Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bölgemden Karışık Görseller

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    112
    Beğenilmiş
    46

Cevap: Bölgemden Karışık Görseller

ilaveten kontrol edilirse

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26

Değerli ustalarıma ek olarak işaretlediğim yerlerde değerli ve boşluk tespiti yapılmalı...!20180607_010125.jpg
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    203
    Beğenilmiş
    21

@OMEGA ustam sorularina cevap veremicem mazur gorun, bunlara benzer ne var derseniz resme gore sol tarafta actigim bir konun bolgesidir hatta 2 konumun bolgesi... ve orda da 4 kuyu var birisi cok farkli, uzak degil 50m-100m sol tarafta kaliyor orayi biraz islemistik sizle ustam birde cesme var kurumus (konu 3 civcivli tavuk) gorundugu uzere bu dere ipek yoludur, cok bulguya rastlanir.. kuyu cesme kopru flnfln mesele bolge cok genis heryerde bisey cikiyor illaki birsey es geciyorum...

@Navaron ustam hangi isaret size su gosteriyor, hangi tarafta diyor, saga mi gidim sola mi bu dere ipek yolu baya gidiyor yol boyunca cok bulguya rastlaniyor.. fotolar kisitli diyorsunda masallah ustam sizde kilometrelerce yon veriyorsun cozumlemende her zaman, su yok kurumustur buyuk ihtimal, soyledigin yerlerin hepsini bulurum dere boyu resimlerim beraber isin icinden cikariz diyorsan yaparim bunu, kim bilir belki arsivimde vardir dedigin yer paylasirim... ha bu arada gordugunuz gibi cekic ve murc kullanmamislar bazen dinamitlerle calismislar..

Status
    Navaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nordatlantik
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    76

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotolar kisitli diyorsunda masallah ustam sizde kilometrelerce yon veriyorsun cozumlemende her zaman,
    yerleri ve Arazi şeklini ben söylemiyorum kardeşim, bunu İşaretler söylüyor ve ben'de olduğu gibi Arazi şekliyle, sistem ve yapısıyla birlikte deşifre ediyorum sadece, hepsi bu .. Kararlı ve çözmek niyetinde olanlar, Arazi'de bizzat doğruluğunu kendileri görebilir ..
    Hem sonra önce'ki mesaj'da yazdığım olay, en uç noktası yani bitiş sınırı işaretin oradan 300 mt. civarı uzaklıktadır, dediğin gibi kilometrelerce uzamaz, bunu İşaretleri, mezar ve gömüleri yapanlara söylemen gerekiyor, bana değil .. Ama bir yer'de haklısın, sadece falanca işaretin oradan Derenin akarını takip et, ileri'de Şelale yerine geleceksin deyip yoruma noktayı koymam lazımdı, geri kalanını Konu sahipleri karambole araştırsın gezsin, zaman ve emek harcayarak bulabilirlerse bulsunlar, bulamazsa başkası zamanın da gelip bulacaktır .. Ben niye kısıtlı , net ve tamamı gözükmeyen işaretler üzerinde saatlerce zaman harcayayım ki, Araziyle birlikte yer ve noktalar vereyim ki ve ben forum'da basit mezar işaretleriyle uğraşmıyorum ve uğraşmadım dikkat edersen, basit olanlar benim ilgi alanım değil ..
    Dediğim yerden Dereyi akar yönün'de takip ettiğinde biraz ileri'de önce Şelale yerine geleceksin, sonra oradan'da akar yönün'de ilerlediğinde devamı gelecek ..
    Diğer Tuhaf şekilli Kaya dediğin'de yakın yer'de, uzakta ve daha'da uzakta işlerin var, uygun bir zamanımda bakacağım, yapmam gereken biraz işlerim var bu aralar ama onun'da fotolama işi olmamış, bunu şimdiden söyleyeyim ..
    Tahterevalli (02.Kasım.2019) Bunu beğendi.
    by Nava®one

Status
    Beğenmiş
    203
    Beğenilmiş
    21

@Navaron aklima geldi dere yolu evet ani dusus yapiyor 30-40 metre yuksekten hatta su dokuldugunu farz edersek selale gibi olur, tam ustten asfalt geciyo yani tam o nokta da kopru tasi var su tahliyesi icin, umarim dediginiz kaya duruyodur yerinde, sonra 150 metre kadar dere gidiyo sonra dere keskin bi sekilde tam L yapiyor sola dogru dedigin gibi, uydu goruntusu atabilirim, sonra dedigin tepeligi ben uydudan tam cikaramam, ama cok iyi bilirim cok gezindim oralarda.. devam edebilirmiyiz ustam

Kirmizi ok isaret - mavi ok ani dusus (zaten koy yolu neden duz gitmedigi anlasiliyor dere cok asagida kaliyor ucurum gibi - yesil ok keskin donus sonra dedigin gibi gere gidis yoluna devam ediyor dere...

Status
    Beğenmiş
    203
    Beğenilmiş
    21

@deli_ormanli77 @Yücetepe28 Ustam sagolun ayni fikirdeyiz
    @Navaron Ben niye kısıtlı , net ve tamamı gözükmeyen işaretler üzerinde saatlerce zaman harcayayım ki, Araziyle birlikte yer ve noktalar vereyim ki ve ben forum'da basit mezar işaretleriyle uğraşmıyorum ve uğraşmadım dikkat edersen, basit olanlar benim ilgi alanım değil ..

Farkindayim ustam farkindayim o tuhaf goruntu sanirim aslan @OMEGA ustam aslan herzaman giriste olur yeni algiladim birde diger giris dedigi yer sanki domuz yaban domuzu resmedillis, tuhaf goruntu dedigim yer ise benim acmis oldugum konu (yeminli hac isaretli magara - gizli klise) yakininda, sizle orayida ele almistik belirtmekte fayda olur

Status
    Beğenmiş
    203
    Beğenilmiş
    21

Selale kenarinda yamacta heybetli koltuk (dere de 3 kazan oymalar, koltuga gore solda selale, ve selalenin yaninda yamacta yuksekte magaralar vardir kusyuvasi da denir, yarasa ini de denir, birine girdim cok dar bir cocuk gecer sonra geri genisliyordu biraz..) bu bolgeye ait konu da acilmisti.. selale 3 tanedir fakat diger ikisini kendim gormedim daha, ust tarafta degirmen vardir.. resimler kisitlidir, her istegi yerine getiremiyorum simdilik boyle gorsel..

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    79
    Beğenilmiş
    46

bence yusuf dede mezarından veya asar 'dan başla hemşerim.yada yayladan. kalaylıtas dan

Status
    Beğenmiş
    203
    Beğenilmiş
    21

@Hadid 57 asar bana biraz uzak dusuyo, hepsine birden baslicam az kaldi

Status
    Navaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nordatlantik
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    76

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Navaron aklima geldi dere yolu evet ani dusus yapiyor 30-40 metre yuksekten hatta su dokuldugunu farz edersek selale gibi olur, tam ustten asfalt geciyo yani tam o nokta da kopru tasi var su tahliyesi icin, umarim dediginiz kaya duruyodur yerinde, sonra 150 metre kadar dere gidiyo sonra dere keskin bi sekilde tam L yapiyor sola dogru dedigin gibi, uydu goruntusu atabilirim, sonra dedigin tepeligi ben uydudan tam cikaramam, ama cok iyi bilirim cok gezindim oralarda.. devam edebilirmiyiz ustam

Kirmizi ok isaret - mavi ok ani dusus (zaten koy yolu neden duz gitmedigi anlasiliyor dere cok asagida kaliyor ucurum gibi - yesil ok keskin donus sonra dedigin gibi gere gidis yoluna devam ediyor dere...
    İşaretli Kaya ve oradan dere yatağını akar yönünde ilerlediğinde suyun ani rakım düşüş yaptığı Şelale yeri ve Şelalenin üst tarafında, sağında iri bir Kaya (günümüzde Köprü altında kalmış) ve suyun ani düşüşten sonra oval şekil'de toplanma havuzu ( bu havuz yol yapım sırasında yukarıdan dökülen toprak, mıcır, taş parçalarıyla dolup orjinal oval hali bozulmuştur) şimdi yeşil Ok'la işaretlediğin yeri kastetmemiştim yani orası yanlış olmuş, olay şöyle : Su yukarıdan gelerek havuza dökülüyor ve toplanıyor, işte buradan tam geliş hizasında tam karşıdan çıkmıyor, gelişine 90 derece açıyla havuzun sağından çıkıyor ve çıktıktan 5 - 10 mt. sonra sola doğru keskin ve kapalı dönerek yoluna devam ediyor, tabi bu dediğim işaret yapıldığı zaman ki orjinal halinde olan şekli böyle ..
    Aşağı'da daire içine aldığım kısımı biraz daha yakınlaştırabilirsek iyi olur, yalnız burası medeniyetten ve günümüz yerleşim Alanı olmasından kısmetini almıştır, pek birşeyler kalacağını sanmıyorum ama yine'de işaretin verdiği yerleri belirteceğim, ayrıca şelaleden sonra derenin sol tarafında, dirsek yer'de iki yakın irice kayalık veriyor işaret ama bakalım onlarda yerinde duruyorlarmı ..

Şelale yerleriyle ilgili defalarca söylediğim : Şelale yerine ve yakınlarına birşeyler konduysa, su şelale yapmadan önce yani Şelaleye 70 mt. kala çok çok dikkat edin, Derenin yakalarında ki Kayaları iyice kontrol ederek Şelale yerine kadar gelin, özel ve güzel bir işaret olacak dediğim işaretin o ..

Tahterevalli (08.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    by Nava®one

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler