Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abdulkadir geylani hz.talebesi.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

Cevap: Abdulkadir geylani hz.talebesi.

civarda kilise,kiliseye bağlı 2 tünel,tünelin bir tanesinde kuyu,kuyu kuzey doğu gibi.diğer tünel de doğu gibi.ikisinin arasında su gözesi.güney doğuda 3 gen mezarlık @OMEGA ustam. 3 genin ucundaki siyah taş gitmiş. 3 ziyaretçi ben orda iken gelmedi .wosvogen arabada gelmedi.birçok mezarın yerleri hala belli.taşları dikili.1 mezarda dişe dokunur birşeyler var. derinlikte 1.50 gibi.bıraktım rahatsız etmedim.duamı yapıp çıktım.bu görünürdeki mezar la kilise arası 2 3 km vardır.yön ise güney batı gibidir.görünürdeki kuyuyuda ev sahibi yaşlılara sormuş.bu kuyuyu dedelerin açtı,taşlarınıda onlar ördü demişler @OMEGA ustam,burada kafam karıştı.mezarla kuyunun bağlantısı nasıl olur.kuyu yeni o zaman.derinliğide 7 m imiş.daha önce kuyuyu b oşaltmışlar.suyunu çekmişler yani.ama hiç bi işlem yapmamışlar.dut ağacınıda annesi ekmiş.kaldım ikilemde. acaba diyorum,buraya girişi tünelle verdiler de kuyuyu daha sonradan tesadüfen mi açtılar.saksı durdu ustam.ikilemde kalmak ne kadar zormuşşşş.

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

civarda kilise,kiliseye bağlı 2 tünel,tünelin bir tanesinde kuyu,kuyu kuzey doğu gibi.diğer tünel de doğu gibi.ikisinin arasında su gözesi.güney doğuda 3 gen mezarlık @OMEGA ustam. 3 genin ucundaki siyah taş gitmiş. 3 ziyaretçi ben orda iken gelmedi .wosvogen arabada gelmedi.birçok mezarın yerleri hala belli.taşları dikili.1 mezarda dişe dokunur birşeyler var. derinlikte 1.50 gibi.bıraktım rahatsız etmedim.duamı yapıp çıktım.bu görünürdeki mezar la kilise arası 2 3 km vardır.yön ise güney batı gibidir.görünürdeki kuyuyuda ev sahibi yaşlılara sormuş.bu kuyuyu dedelerin açtı,taşlarınıda onlar ördü demişler @OMEGA ustam,burada kafam karıştı.mezarla kuyunun bağlantısı nasıl olur.kuyu yeni o zaman.derinliğide 7 m imiş.daha önce kuyuyu b oşaltmışlar.suyunu çekmişler yani.ama hiç bi işlem yapmamışlar.dut ağacınıda annesi ekmiş.kaldım ikilemde. acaba diyorum,buraya girişi tünelle verdiler de kuyuyu daha sonradan tesadüfen mi açtılar.saksı durdu ustam.ikilemde kalmak ne kadar zormuşşşş.

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

@amero ustam haç ın boyutlarını görebilirsin.buyrun.

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

Alıntı SEVAL ALİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mezar taşının sarığı detay lı resimler iseniz gerçek sarık mıdır yoksa yılan mı sarılmış anlaşılabilinir.
    @sevalali ustam sarığı iyice inceledim.yılan olsa bile başı yok.ellerimle okşayarak inceledim.

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

böyle @sevalali ustam.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    362
    Beğenilmiş
    53

haç kenarları eşit 10x10 anladıgım kadarıyla ama haç kenarlarında oyma lar var gibi benim gördügüm onuda ustalara sormak gerek
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    35

Sevgili @kabakburgiba. kardeşim. Selaymun aleyküm. Ben bu dede mezarları hakkında pek yorum yapmak istemiyorum lakin içim rahat durmadı.
    Şimdi bu yazacaklarım sadece sizin ve sizin gibi bu tür dede mezarlarını merak edip inceleyen arkadaşlarımız için.
    Sevgili kardeşim bir çoğumuzun düşündüğü gibi. Bu gibi yerlere daha doğrusu ister gerçek mezar olsun ister sahte olsun buraların çevreleri ve bizzat kendileri
    bazı amaçlar için yabancılar tarafından bir saklama yeri olarak kullanılmış olabilir. Yalnız önce bu mubarek zatların Kabirlerinin geçmişi iyi araştırılıp Boş yere onları rahatsız etmemek bence daha hayırlı olur görüşündeyim. Çünki bu mübarek insanların tokadı ağır olur. Onların cemalli tarafları boldur. Lakin celallendirmeye hiç gelmez kişiyi çatlatırlar. Ben Sizi ve sizin gibi kardeşlerimi düşündüğüm için sadece bir uyarı niteliğinde söylüyorum sakın yanlış anlama sevgili kardeşim beni.
    Şimdi buradan okudum bu zatın sonradan abdulkadir geylani hazretlerinin talebesi olduğunu. Bu mubarek zat demekki geylani hazretlerinden sonra bu tarikata mensub olmuş bu gayet doğal bir şey. İllaki bir tarikatın kurucusu ve sonrası vardır yani bu zat demekki bu tarikatın önemli zatlarından birisi imiş. Bu mezarda uyumsuz olan bence tek şey mezar taşındaki haç gibi olan şey. Buradaki yatan zat hakkında yeterli bilgiye ulaşabildinizmi. Şimdi alt tarafta bir resim atacağım ona iyi bak ........(Yunan tutuyor, Bulgar çiziyor) İşte belki bu taştada böyle bir oyun olabilir. İllaki bu işaretten bir şey çıkmasını istiyor isen bu çevredki çok eski çeşmeyi bul ve yanındaki karataşı. Sevgiler

Status
    BermudA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    37

Bu mezarın Doğu yönünü bakmak gerekiyor Doğu yönünde dibek taşı olup dibegin kendi altı yeralti duvarlı yapı hatta gizli ibadethane düşüncem bu kolay gelsin.

Status
    Beğenmiş
    101
    Beğenilmiş
    52

değerli üye arkadaşlarım @dardanos ustamın yazısını iyi okuyunuz.uyarılarını dikate almalıyız.bunlar benim için olduğu gibi sizlerinde kulağına küpe olsun.halis ve iyi niyetiyle bizleri uyarmaktadır.doğru,dürüst insan heryerde herzaman aynıdır.onu değiştiremezsiniz arkadaşlar.sağol varol ustam.bu taş tekrar yazıyorum bu mezara ait değil.buraya yakın yol kenarında bulunup buraya konmuştur.bölgede kilise mevcuttur.mezarlık 3 gendir.kilisenin kuyusu vardır.kapatılmış zamanla hayvanlar düşünce.değerli ustalarım bu yazıyı çözerler inşallah.ben bu yazının gerçekleri yazdığını zannetmiyorum.çiünkü üzerinde haç var.şifre bu. 10 cm. bu taşa dşkkat ettiysen en alt tarafında bir taşa oturtma yeri mevcut.alttta yatan tarihte kafama yatmadı.benim fikrim dardanos ustam bu taşta yazanlar,gerçekleri yansıtmıyor.evet o karataşı ben mezarlıktada araştırdım.onun işini bitirmişler.öyle gözle görülür çeşme daha meydana çıkmadı.önuda yok etmişlerdir.kilisenin yanındaki su gözesi duruyor.temizlenecek etrafı.kuyu ile kilise arasında ki mesafenin tam ortalarında bi kısımda bi engel var.tuzakta olabilir.kuyu giriş içinmi yoksa kaçış içinmi dir.kuyuda bi emare var.çan olabilirmi acaba ustam.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler