Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tek domuz

Status
    ONÜÇ-13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    4

Tek domuz

S.a. Arkadaşlar özellikle omega ustam fenerbahçeli kutay ve elinde belge bilgi olan tüm dostlar sonuna kadar sabırla okumanızı istiyorum

2 sene evvel tek domuz'u gözüyle gören arkadaşın evinde misafir olduk sabaha kadar çay muhabbetinde kendisini ikna ettik babasınıda şahit tuttuk nisan aylarıydı; bize 3 ay sonrasına söz verdi, torosların zirvesinde çok kar'lı 2500-3000 rakımlı bir yer olduğu için en uygun zamanın haziran sonu temmuz başı olduğunu belirtti, mutlu bir şekilde kucaklaşıp ayrıldık

aradan 1 ay gibi bir süre geçti bu arkadaşın öldüğü haberini aldık iş yerinde tartıştığı arkadaşı tarafından bıçaklanarak kan kaybından öldü maalesef ölümü medyada basında haber olarak çıktı

Biz pes etmedik babasınında yardımıyla bu tek domuzu bu ölen arkadaşa gösteren asıl kişiye ulaştık bu abimizde yörük ve gerçek bir geyik avcısı

şimdi bu abimizin ağzından anlatıyorum.. bu işte bir lanet var dedi; ilk bu yeri kendi öz kardeşine göstermiş, kısa bir zaman sonra kardeşinin eşi bir kaza sonucu vefaat etmiş, ikinci gösterdiği kişide dostum arkadaşım dediği az önceki bahsetmiş olduğum bizi ilk ***ürecek olan arkadaştı oda anlattığım gibi iş yerinde tartıştığı arkadaşının bıçaklaması sonucu kan kaybından ölmüştü... adam haklı olarak biraz tedirgin ancak ikna oldu insanlar konuşa konuşa anlaşırmış.

Adam gibi adam derler ya ha işte aynen öyle bir adam karşımızdaki abim başladı anlatmaya, ben dedi arkadaş arada bir zaman bulduğumda şu dumanlı dağlara geyik avına çıkarım bu bende bir hastalık dedi yine bir gün ipi gırdım çıktım zirveye atışımda iyidir vurdum bir tane erkek keçi ama yaralı kaçtı dedi; kayadaki kan izlerinden takip ettim geldim bir sarp uçurumun büküne diyor dağ keçisi o sarp yerden öte yüze geçmiş kayada kan izleri ama ben bu yeri geçemiyorum çok zor bir yer ama bir yolunu buldum dolambaçlı başka bir yerden keçinin olduğu o kata indim dedi.

Kayada doğal bir in mağara dikkatini çekmiş çünkü tavanı simsiyahtı diyor o yere vardığında in'in ağzında birebir bir Domuz ölçülerinde ayakta kabartma tek bir domuz ilk gördüğünde canlı sanmış anca o kadar olur diyor domuzun burnunun delikleri tiken tiken tüyleri kuyruğu bugünün heykel ustaları bu kadar benzetemez diyor, domuzun 1 karış önünde burnunun hizasında 3 tane kayada matkap deliği gibi delik var diyor yanyana sıralı serçe parmağımı soktum birisi 7-8 se diğeri 5 sonuncusuda 3 cm. derinlikleri gelir diyor göz hesabı bu 3 tane sıralı deliklerinde aşağı yukarı 60 - 70 cm. kadar ilerisinde tek bir tane haç var dedi, ama enteresan olan domuzun olduğu in'in ''küçük mağara'' tavanı simsiyahtı diyor elledim zift gibi kartan sakızı gibiydi diyor.

Şimdi biraz daha detay verecem elinde belge bilgi olan arkadaşlar için, bu yere varabilmek için çok kuvvetli akan kar sularının beslediği bir ırmaktan kuru bir dere ayrılıyor yukarı doğru çok dik ve sarp bir rampa çıkması çok zor bu kuru dere yukarlara tırmandıkça L yapıyor; L yaptığı yere varmadan 50-60 mt. aşağıda kuru derede tatlı bir su kaynağı var, L yaptığı yeri geçtikten sonrada kekre acı bir su kaynağı var biraz daha tırmandıktan sonra kuru dereden sağ kolumuza dar bir geçit var bu yeri geçince bahsettiğim tavanı simsiyah küçük bir in ve hemen önünde kabartma domuz, bu yerinde tam karşısında yani kuru derenin karşı yamacında doğaldan yukarı doğru sivrilen kudretten bir dağ '' ama kayadan'' bu dağın zirvesinde kale duvarına benzer bir örgü var.

Sonuç kısmına gelirsek ben bu yeri gözümle görmedim, 2 senedir inandığım için bu yeri kovalıyorum, gözüyle gören avcı arkadaşın ağzıyla anlattım size tüm detayları, bir noktadan sonra araç gitmiyor 3-4 saat yaya yolu var ve kuru derede dik ve sarp bir alanda tırmanış yapılması gerekiyor arkadaş ***ürecek şu an zamanı yaklaşıyor mayıs ayından sonraya okey verdi kendisi de artık gidelim diyor.. fakat ben uzun boylu yürüyemem sarp bir yerde tırmanış yapamam burada tıkandım kaldım.

Elinde gerçek bir bilgi belge olan dürüst olan tüm arkadaşları bekliyorum kapım açık, bana malı şurada burada diye yazmayın, ben biliyorum Allah'ın izniyle malını alırız diyenler kendinden emin olanlar buyrun beraber çalışalım

FENERLİ (27.Haziran.2020), gezgin_99 (16.Şubat.2019), kurtbaba (01.Temmuz.2020) Bunu beğendi.
    yerin..göğün..arşın..kürsün..alemlerin.. anahtarı; La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    191
    Beğenilmiş
    178

Cevap: Tek domuz

Keşke geceleri çıkarsak, bende 25 yaşında olurum, bayramlar cabası... Tazı gibi çıkardım oraya... Gözler ile görmek çok önemli... Domuzu görmek lazım,..... Ayrıntıda gizli bence...
    Kusuruma bakmazsan U.... Arkadaşım ve arkadaşlar özelden yazmayı tercih ediyorum.
    Eğer başka bulan olursa mutlaka elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız, manastır işleri genelde çizme ve tek delikli olur dikkat...
    Omega ustamızın izniyle tabikii...
    kurtbaba (01.Temmuz.2020), ONÜÇ-13 (03.Ağustos.2020) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    4

Değerli yorumlarını bekliyorum M. kardeşim İnşAllah omega abimizde bir el atar ve sitedeki tüm dostlar bu konuda her kesten doğru bilgi bekliyorum, sık sık gidip gelinecek bir yer değil bir defa gidebilmek dahi baya meşakatli bunuda göz önünde bulunduralım inanın çok umutluyum bu yerden
    yerin..göğün..arşın..kürsün..alemlerin.. anahtarı; La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah

Status
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    4

Omega ustam şimdi yaylayı aradım telefonda kunuştuk; Bu derede mutlak suretle şelaleler ve değirmen vardır demiştiniz.

Dediğiniz gibi bir değirmen varmış ama bu yere varmadan 4-5 kilometre beride diyor gören arkadaş, yine bu değirmenin kurulu olduğu akan ana ırmağın hemen üstünde de bir kuru dere olduğunu; akan ırmakla kuru derenin arasında da 3 kuyu olduğunu, kuyuların ip gibi yanyana aynı hiza olduğunu ve bu 3 kuyunun aralığı da 6 şar 7 şer mt. olduğunu söyledi, değirmen ile bu 3 kuyunun arasıda 60 - 70 mt. gelir dedi.

ancak bu yer bizim domuz ile alakalımıdır bilemiyorum neticede bu değirmen ve 3 kuyu Domuza varmada 4-5 kilometre beride diyor
    Değerli yorumların için çok çok teşekür ederim üstad Allah razı olsun sizden.

Status
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    4

Şimdi kafam bastı bu değirmenin karşı yamacındaki 3 kuyu ? üçün biri değilmi usta, yada değirmencinin parasımı

Status
    TANRIDAGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

keske bu yerin en azindan bir resmini gorseydiniz. bu kadar net ve anlattiginiz kadar anlasilir bir isaretin mutlaka soygun yedigini dusunuyorum. domuzun baktigi yondeki hac malin orada oldugunu belirtir. zaten domuzda aramaniz gereken magara yada mahzendir. zaten magaranin agzina yapilmis olmasi isinizi kolaylastiracagi gibi, bu isareti gorupte bu konuda az bucuk bilgisi olan kisilerinde isini kolaylastirmistir diye dusunuyorum. ayrica kafama takilan baska bir konu ise definecilikte en kiymetli ve mali en guzel isaretlerden biri olan domuzu ve yadimci isaretlerini bilen kisiler neden bu gune kadar beklemis olabilirler. size nacizane tavsiyem dikkatli olun ve bir oyuna gelmeyin. cunku anlattiginiz kriterler isi bilen bir usta icin tahmin bile edemeyeceginiz kadar surede mali kaldirmasini saglar... hac ucleme ve domuz bakildiginda kafanizi saga sola cevirmeden gorebileceginiz bir bakis acisi icinde olmasindan dolayi, emanetide isaretin cok yakinindadir. kilise gomusu olabilecegi gibi, zamani buyuk din adamlarindan birinin mezari olma olasiligida cok yuksek. soygun yememisse ve bu isaret gercekse voleyi vurdunuz demektir... selametle...

Status
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    4

yorumun ve temennilerin için teşekür ederim TANRIDAGI eyvallah

Status
    feylezof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7

Usta bu yer toroslar da demişsin, eğer Antalya İl sınırlarındaysa burasını yurt dışında bile duymayan kalmadı, Fransadan, almanyadan, Vatikan'dan bile gelip sadece o meşhur ırmağın soğuk sularından içmekle yetinmek zorunda kalmışlardır.Dikkatli olmanı haddim olmayarak tavsiye ederim.Bahsettiğim ilde ise köyüne mevkisine kadar söyleyebilirim, Değil ise elbette Toroslar tüm akdeniz bölgesini boydan boya kaplamaktadır.Nasibiniz bol olsun.

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    40

Sevgili. @ONÜÇ-13. kardeşim şayet bu aranan domuz işareti ise emaneti değirmenin domuzluğundan dökülen suyun altında
    lakin benim yaptığım çalışma sonucu konunuzuda iyice okudum burada bir yanıltmaca var.
    bence burada ikinci bir mağara var bu mağarayada domuzun önündeki küçük yolu takip ederek inşallah ulaşacaksınız.
    ikinci mağara oraya çokta uzak değildir .. zaten bu yer ziyaret edilmiş ise o yüzden buradaki emaneti bulamıyorlardır.
    çünki aranan şey söylediğim gibi ikinci mağaradadır. Yüce allah işlerinizi rast getirsin inşallah sevgiler

Status
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    4

yorumun için çok sağol üstad, doğru anladıysam bu değirmen ve 3 kuyu Tek Domuz ile alakalı değil bu başka bir mal.

baştaki kuyu'nun 7mt. de L yaptığı yerde ''farklı bir taş, ağaç yada işaret'' varsa o yer güzel bir yer ve ortadaki kuyuda'da U omega mihrap varsa onunda tam arkasımı oluyor doğrumu anladım omega ustam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler