Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ayak izi

Status
    ahmetkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Ayak izi

Alıntı lg_e Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oymaların Fotoğrafını da ekle kardeşim var ise.
    Yok ustam yeniden çekmem lazım çekince atarim

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Sevgili. @ahmetkurt.
    bu ayak işaretinde verdiğim yedi adım civarı giriş olacak o girişi bu ayak üstüne çık bak gördüğün altında giriş olabilecek
    mesafeye uygun yeri belirle derim

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

ustam ayak üzerine çıkınca sol tarafsında patika veya dere gibi her hangi bir şey var ise o yeri de özellikle incelemeni tavsiye ederim...
    rakamı daha var o alanın içinde ayak izindeki figürleri @dardanos ustam çizmiş ama eksiklik var sanırım başka bir manaya gelebilir.

zira bu V Arapçada 7 manasına gelirken roma rakamına iş girince 5 oluyor.
    genelde roma rakamı kullanıldığını kabul eder isek 5-5-5 manasına geliyor ve üçgen oluşturmuş gibi bir görünüm var anladığım kadarıyla. ayağın yardan ön tarafında + gibi yorumayabileceğimiz farklı bir işaret daha var ve bunun sağ tarafında farklı bir işaret daha eklenmiş. kayanın yüzeyi aşınmadan dolayı yıpranmış ve net anlaşılmıyor. zahmet olmaz ise tekrar alana giderek resimleyip ayak izinin içindeki işaretleri çıplak göz ile tekrar kontrol edebilir misiniz ve bu ayağa bolca resim alabilir misiniz daha yakın mesafeden. yanınıza kaka üzerinde iz bırakaca kömür boya v.s. bir şey alır iseniz işaretleri daha net yakalarsınız. kalıcı boya bırakacak şeyler olmasın zira sonrasında o boyayı silmeniz gerekecek..
    kolay gelsin..

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Alıntı LAZURAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam ayak üzerine çıkınca sol tarafsında patika veya dere gibi her hangi bir şey var ise o yeri de özellikle incelemeni tavsiye ederim...
    rakamı daha var o alanın içinde ayak izindeki figürleri @dardanos ustam çizmiş ama eksiklik var sanırım başka bir manaya gelebilir.

zira bu V Arapçada 7 manasına gelirken roma rakamına iş girince 5 oluyor.
    genelde roma rakamı kullanıldığını kabul eder isek 5-5-5 manasına geliyor ve üçgen oluşturmuş gibi bir görünüm var anladığım kadarıyla. ayağın yardan ön tarafında + gibi yorumayabileceğimiz farklı bir işaret daha var ve bunun sağ tarafında farklı bir işaret daha eklenmiş. kayanın yüzeyi aşınmadan dolayı yıpranmış ve net anlaşılmıyor. zahmet olmaz ise tekrar alana giderek resimleyip ayak izinin içindeki işaretleri çıplak göz ile tekrar kontrol edebilir misiniz ve bu ayağa bolca resim alabilir misiniz daha yakın mesafeden. yanınıza kaka üzerinde iz bırakaca kömür boya v.s. bir şey alır iseniz işaretleri daha net yakalarsınız. kalıcı boya bırakacak şeyler olmasın zira sonrasında o boyayı silmeniz gerekecek..
    kolay gelsin..
    Sevgili . @LAZURAYY. kardeşim evet siz haklısınız . o v değişik sayı ifade ediyor .
    lakin ben V işaretine göre 7 adım demedim buraya eklediğim resimdeki çizim eksik

başka bir buluntu beni oraya ittii
    dikkat eder isen topuk kısmında bir küçük işaret var oda bana bir ışık oldu.
    ama yinede sizin haklı olduğunuz küçük detaylar var bu ayak izinde çok sağ olasın kardeşim sevgiler

Status
    LAZURAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    9

Alıntı dardanos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili . @LAZURAYY. kardeşim evet siz haklısınız . o v değişik sayı ifade ediyor .
    lakin ben V işaretine göre 7 adım demedim buraya eklediğim resimdeki çizim eksik

başka bir buluntu beni oraya ittii
    dikkat eder isen topuk kısmında bir küçük işaret var oda bana bir ışık oldu.
    ama yinede sizin haklı olduğunuz küçük detaylar var bu ayak izinde çok sağ olasın kardeşim sevgiler
    eyvallah ustam v tünel-mağara v.s. olarak ta kabul ediliyor daha doğrusu giriş te diyebiliriz biliyorum ve sizin gibi ustalarımın eline elbette su dökemem. ben farketmemiş olabileceğinizi düşündüğüm daha doğrusu kendi yorumumla gördüklerimi yazmak istedim.
    sonuçta bunları gömerken her ne kadar belirli işaretlerin anlamlarını bilerek yapmış olsalar da kendi yorumlarını da eklediklerini biliyoruz. belki benim yorum tutar dedim.

bir de resimde kafama takılan bir yer var bu yüzden sol tarafı kontrol etmesini istemiştim. sanki doğal değil gibi

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Alıntı LAZURAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah ustam v tünel-mağara v.s. olarak ta kabul ediliyor daha doğrusu giriş te diyebiliriz biliyorum ve sizin gibi ustalarımın eline elbette su dökemem. ben farketmemiş olabileceğinizi düşündüğüm daha doğrusu kendi yorumumla gördüklerimi yazmak istedim.
    sonuçta bunları gömerken her ne kadar belirli işaretlerin anlamlarını bilerek yapmış olsalar da kendi yorumlarını da eklediklerini biliyoruz. belki benim yorum tutar dedim.

bir de resimde kafama takılan bir yer var bu yüzden sol tarafı kontrol etmesini istemiştim. sanki doğal değil gibi

@sevgili @LAZURAYY
    Çok sağ olasın canım kardeşim o senin ruhunun güzelliği .
    elbetteki sende her türlü görüşünü söyleyeceksin.
    hatasız kul olurmu illaki bizlerinde gözünden kaçan şeyler muhakkak olur.
    Bazı kişiler bu tür işlere belki takılabilir lakin ben o tür kişilerden değilim
    İnsanları seviyorum. Çünki karşımdaki kişinin benim aynam olduğunun farkındayım.
    Sevgili kardeşim ben seni takip ediyorum öyle hemen kendini düşürme sende çok cevahir var
    daha henüz işlenmemiş hehehe. Senin bilgini Yüce allah dahada arttırsın inşallah .
    kare içine aldığın yere bakacağım orası benimde gözümden kaçmış sevgiler kardeşim

Status
    coral69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    17

Sağ ayak daima ilerisi der oyma dediklerin eger ceviz büyüklügündey se ve 34 adım da ise yer orası
    tales (09.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    231
    Beğenilmiş
    177

tam karşısında 100-200m olabilir tepe ,yamaç biryer varmı ,varsa orada işaret bak fotola,ayak boyu kadar mesafeyide kontrol et mezar mahsen olabilir ,bu ayak araziyide göstermiş gibi harita gibi düşün çevreye bak, öyle bir yer varmı arazide,,,solundan dere hatta 2 dere yada dere yol birleşimi varmı varsa çatalı fotola ,ağaçlardan ayağın altındaki kayalar net değil ama çok parçalı birtek sağtarafta düz bir zemin var orayada kontrol ,yanında boşluk bulmak için çubuk yada anlayan birisi olsa iyi olur ,mahsen,mezar bakmak için ,buraya yakın medeniyet varsa mezarlık ta olabilir bölgede ,araştırma sonuçlarını bekliyoruz

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    24

Usta,değerli bir mezar var burada.Ok işaretleri yönlerinde son noktayı veren işaret var.Bu mezar bu noktaya çok yakın çok dikkatli incelemelisin.Mesafe olarak 7-14-21 metreler değerli noktalar...!20180626_030651.jpg
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    dedgool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

slm sayın usta şimdi topuk yönünde git yol ile kuru derenin kesişen yerini bul ônce işin kolay olur ondan sonra nerde bu gômüler işaretleriz Allah'ım kolaylık versin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler