Sayfa 11 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu
Toplam 117 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 110 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurtbaba

Status
    ~KAPTAN JACK~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    81

Cevap: Kurtbaba

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli kurtbaba ustam yüksek müsadenizle ben de Jack e diğer konuda yazamadığım ama bana yapılan göndermeye karşılıksız kalmayıp cevap vereyim sizin konu içerisinde, teşekkür ederim.

------------------------------------------

Değerli kardeşim, öncelikle bir kez daha hoş geldin. Ancak hatırlarsın ki yaşanan konuda sana verdiğim tepki sebepsiz değildi ve yapılan bir yanlışa karşı verilen tepkiydi. Seni üzmek hoşuma gitmese de o dönem ustama biraz saygısızlık yapmıştın ki kendi yine de gönlü zengin biri olup sadece kırılmıştı sana tek kelime etmedi. Üzerine seninle uzunca süre diyaloğumuz olmadı doğrudur. Ancak yine uzun süre sonra gelip bana ait bir konu altına yorum yaparak senden bir adım görmemle beraber sana aynı konu altında zeytin dalı uzatmıştım ve sen de buna mutlu olup cevap vermiştin.

Bunun üzerine sebepsizce yeniden kendince gard alman ya da uzaklaşman senin kişisel tercihin olup saygı duysam da garip gelmektedir. Şimdi yanlış anlama ama kırgınlığı geçmeyen biri haklı da olsa haksız da olsa; o zaman şu sıcak cevabı neden verdi ? Hatta beraberinde o cevabında sen de hatasını kabul etmiş ve seni affettiğime sevinmiş bir Jack görmüyor musun ?

Define Yolu Tanıtım Filmi (Korku Gecesi - Fragman)

Bu linkini verdiğim konunun 2. sayfasındaki cevabından sonra yeniden ne oldu da birden vazgeçip yine küstün ? Bu kez bir de sen küsmüşsün. Başka bir şey oldu da benim mi haberim yok ? 25 Nisan 2018 den sonra tek kelime etmediğimiz halde ne oldu ki ?

Ben zeytin dalını kırgın kalmayalım diye uzatmıştım, hatalı olduğumu düşündüğüm için değil, o konuda da ayrıca bilgin olsun.

Ben senin bayağıdır bana soğuk olduğunun zaten farkındayım. Söylemek istediklerin varsa, içini dökmek istersen de her zaman mesaj gönderebilirsin bana. Cevap tepki vermem çıkışmam ama okurum. İçinde tutma yani bir şey, içine atmak insanın kendine zarar verir. Ayrıca benim sana ne kinim vardır ne düşmanlığım... Sadece o dönem haliyle kızmıştım beraberinde de kırgındım... Kızgınlığım geçeli çoooook oldu ama kırgınlığım birazcık da olsa devam ediyordur, doğrudur. Ancak hepsi bu...

Fakat şu an bana vicdan azabı yaşatacak şekilde yazını görünce üzüldüm açıkçası... Yine de senin güzel canın sağ olsun yapacak bir şey yok...

Ayrıca düğüne davet etseydin belki gelemezdim ama takını yollardım. Evladını da Allah sizlere bağışlasın, güzel bir gelecek nasip etsin, senin adına mutlu oldum.

Kendini boş yere üzme canını sıkacak bir şey olduğunu düşünmüyorum, o dönem bir şeyler oldu unuttuk geçti... ama bana niye kızıyorsun ustama yapılan harekete alkış mı tutmam gerekiyordu?

Ha bu arada unutmadan 2 hafta önce kuzeninle tanıştım. Tanıştık dediğim kendisini tanıttı bana buradan yazarak. Kısa bir diyaloğumuz oldu ve sağ olsun ben onun iyiliği adına ve beraberinde herkesin içinde mahcup etmemek için bana yazdığı mesaja cevap olarak ona özelden bir konuda bir şey demiştim ama bana geri dönüşü oldukça ilginç oldu. Beraberinde ona yeniden dönüp tek kelime etmeme sebebim ise bana senin kuzenin olduğunu söylemiş olmasıdır. Yani ona cevap vermeme sebebim yalnızca senin hatrına idi.

Sana onunla selam gönderecektim ama ona dönüş yapamayınca selamı da iletmek nasip olmadı. Buradan yazayım dedim madem yeri gelmişken, hayat kısa, kafana şapkadan başka bir şey takma... 3 günlük dünya gelip gidiyoruz işte hepimiz, selamlar
    Allahın güzel selami Abimin üstüne olsun. Hoş buldum, size özelden msj atacağım musait olunca inşallah.

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    81

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...La tahzen/Üzülme...

...Dünya,ne seçim,ne geçim dünyasıdır;
    Dünya,bugün var yarın yok,imtihan dünyasıdır..

...Şunu unutma yaşadığın günün sınırları içinde yaşamazsan sıkıntı ve kaygıların artacak demektir.
    Biraz daha açarsak ;sabah çıktıktan sonra artık akşamı bekleme,akşama kavuşuncada sabahı bekleme,ne maziye takıl nede gelecek kaygısı içinde ol.Yani anı yaşaç
    ...Mademki bir aileyiz selam alıyoruz veriyoruz küskünlük olmasın,,En güzel dostluklar ve arkadaşlıklar adamına göre kavgayla,tartışmayla başlarmış vesselam.saygılar,eyvallah...
    Kalpleri birbirine isindiran Allahtir, sizde bu gün vesile oldunuz bir msjinizla, her siteye girişimde , Doidye abime dur da bir msj atayım diye telefonu elime alınca tekrardan msj yazmaktan vazgeçmem, içimdeki git geller, tereddüt ile beraber içimde hep bir nükte kalan Bu konu sizin msjinizla tekrardan filizlendi desem yeridir. Doidye ustama küskün görünsem de onsuz bu site olmuyor gibi. Çokça selamlar ve saygılar.
    amero (27.Eylül.2020), kurtbaba (28.Eylül.2020), tevfik (27.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    149

@~KAPTAN JACK~ seni tekrardan görmek sevindirdi bizleri ustam hoşgeldiniz
    kurtbaba (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    81

Alıntı 4LF4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @~KAPTAN JACK~ seni tekrardan görmek sevindirdi bizleri ustam hoşgeldiniz
    Selâmların en güzeli @4LF4 ustama olsun. Isim yakismis ustama. Bende konunun biberi tuzu olmanıza çok sevindim ve beni yorum yazmaya layık gordugunuze ayrı bir sevindim. Iyi ki varsiniz. Sizleri de görmek onur verici.cok ça selam sevgi ve saygılar ustama.
    4LF4 (27.Eylül.2020), kurtbaba (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,223
    Beğenilmiş
    298

...Selamünaleyküm Ustalarım ve Arkadaşlar,sağlıklı,başarılı,mutlu haftalar dilerim,,Günaydın,hayırlı sabahlar,,

...''Kendini yontmayı unutma'',der Zeus.

Kendi kabuğunu kendin soyabilirsin,

...Kendi özgürlüğünü kendin dışarı çıkartabilirsin,

İnsan birazda kendi emeğidir!!

...Self-made man heykeli...
    amero (28.Eylül.2020), gezgin_99 (28.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1,223
    Beğenilmiş
    298

...Selamünaleyküm Ustalarım ve Arkadaşlar,,Sağlıklı,başarılı,mutlu günler dilerim,,Günaydın,hayırlı sabahlar,,

...HAZİNEYİ OKUMAK...

...Adam tarlasını kazarken toprağın altında naylona sarılı bir şey bulmuş.Hemen açmış..
    Başlığında kendi lisanlarıyla,''BUNU okuyan hazineyi bulur''!!Yazılıymış..
    ...Ancak yazının alt tarafı ise okuyamadığı bir lisanmış..
    Hemen yazıyı almış,köyün imamına koşmuş..
    ...Köyün imamı ona göre büyükadam;belkide zamanın gavsı ya da müreddidi!!
    İmam efendi Kur,an kursunu bitirmiş.Kuran okumasını biliyor..
    ...Hemen almış kağıtı eline ve bakar bakmaz konuşmuş:
    Bunu okuyan hazineyi bulur!!yazıyor..Altında da arapça bir dua var !!Hemen bunu çoğaltalım!..Ve herkes okusun demiş..
    ...Mübarek elleriyle ,bulunan yazıdakileri kopyalamışlar ve tüm köy halkına dağıtmışlar!..
    Herkes okumaya başlamış imam efendinin kendi dillerinin harfleriyle yazdığı onbeş satırlık yazıyı..Aradan bir zaman geçmiş..
    ...Derken biri köy kahvesinde demiş:
    Efendiler bu böyle günde bir kere okumakla olmayacak sabah akşam okuyalım şunu.Elbetde bir kerameti vardır!!..
    ...Bir kaç gün daha geçmiş,günde kırk defa okumaya karar vermişler!!
    Derken günde yüz defa!..
    ...Bazıları bakmış''hazine bulunmuyor''demişler:
    Bu safsata !..Bizi umutlandırmak için böyle bir masal uydurmuş birisi!..
    ...Kimi de inançla ve ısrarla devam etmiş okumaya..
    Aradan aylar geçmiş ama ne çareki hazineyi bulan yok!..
    ...Derken günün birinde bir gezgin uğramış köye ..
    Camide yatsıyı kıldıktan sonra bakmış bir dua yapıyor insanlar birlikte,hiç duyulmamış o güne kadar öyle bir şey!.
    ...Demiş camiden çıkarken İmama,,Banada öğretsenize bunu!..
    Hemen yazılısını vermiş onada imam..
    ...Adamı misafir etmişler misafirhanede..
    El etek çekilip insanlar uyuduktan sonra adam kalkmış mumu yakmış,kağıttaki arapça dua(yı okumaya başlamış!!
    ...Misafirhaneden çıkmış elinde mum ve kağıt köyün ortasındaki ulu çınarın altına gelmiş..Gene kağıtdaki yazıyı okumuş;çınardan köyün kuzey çıkışındaki dere boyuna doğru yürümüş..
    Sonra Arapça dua(yı okumuş gene,dere yatağından uzanan salkım söğütün yanına varmış..
    ...Dua(da yazılı olduğu üzere söğüt ağacının yanından ,yüzünü köye dönüp yirmibir adım atmış ve oradaki koca kayanın dibini kazmaya başlamış..
    Bulmuş orada bir tahta kutu ve içinde çil çil altınlar!!Alıp yoluna devam etmiş!!
    ...Köylünün hergün okuduğu dua(doğruyu yazıyormuş meğer inanmayanların aksine!!
    ''OKU''muş duayı köylülerin okumasından farklı olarak;anlamış anlamını yazılanların ve gereğini de uygulayarak;hazineyi bulmuş!!
    ...Köylülerse hala devam ediyormuş sabah akşam anlamını bilmedikleri imam efendinin kendi lisanlarında yazıp ellerine verdiği arapça duayı okumaya!!
    Okuyorlar..
    ...Tıpkı imamın köylüsü gibi okuyorlar gün be gün okumak olsun diye..Yahut okumaya çalışıyorlar..Ya da okuyamıyorlar..

...Teşekkür ederim,saygılar,eyvallah..(alıntıdır)..
    4LF4 (30.Eylül.2020), amero (30.Eylül.2020), DOIDYE (30.Eylül.2020), gezgin_99 (30.Eylül.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    OxyGeN_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    982
    Beğenilmiş
    54

Aleykümselam ustam çok geçmiş olsun hoş geldiniz
    kurtbaba (01.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Status
    gezgin_99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    bursa
    Beğenmiş
    866
    Beğenilmiş
    207

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Selamünaleyküm Ustalarım ve Arkadaşlar,,Sağlıklı,başarılı,mutlu günler dilerim,,Günaydın,hayırlı sabahlar,,

...HAZİNEYİ OKUMAK...

...Adam tarlasını kazarken toprağın altında naylona sarılı bir şey bulmuş.Hemen açmış..
    Başlığında kendi lisanlarıyla,''BUNU okuyan hazineyi bulur''!!Yazılıymış..
    ...Ancak yazının alt tarafı ise okuyamadığı bir lisanmış..
    Hemen yazıyı almış,köyün imamına koşmuş..
    ...Köyün imamı ona göre büyükadam;belkide zamanın gavsı ya da müreddidi!!
    İmam efendi Kur,an kursunu bitirmiş.Kuran okumasını biliyor..
    ...Hemen almış kağıtı eline ve bakar bakmaz konuşmuş:
    Bunu okuyan hazineyi bulur!!yazıyor..Altında da arapça bir dua var !!Hemen bunu çoğaltalım!..Ve herkes okusun demiş..
    ...Mübarek elleriyle ,bulunan yazıdakileri kopyalamışlar ve tüm köy halkına dağıtmışlar!..
    Herkes okumaya başlamış imam efendinin kendi dillerinin harfleriyle yazdığı onbeş satırlık yazıyı..Aradan bir zaman geçmiş..
    ...Derken biri köy kahvesinde demiş:
    Efendiler bu böyle günde bir kere okumakla olmayacak sabah akşam okuyalım şunu.Elbetde bir kerameti vardır!!..
    ...Bir kaç gün daha geçmiş,günde kırk defa okumaya karar vermişler!!
    Derken günde yüz defa!..
    ...Bazıları bakmış''hazine bulunmuyor''demişler:
    Bu safsata !..Bizi umutlandırmak için böyle bir masal uydurmuş birisi!..
    ...Kimi de inançla ve ısrarla devam etmiş okumaya..
    Aradan aylar geçmiş ama ne çareki hazineyi bulan yok!..
    ...Derken günün birinde bir gezgin uğramış köye ..
    Camide yatsıyı kıldıktan sonra bakmış bir dua yapıyor insanlar birlikte,hiç duyulmamış o güne kadar öyle bir şey!.
    ...Demiş camiden çıkarken İmama,,Banada öğretsenize bunu!..
    Hemen yazılısını vermiş onada imam..
    ...Adamı misafir etmişler misafirhanede..
    El etek çekilip insanlar uyuduktan sonra adam kalkmış mumu yakmış,kağıttaki arapça dua(yı okumaya başlamış!!
    ...Misafirhaneden çıkmış elinde mum ve kağıt köyün ortasındaki ulu çınarın altına gelmiş..Gene kağıtdaki yazıyı okumuş;çınardan köyün kuzey çıkışındaki dere boyuna doğru yürümüş..
    Sonra Arapça dua(yı okumuş gene,dere yatağından uzanan salkım söğütün yanına varmış..
    ...Dua(da yazılı olduğu üzere söğüt ağacının yanından ,yüzünü köye dönüp yirmibir adım atmış ve oradaki koca kayanın dibini kazmaya başlamış..
    Bulmuş orada bir tahta kutu ve içinde çil çil altınlar!!Alıp yoluna devam etmiş!!
    ...Köylünün hergün okuduğu dua(doğruyu yazıyormuş meğer inanmayanların aksine!!
    ''OKU''muş duayı köylülerin okumasından farklı olarak;anlamış anlamını yazılanların ve gereğini de uygulayarak;hazineyi bulmuş!!
    ...Köylülerse hala devam ediyormuş sabah akşam anlamını bilmedikleri imam efendinin kendi lisanlarında yazıp ellerine verdiği arapça duayı okumaya!!
    Okuyorlar..
    ...Tıpkı imamın köylüsü gibi okuyorlar gün be gün okumak olsun diye..Yahut okumaya çalışıyorlar..Ya da okuyamıyorlar..

...Teşekkür ederim,saygılar,eyvallah..(alıntıdır)..

Merhabalar sayın @kurtbaba ustam...
    Anlattığınız hikayeden ders çıkartayım dedim...
    Bende eşkiya belgeleri okuya okuya kafam karıştı...
    Kafam karışdıkça dahada okudum...
    (Bizim çocuk bina okur, döner döner birdaha okur)
    Misali... Okuyorum okuyorum yerler tutmuyor...
    Gidip gezmek... (Amel etmek lazım) galiba...
    Yoksa dua gibi okumaya devam edeceğim...
    Bir misafir gelecek, alıp gidecek...
    amero (01.Ekim.2020), kurtbaba (02.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    Kolay gelsin...
    Selam ve dua ile...
    Bin kere ölç, Bir kere biç...
    İZİNSİZ KAZI, VE ARAŞTIRMA YAPMAYINIZ.....

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    882
    Beğenilmiş
    161

dua okunamamış esasında hazinenin yerini ifade eden arapça yazı imiş hoca anlamayınca duadır deyip işin içinden çıkmış yarım hoca defineden eder misali ben öyle anladım yanlışmıyıö acaba
    gezgin_99 (01.Ekim.2020), kurtbaba (02.Ekim.2020) Bunu beğendi.
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Nereden
    WAN
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    81

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dua okunamamış esasında hazinenin yerini ifade eden arapça yazı imiş hoca anlamayınca duadır deyip işin içinden çıkmış yarım hoca defineden eder misali ben öyle anladım yanlışmıyıö acaba
    Selamun Aleykum, amero ustam, doğru anlamışsınız.misafir gelip almış gitmiş.
    amero (01.Ekim.2020), kurtbaba (02.Ekim.2020) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler