Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abdulkadir geylani hz.talebesi.

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    29

Cevap: Abdulkadir geylani hz.talebesi.

Bizler böyle çok mezara fatiha okuduk okumayada devam ediyoruz.Asırlardır bizleri paralarına bekçi yaptılar...!
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    ArGoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    21
    Beğenilmiş
    23

Cataldan olcsek 18 mi gelir 21 mi kuzeyi yuksekde guneyi asagida mi bulundugu yerde 40 ile 55 drc de 24 metrede ne vardir acaba 3 tane tas varmidir kalmismidir duruyor mudur iki agac bir birine gore guneybatı kuzeydogu da mi kalir uzak agacin govdesi bir kisminda dahlanmismidir yine kabrin ustunden 167 drc ye baksak ortalama 8 adim da bir kapı var mıdır kabrin batisinda ince bir kanal var midir yagmur suyu toplandiginda buradan mi akar
    İyi bir sunum için burayı okuyunuz : http://www.defineyolu.com/definecili...e-sonrasi.html

Nasip İse Gelir Hint 'ten Yemen 'den , Nasip Değil İse Ne Gelir Elden . . .

Tırtılın Yolun Sonu Dedigi Yere USTA Kelebek Der. . .

Status
    bozkurt26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

@kabakburgiba ustam, ben henuz acemiyim isaretlerden falan pek anlamiyorum.. yazi icin yardimci olmak istedim ama tam olarak ibareyi okuyamadim.. ama @amero ustam hakli olabilir sarik basinda hac var.. yazinin harflerini daha net ve isik yansimasi olmadan resimleyebilirseniz.. tekrar okumaya calisirim

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

@amero ustam.önce merhaba.Rabbim gecenizi hayırllara vesile kılsın.dede mezarı kesinleşti ,evet doğru.fakat Müslüman mezarımı acaba.doğu batı gömülme tarzında biraz sapmalar var.hadi diyelim o zamanda okadar olur.üzerinde yazan tarih acaba doğum ve ölüm tarihimi.öyle ise 34 yaşında vefat etmiş.çok genç.önce zaten giderken dedimki 3 yol ağzı varmı.önce bunu gördüm.dedimki şifre başladı.bu yol doğu batı eksenli.çatal yani Y diyelim.sol kol kuzey doğu. sağ kol güney doğu. bakış açımıza göre. y harfine. Y harfinin çatalını arkamıza alırsak bu zat sağ tarafımızda kalır.dut ağacı yabani imiş sonradan aşılamışlar.dut mezara göre doğu tarafında kalır. mezara mesafesi 1 m yoktur.

Status
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

@seval ali ustam geceniz hayırlı olsun.hay aklınla bin yaşa.ben bunu nasıl unuttum.şimdi kendime kızıyorum.sarığı özellikle kontrol ettim.sarıktan alt kısmı kırılmış.yok.sarığıda başka bi taşa sonradan monte etmişler.bu dikatimi çekmişti.detaylı incelerim ustam.tşk.ederim.

Status
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

@ArGoS ustam.merhaba.rahmet gecemiz hayırlı olsun.ustam 18 yakın olur. 21 bi ihtimal.arazi dümdüz bi arazidir.en ufak bi tepecik dahi yoktur etrafında.yer yerleşim yeri içinde kaldığından çeşme falan kalmamış.mezarlığı bile hatırlayan çıkarmı bilmem.arazi tarıma çok elverişli.emare bulmak çok zor.kuzey güney yapıp 160 dereceye bakarsak 3 veya 4 metre ilerde yol geçer.karşı tarafıda başkasının arazisi. 40 ile 55 drc doğrudur.yabani incir ağacıdır ustam.tam isabet. kuzey güneye doğru bakarsak 160 drc de kapı var ustam.dut kabir kapı küçük bi 3 gen yapar.mezarın güney doğu tarafında gibi.mezar yenilendiğinden kanal falan görmek mümkün değil.pusula ile kuzey güney yaparsak kuyu batı 220 ila 300 drc de. fırında aynı istikamette.fırın zannedersem sonradan yapılma,altındaki taşa baktım tarihi bi taş.tamir görmüş fikri oluştu kafamda.şimdiki ev 2 katlı ahşap.kuzey batıda.giriş kapısı güneye bakar.temelindeki taşlar ve üzeri temel ağaçla örülüdür.merdiven ahşap olup girişin tam karşısındadır.ocak yıkılmıştır.yoktur. anlamışsındır ne demek istediğimi.

Status
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

değerli @bozkurt26 kardeşim.önce geceniz hayırlı olsun.Rabbim cümlemizi korusun.Rahmeti üzerimize olsun.bende senin gibiyim.herşeyi bilemiyoruz işte. böyle daha iyi.hepimiz biraz sen biraz ben biraz diğer arkadaşlar bilgilendiriyor.bak ne güzel bütünleşiyoruz.bir bütün oluyoruz.birlik beraberliğin olduğu bi r gücün karşısında kim durabilir ki.dağlar dayanmaz.Millet olarak yeterki hep omuz omuza olalım.kardeş olalım.yoksa dostumuz yok kardeşim yok yok.Rabbim hepimize sağlık sıhhat versin.birlik beraberliğimiz daim olsun.kulaklarımızdan ezanın sesi,dudaklarımızdan dua,kalbimizden iman eksik olmasın.tüm arkadaşlarımın yolu açık olsun.

Status
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

[QUOTE=Yücetepe28;577209]Bizler böyle çok mezara fatiha okuduk okumayada devam ediyoruz.Asırlardır bizleri paralarına bekçi yaptılar...![/QUOTE @Yücetepe28 ustam,nasılsın iyimisin,inşallah sıhhat ve afiyettesinizdir.mübarek gecenizi tebrik ederim.ustam yani öyle bir yere parmak bastınız ki. önceki mesajlarımda bende bunu sormuştum.acaba Müslüman mezarımı diye. yine soruyorum. bu zat Müslüman mı?????. Yoksa seninde dediğin gibi,bizlere bekçilik mi yaptırıyorlar.benim fikrim net te.seninde net zannedersem.taştaki yazı bana hala acaba dedirtiyor.yoksa odamı öyle yazılmış @bozkurt26 kardeşimiz az çok şifre verdi.diğer ustalarımızda bi görsün bakalım.tşk.

Status
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

[QUOTE=bozkurt26;577215]@kabakburgiba ustam, ben henuz acemiyim isaretlerden falan pek anlamiyorum.. yazi icin yardimci olmak istedim ama tam olarak ibareyi okuyamadim.. ama @amero ustam hakli olabilir sarik basinda hac var.. yazinin harflerini daha net ve isik yansimasi olmadan resimleyebilirseniz.. tekrar okumaya calisirim[/QUOTE @Bozkurt kardeşim,önce yazıyı gördüm,hee dedim bu Müslüman mezarı.sonradan da bu işareti görünce kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı.acaba diyorum ki,müslüman mezar taşlarında bu işaret neden koyulmuştur.????

Status
    Beğenmiş
    103
    Beğenilmiş
    52

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler