Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yaşanmış Olay

Status
    Knox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yaşanmış Olay

Selamün Aleyküm, Sizlerle Paylaşacağım Konu Her Bahsetiğim de Tüylerim Ürperiyor Bu Olay Mardin 'in Bir Köyünde Bir İmamın Başına Geliyor Saygılarımla.

Bir cuma günü öğle vakitleri İmam Camiye doğru gidiyordu tabi Hutbe günü cemaat çok oluyordur (diğer günlere göre). İmam caminin avlusuna girer girmez karşısında bir yılan görür 30 cm civarı. İmam o yılanı alır öldürmez uzak bir yere bırakır ve Camiye geri döner Caminin içine gireceği anda aklına cemaat gelir Camiye gelen insanlar gelir, yolda geçen insanları düşünür, ısırır diye İmam kalkar yılanı başını ezer öldürür orda.
    İmam cemaat ile namazını kılar , Evine doğru yol alır, gece geç saatlerde kapısı çalar, İmam kimseyi beklememekte gider kapıyı açar, karşısındakilerini tanımıyor , İmam hayırdır der, siz bizden bir tane öldürmüşsünüz bizimle gelmelisiniz demişler. İmam şaşkına dönmüş ne diyeceğini bilemiyormuş beynine kan gitmiyormuş buz kesilmiş , kapıdakiler imama aynı şeyi tekrar etmişler, bizimle gelmelisiniz bizden bir tane öldürmüşsünüz bizimle gelmelisiniz diye İmam aklı başına gelmiş Ve İmam kapıdakilere dönmüş bana bir gün mühlet verin, her istediğiniz zaman bana rahat ulaşabilirsiniz diye kapıdakiler tamam der ve uzaklaşırlar imam raflardaki tüm kitaplarını cinlerle ilgili herşeyi okumuş ve aynı saate kapıdaki aynı ikisi gelmiş imamı ***ürmeye ve imamla birlikte evden çıkmışlar.
    Mardin 'in bu köyünde tenha bir yer vardır bu yerin ismi "EJNE" dir. EJNE Cinlerin Mardin Bölgesinde En Büyük Krallıklarından biridir.
    İmamı, EJNE' ye getirirler, imam etrafına bakar hepsi cin öldürdüğü cinin ailesi ona saldırmışlar ordaki büyük cin Mirleri izin vermemiş ve mahkemeyi kurmuşlardır o tenha yerde imama söz hakkı vermemişlerdir ölen cinin ailesi, ve mahkeme başındaki o Mir ölen cinin ailesine sinirlenir şöyle der; Adama Söz Hakkı vermiyorsunuz adam tam birşey diyecekken adama saldırıyorsunuz ve imama söz hakkı geçer.
    İmam sakin bir şekilde kendine güvenerek ordaki mahkemeyi yöneten Mire döner şunları der.
    Ben O Yılanın Cin Olduğunu Bilseydim Öldürmezdim Küçük Bir Kedi Şekline Küçük Bir Köpek Yavrusu Şekline Çekirge Şekline Vs Zararsız Bir Hayvan Kılığında Dursaydı Asla Zarar Vermezdim Ama Yılanın Şekline Girmişti Ve Cemaatime veya Yolda Geçen İnsanlara Zarar Vermesine Göz Yumamazdım. İnsanlara Zarar Veren Hangi Hayvanın Şekline Girerse Öldürülmesi Suç Ve Günah Değildir Demiş İmam. Mir imama bakıp yanına çağırır, imam cine yaklaşır ve mir cebinden soğan çıkarıp imamın göğüslerinin arasına bırakır bunlar senin ödülün ve azadsın der, imamı evden alan her iki cini çağırır İmamı yolun orasına bırakın kimse ona zarar vermesin der.
    İmamı yolla bırakıp bırakmaz o soğanları atar bu ne ödülmüş der dalga geçer ve evine ulaşır soluklanır ve elbiselerini çıkarırken bir el kadar bir tane altın düşer İmamdan, İmam düşünür ve demek ki ödülü soğan, altınmış der ve geldiği yolda tekrar izinden gider Ama Hiç bir şey bulamaz.

SAYGILARIMLA USTALARIM OKUDUĞUNUZ İÇIN TEŞEKÜR EDERİM.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,138
    Beğenilmiş
    231

Cevap: Yaşanmış Olay

evet güzel bir paylaşım bu tür olayları çok duymuşuzdur
    ayrıyeten 3 büyük cin kabilesinden bir tanesinin mardinde oldugunu birisininde yemende oldugu ötekini biliyordum unuttum söyleyebiliriz
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Beğenmiş
    843
    Beğenilmiş
    220

Guzel bir paylasim olmus buna benzer bir olay da bizim burada olmustur izninle :

Olayi koyluler bilir ben bizzat adamin oglundan dinledim, adam alkolikmis birgun adam gece yatarken cinler adami almaya gelmisler adamda ne olup bittigini anlamadan cinlerle yola koyulmus koy cikisinda yerlesim yeri var o taraflara dogru goturmusler adam bir bakmis davul zurna senlik var yemekler sarmalar falan ikram ediliyormus tabi bu arada tepe de bunlarin basi varmis, adam yemekleri yerken besmele cekmeyi unuttugu aklina gelmis ve besmeleyi cekince cinler kizmis yemekler bir anda tezege donusmus cinler normal haline donusmus ve o an anlamis adam cinlerin olduguna, baslarindaki kizmis ve derhal goturun bunu atin demis tepeden asaga, o sira ev ahalisi koylulerle birlikte durumu fark edince seslerin geldigi yere daga dogru kosmuslar, adami tepeye dogru kostugunu fark etmisler, seslenmisler etmisler adam durmuyor kor kutuk kosuyor ve tam zamaninda yetismisler ki adami kurtarmislar, adam eve donmus donmesine ama ne konusabiliyomus artik hastalanmis adam, yine rahat birakmamislar adami cagriyolarmis surekli, gece yarisi adami kapi esiklerinde surukluyolarmis gitmemek icin cebellisiyormus o vaziyette adami geceleyin buluyolarmis, adam birde helaya gidince bezdiriyolarmis bir keresinde helaya gittikten sonra adamla savasmis cinin biri ciktiktan sonra heladan, bakmislar helada simsiyah bir keci postu varmis, bu olaydan sonra da fazla yasatmadilar adami, onemli olan kisimlar bunlardi, bircok olaylar yasamis, Allah rahmet eylesin

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel bir paylasim olmus buna benzer bir olay da bizim burada olmustur izninle :

Olayi koyluler bilir ben bizzat adamin oglundan dinledim, adam alkolikmis birgun adam gece yatarken cinler adami almaya gelmisler adamda ne olup bittigini anlamadan cinlerle yola koyulmus koy cikisinda yerlesim yeri var o taraflara dogru goturmusler adam bir bakmis davul zurna senlik var yemekler sarmalar falan ikram ediliyormus tabi bu arada tepe de bunlarin basi varmis, adam yemekleri yerken besmele cekmeyi unuttugu aklina gelmis ve besmeleyi cekince cinler kizmis yemekler bir anda tezege donusmus cinler normal haline donusmus ve o an anlamis adam cinlerin olduguna, baslarindaki kizmis ve derhal goturun bunu atin demis tepeden asaga, o sira ev ahalisi koylulerle birlikte durumu fark edince seslerin geldigi yere daga dogru kosmuslar, adami tepeye dogru kostugunu fark etmisler, seslenmisler etmisler adam durmuyor kor kutuk kosuyor ve tam zamaninda yetismisler ki adami kurtarmislar, adam eve donmus donmesine ama ne konusabiliyomus artik hastalanmis adam, yine rahat birakmamislar adami cagriyolarmis surekli, gece yarisi adami kapi esiklerinde surukluyolarmis gitmemek icin cebellisiyormus o vaziyette adami geceleyin buluyolarmis, adam birde helaya gidince bezdiriyolarmis bir keresinde helaya gittikten sonra adamla savasmis cinin biri ciktiktan sonra heladan, bakmislar helada simsiyah bir keci postu varmis, bu olaydan sonra da fazla yasatmadilar adami, onemli olan kisimlar bunlardi, bircok olaylar yasamis, Allah rahmet eylesin
    Tahterevali Ustam Ellerinize Yüreğinize Sağlık Öyle bir çok durum oluyor genellikle siyah keçiye bürünüyorlarmış acaba neden ve cinler çöple tezekle besleniyorlarmış.
    Allah Rahmet Eylesin.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet güzel bir paylaşım bu tür olayları çok duymuşuzdur
    ayrıyeten 3 büyük cin kabilesinden bir tanesinin mardinde oldugunu birisininde yemende oldugu ötekini biliyordum unuttum söyleyebiliriz
    Amero Ustam Doğrudur Cinler Çocukluğunu 400 yıl yapıyorlarmış "EFRIT" denen cinler bir cami boyunu rahat geçermiş ve cinler bizim gibi isimler kullanirlarmis, İsmail,Yakup,Hüseyin gibi.

Status
    yabadabadu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    10

koy kahvelerinde bu tip uydurma hikayelerine cokca rastlayabilirsiniz ve dikkatle dinlerseniz cogunun uydurma oldugunu anlarsiniz/ korkutukk sarhos alkolik adamin cin dugununde besmele cekmeden yemege basladigini unutup besmele cekmesi gibi )
    alacakaranlik (11.Kasım.2020) Bunu beğendi.

Status
    blntkvlc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Kim yazdıysa güzel senaryo olmuş biraz daha uzatsa film bile olurmuş.

Status
    feylezof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    79

@Knox ustam emeğine sağlık,ancak mardinde geçtiği söylenen olayın aynını 1 e 1 buralarda'da anlatırlar,şahsen 50 yıldır ben dinlerim,öncesi meçhul. Antalyadan saygılar.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    926
    Beğenilmiş
    684

imam hangi köydenmiş merak ettim şimdi

Status
    qism34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Alıntı blntkvlc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim yazdıysa güzel senaryo olmuş biraz daha uzatsa film bile olurmuş.
    Çok haklısın hocam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler