Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kayada Harf ve İşaretler

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Cevap: Kayada Harf ve İşaretler

Alıntı ReDx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @dardanos tamamdir ustam ilk firsatta normal sekilde resimlerim islak sekilde. ayrica bu kayanin sağ ucu kırık ve dedem kirdi orayi oradada işaret vardi ulu orta duruyor oğlum rahat birakmaz görenler diyip kirmisti. kirilan yerde'de yine bir haç isareti vardi ustam.
    Sen ıslat Allah nasip eder ise bakarız

Status
    bayatlifirari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    45
    Beğenilmiş
    41

VERİLEN TÜM BİLGİLER ÖN ARAŞTIRMAYA YÖNELİKTİR.
    KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM,TARİHİMİZİ KORUYALIM VE SAHİP ÇIKALIM.

Status
    bayatlifirari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    45
    Beğenilmiş
    41

iyi bakın
    VERİLEN TÜM BİLGİLER ÖN ARAŞTIRMAYA YÖNELİKTİR.
    KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM,TARİHİMİZİ KORUYALIM VE SAHİP ÇIKALIM.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Ben Acemiyim Bu Olayda İlk Kez Ugrasiyorum. Sizin Burda Söyledikleriniz Ve Yönlendirmelerinizle Birseyler Yapmaya Calisiyorum. Ne Kadar Yaparim Ne Kadar Yapamam Bilmiyorum.
    Sorun da tam olarak bu zaten, sıkıntılı bir yerden başlangıç yapmışsınız. Burayı merkez alabilirsiniz ama bu noktada işlem derseniz ı ıh, cıs...

Kismetimizde Yoksada Varsin Orada Dursun Bizimkide Bir Macera ve Merak Olarak Kalir. Gercekten Yorum Yapan Anlatan Emek Sarfeden Nokta Dai Koyan Herkezden Allah Razi Olsun.. Acemi Sekilde Öğrenmeye Calisiyorum.
    Maceranıza bir tutam daha renk katayım öyleyse...

Tanıdık geldi mi ?

Size sayı görmedim derken bunu kasdettim çünkü orada sayı yok. Var da görünür şekilde değil... Orada ortadaki de bir harftir, alttakiler de...

Şunu da belirteyim hadi o da olsun, Katolik Kilisesi de olayın içinde... Tepe kısmı da ünlü küreleri aslında...

aslan81 usta değindi ama arada kaynadı o detay...

Hadi onu da tanıştırayım tam olsun:

Adı Latince Globus Cruciger nam-ı diğer Orb and Cross ya da bizim deyişimizle Haçlı Küre...

Çok çeşidi ve modeli var:

Forumda "Tarihte Bugün" konuları mevcut ve orada; ölen papazların, azizlerin, kral ve hatta bazı imparatorların dahi ellerinde bu küreyi tutarken fotoğraflarını ya da resimlerini özellikle aylarca paylaştım ama çoğunluğun dikkatini bile çekmedi... O konulardaki görsellerde çok şeyler var da bakmak lazım kafa yormak lazım tabi...

Nasıl, çok güzel olaylar di mi

Konu derinleştikçe macera büyür kardeşim ama beraberinde sıkıntı da büyür ne yazık ki hem de bazen çok büyüyebilir önünü alamayız...

Burada yalnızca kilise de değil medeniyet de söz konusu, yani duyan gelmiş Bu dediklerimi ileride daha iyi anlayacağınızı umuyorum.

--------------

Bu kayaların yüzeyinde kasa araması ise kişisel fikrim olarak sizin için en kolayıdır, çünkü hala varsa bile cihazsız, testsiz vs gözden kaçması son derece kolay. Hele böyle adım atmanın bile zahmetli olduğu yerde daha da kolay. Tabi varsa, konduysa ve hala duruyorsa vs. Yani kontrolden zarar gelmez...

Kasa varsa misal, üzerine dokunur da ondan destek alıp bir üst kayaya çıkarsın, ona avucunu koyup karşıdaki kayaya bakıp acaba burası giriş mi diye bir yandan dinlenirken bir yandan düşünürsün ama o an dayandığın nokta kasadır, elinin altındadır da ruhun duymaz, ayağınla dibinden geçersin de haberin olmaz !

Bu dediğimi de unutmayın...

Orada başka işaretler varsa da paylaşın tabi ki konu zenginleşsin... ama bir yandan da kendinizi geliştirin yavaş yavaş...

Çok çalışmak lazım kardeşim...

Peki burada ne yapılır derseniz en başta dediğim gibi burayı merkez alıp muhiti kavrardım, araziye inerdim, çevreyi tarar ve ne var ne yoksa yavaş yavaş parçaları bir araya getirirdim... Çünkü çevreye de pek hakim değilsiniz anladığım kadarıyla...

Bunlar da elbette zaman ve emek isteyecek şeylerdir ve sizin çabanıza bağlıdır. Beraberinde de forumda bolca vakit geçirip okuyup, eski konuları inceleyip ders çalışmak gerekmektedir, kendinizi bir yandan geliştirirken bir yandan da arazinizi öğrenmeniz, coğrafyanızı tanımanız gerekmektedir. Yine aslan ustamızın da dediği gibi yaşamış medeniyetleri bile katman katman öğrenmelisiniz.

Neyse çok uzatmayayım. Bu kadar kültür ve macera benim adıma şimdilik yeter... Çok yüklenmeyeyim birden.

Sizden de Allah razı olsun, yeniden hoş geldiniz.

Benden bu kadar...

Kolay gelsin selamlar
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    SEVAL ALİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    22
    Beğenilmiş
    7

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun da tam olarak bu zaten, sıkıntılı bir yerden başlangıç yapmışsınız. Burayı merkez alabilirsiniz ama bu noktada işlem derseniz ı ıh, cıs...

Maceranıza bir tutam daha renk katayım öyleyse...

Tanıdık geldi mi ?

Size sayı görmedim derken bunu kasdettim çünkü orada sayı yok. Var da görünür şekilde değil... Orada ortadaki de bir harftir, alttakiler de...

Şunu da belirteyim hadi o da olsun, Katolik Kilisesi de olayın içinde... Tepe kısmı da ünlü küreleri aslında...

aslan81 usta değindi ama arada kaynadı o detay...

Hadi onu da tanıştırayım tam olsun:

Adı Latince Globus Cruciger nam-ı diğer Orb and Cross ya da bizim deyişimizle Haçlı Küre...

Çok çeşidi ve modeli var:

Forumda "Tarihte Bugün" konuları mevcut ve orada; ölen papazların, azizlerin, kral ve hatta bazı imparatorların dahi ellerinde bu küreyi tutarken fotoğraflarını ya da resimlerini özellikle aylarca paylaştım ama çoğunluğun dikkatini bile çekmedi... O konulardaki görsellerde çok şeyler var da bakmak lazım kafa yormak lazım tabi...

Nasıl, çok güzel olaylar di mi

Konu derinleştikçe macera büyür kardeşim ama beraberinde sıkıntı da büyür ne yazık ki hem de bazen çok büyüyebilir önünü alamayız...

Burada yalnızca kilise de değil medeniyet de söz konusu, yani duyan gelmiş Bu dediklerimi ileride daha iyi anlayacağınızı umuyorum.

--------------

Bu kayaların yüzeyinde kasa araması ise kişisel fikrim olarak sizin için en kolayıdır, çünkü hala varsa bile cihazsız, testsiz vs gözden kaçması son derece kolay. Hele böyle adım atmanın bile zahmetli olduğu yerde daha da kolay. Tabi varsa, konduysa ve hala duruyorsa vs. Yani kontrolden zarar gelmez...

Kasa varsa misal, üzerine dokunur da ondan destek alıp bir üst kayaya çıkarsın, ona avucunu koyup karşıdaki kayaya bakıp acaba burası giriş mi diye bir yandan dinlenirken bir yandan düşünürsün ama o an dayandığın nokta kasadır, elinin altındadır da ruhun duymaz, ayağınla dibinden geçersin de haberin olmaz !

Bu dediğimi de unutmayın...

Orada başka işaretler varsa da paylaşın tabi ki konu zenginleşsin... ama bir yandan da kendinizi geliştirin yavaş yavaş...

Çok çalışmak lazım kardeşim...

Peki burada ne yapılır derseniz en başta dediğim gibi burayı merkez alıp muhiti kavrardım, araziye inerdim, çevreyi tarar ve ne var ne yoksa yavaş yavaş parçaları bir araya getirirdim... Çünkü çevreye de pek hakim değilsiniz anladığım kadarıyla...

Bunlar da elbette zaman ve emek isteyecek şeylerdir ve sizin çabanıza bağlıdır. Beraberinde de forumda bolca vakit geçirip okuyup, eski konuları inceleyip ders çalışmak gerekmektedir, kendinizi bir yandan geliştirirken bir yandan da arazinizi öğrenmeniz, coğrafyanızı tanımanız gerekmektedir. Yine aslan ustamızın da dediği gibi yaşamış medeniyetleri bile katman katman öğrenmelisiniz.

Neyse çok uzatmayayım. Bu kadar kültür ve macera benim adıma şimdilik yeter... Çok yüklenmeyeyim birden.

Sizden de Allah razı olsun, yeniden hoş geldiniz.

Benden bu kadar...

Kolay gelsin selamlar
    DOIDYE Kardeşim anlatım diline hayran olduğumu biliyorsun..
    OMEGA Ağabeyim bir konuda yanlış hatırlamıyor isem 30.00 binin üzerinde Kral geçti 40.00 binin üzerinde sahte evliya dede mevcut demişti..
    ALLAH ALLAH ALLAH.

Status
    ReDx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    22

@DOIDYE Yeterince Tanidik Geldi Yapacak Birsey Yok Ne Yapalim Bu İsaretin Devaminida buldum Sanirim. Onlarida Resimleyince Eklerim Konuya.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler