mı acaba???
    Usta sizi buraya yönlendiren emareler nelerdi?Bilgilere göre doğru yoldasınız...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    3

Alıntı Yücetepe28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta sizi buraya yönlendiren emareler nelerdi?Bilgilere göre doğru yoldasınız...
    usta pirinç cubukla boşluk ve değerli alındı ayrıca yere ... cihazı ile bakıldı aynı sonuçları aldık .... 4 metreden aşşasını çekmez dedi sahibi o derinliğe güvenerek girdik suan 3mtreye yaklaştık çıkan emareler bunlar. Yer kurumuş derenin hemen kenarı eski teyitli bi kilisenin tam karşı bölgesinde. Bölgede ayrıca frig roma ve bizans kalıntıları mevcut...
    Konu Yücetepe28 tarafından (28.Nisan.2018 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: Cihaz markası silindi...

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    32
    Beğenilmiş
    19

konuyu sormaya bile gerek yok katmanlar degiştikce ineceksin aşagı toprakla karısık taş çıkmış mıcır çıkmış kum çıkmış geriye kömür yada katranlı yer kalmış tevekkeltü alallah vela havle vela kuvvete illa billah dicen devam edicen.

Status
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    3

Alıntı kralniyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bölge kütahya çıkan katmanları aşağıda çizdim (Normal toprak, kilitli taşlar, ince elenmiş kum ve sonrada parmak büyüklüğünde ince uzun taşlar çıkmaya başladı) karşılaşabileceğimiz katmanları veya tavsiyesi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim. Teşekkür ederim. Pirinç çubukla boşluk ve değerli malzemesi alındı.

Arkadaşlar bu katmanlardan sonra kilitli taşları kum ile doldurulmuş sökmeye devam ettik şuan düzenli bi şekilde elle konulmuş birbirine kilitli taşlar renk değiştirdi kırmızı siyah renkte çıkmaya başladı yer yer parça şeklinde yeşil kil çıktı şuan 7.5 mtredeyiz sanki taşlar yanmış şekilde çıkıyor bu metrelerde.tecrübeli arkadaşların yardımlarını ve tavsiyelerini bekliyorum sizce ne kadar daha inmemiz gerekir ve bu yanma konusunda fikri olan varmı???

Status
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    3

Cevap: Katmanlar

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son maden curufları çıkar.
    Hemen yakınınızda bir kuyu olması gerekiyor, güney tarafınızı iyi inceleyin mutlaka kuyusu vardır
    Sayın usta çalıştığımız nokta eski kurumuş derenin doğu tarafına kalıyor. Kuzey ve batı tarafında frig yapıları var ama romalılar yapıları kullanmışlar. bölge eski bi roma kilisesinin karşısına kalıyor.Kilise ile aramızda baraj var kilisenin tam karşısı. Çalışma yaptığımız alan dere kenarı yapay bi tepe 180cm de bir 30cm horasan çıktı sonra elle kilitlenerek koyulmuş kum ile tepilerek yapılmış katmanlar devam ediyor.Şuan 7.5mtredeyiz taşlar yanmış gibi kırmızı ve simsiyah oldu ve parça parça koyu yeşil kil çıkıyor elle hemen ufalanıyor.Acaba ne kadar daha inmemiz gerekiyor.Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Status
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    3

@OMEGA sayın usta bir ayrıntı belirtmek isterim 6mtden sonra özellikle yanmış taşları söktüğümüz de sis gibi bir duman çıkıyor aşağıdaki çalışan dumandan gözükmüyor nerdeyse. Birde en son 7.5 metrede aşağıda oksijen nerdeyse yok oldu iki çakmakla denedik ama çakmaklar yanmadı acaba bir sebebi varmıdır???

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    32
    Beğenilmiş
    19

şimdi sis var hava yok zehirlenme yok ne olabilir eski bir hamam dogal kaplıca suyu ile beslenen bunun başka izahı yok bana göre aşagı hava basar sın çalısırsın ama 7.5 mt göçük tehlikesi artı çalıştıgın yani ayak bastıgın yerin alta göçme tehlikesi vel hasıl sıkıntılı durum önce can güvenliği allah yardımcınız olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler