Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abdulkadir geylani hz.talebesi.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

Cevap: Abdulkadir geylani hz.talebesi.

kuyu,mezar,kapı. kuyu mezar,dut doğu batı istikametinde ve aynı hizada.kapı güneyde.kuyunun solundaki su toplama haznesi sonradan yapılma.kuyu orjinaldir.kuyu ile mezar arası7.30 m dir.mezar sonradan yapılırken biraz büyük yapılma ihtimali vardır. yani mezarla kuyu arasını 8 m gibi düşünün.paspasın üstüne iyi bakın.üzwrindeki tulumba sonradan yapılmıştır.su içilebilir ve soğuk bir sudur.şimdi @OMEGA ustam acı suyumu soracak acaba.

Status
    bozkurt26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Sagolasin, Allah razi olsun @kabakburgiba ustam.. tum Islam aleminin gecesi mubarek olsun.. sen Abdulkadir Geylani Hz.'nin talebesiymis deyince kucuk bir arastirma yaptim.. bir siteden alintidir "Muhyiddîn Ebû Muhammed Abdülkadir b. Ebî Sâlih Mûsâ Zengîdost el-Geylânî (ö. 561/1165-66) Kadiriyye tarikatının kurucusu.

470’te (1077) Hazar denizinin güneybatısındaki Gîlân eyalet merkezine bağlı Neyf köyünde doğdu." Simdi bu durumda o mubarek zatin vefatindan sonra ogrencisi olmus ne kadar sansliymis ��.. mezar tasinda kayda deger birsey yazacagini sanmiyorum ama zahmet edip resimlersen goz atarim ustam.. insallah muvaffak olursunuz

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    362
    Beğenilmiş
    53

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kuyu,mezar,kapı. kuyu mezar,dut doğu batı istikametinde ve aynı hizada.kapı güneyde.kuyunun solundaki su toplama haznesi sonradan yapılma.kuyu orjinaldir.kuyu ile mezar arası7.30 m dir.mezar sonradan yapılırken biraz büyük yapılma ihtimali vardır. yani mezarla kuyu arasını 8 m gibi düşünün.paspasın üstüne iyi bakın.üzwrindeki tulumba sonradan yapılmıştır.su içilebilir ve soğuk bir sudur.şimdi @OMEGA ustam acı suyumu soracak acaba.
    mezar dogu batı uzantılı kuyu mezarın güneyinde 7,30 da o zaman söz kuzey26 ustamda
    ölçülü kroki eklenebilirmi mezar dut agaçı kuyu çatal yol
    mezar kendisinde veya çevresinde maden testi yapılabilirmi
    sarıktaki haç boyutları ölçülebilirmi
    çivarda başka dedeler olacak araştırın
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarıktaki haç ve oyma, kuyu girişli mezar demektedir. Taş üzerindeki sarık ve ayak ucundaki taş ile ayak ucun taşın 1 adım yada metresi önemlidir. Kuyununda 3.60 metresindeki işaret önemlidir. Malı varsa kuyunun 7 adım yada metre doğusundadır.
    değerli @OMEGA ustam.tesbitlerinin hepsi doğrudur. 3.60 kuyudan yön neresi olmalıdır.işaret te nedir.kuyudan kuzeyi ise kapı eşiğine denk gelir.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    362
    Beğenilmiş
    53

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli @OMEGA ustam.tesbitlerinin hepsi doğrudur. 3.60 kuyudan yön neresi olmalıdır.işaret te nedir.kuyudan kuzeyi ise kapı eşiğine denk gelir.

burda Omega ustam 3,60 diye kuyu içinde 3,60 m deki işareti kastetmiş benin anladıgım malun açım belkide yanlış anlamışım

dipnot:resim ve kroki ile konunuzu üzelleştirseniz arkadaşlar dah iyi kavrayacaktır
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda Omega ustam 3,60 diye kuyu içinde 3,60 m deki işareti kastetmiş benin anladıgım malun açım belkide yanlış anlamışım

dipnot:resim ve kroki ile konunuzu üzelleştirseniz arkadaşlar dah iyi kavrayacaktır
    @amero ustam demekki benim kafada aç karına çalışmıyor.sağol ustam anladım meseleyi.

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26

@kabakburgiba usta şurayı detaylıca fotolarını çek.Bu mezarın konumunu dikkatlice incele kıbleyi dikkate alarak.Birde krokisini görelim.Ek olarak uydu görüntüsünüde görsek iyi olurdu...!
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    feylezof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Alıntı OMEGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarıktaki haç ve oyma, kuyu girişli mezar demektedir. Taş üzerindeki sarık ve ayak ucundaki taş ile ayak ucun taşın 1 adım yada metresi önemlidir. Kuyununda 3.60 metresindeki işaret önemlidir. Malı varsa kuyunun 7 adım yada metre doğusundadır.
    Çok kıymetli bilgiler,Allah razı olsun ustam,Konu sahibi ustama da bol nasipler dilerim.

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26

@kabakburgiba usta ben bu bölgede burası hariç iki tane dede mezarı olduğunu düşünüyorum.Bu dede mezarlarıda buraya hakim,birbirini gören iki tepedeler.Bu bilgiyi teğit edebilirsek
    çok iyi olacak...!
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

@Yücetepe ustam.bu bölge şu an hem tarıma elverişli bi bölge hemde imara açılmış bi bölge oldu artık.10 km etrafı düzlük bi alan.ova. bu bölgenin genel adı kiliselik olarak geçermiş.yığmalar illaki vardır.tarım erezisi olduğu için düzlenmişler artık. mesela o yazı olan taş şimdi yeni öğrendim.yer sahibi ile tanıştım.o taş bi başka yerden gelmiş oraya konmuş. grayder yol açarken yolun kenarında bulmuş yer sahibi. fakat bı mezarın etrafı dikili taşlarla çevrili imiş.şimdiki haline ben getirdim burayı diyor.bu mezarda yAzı mazı yoktu diyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler