Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tesadüfen gördüm

Status
    TRİPOD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Tesadüfen gördüm

Selam arkadaşlar motorsikletimle yolculuk yapar iken tesadüfen karşılaştık sizde tanışın istedim . Son resimde kendisini göreceksiniz. NOT : 4 . resim hariç tüm resimler aynı kayanın dır..4 resimdeki kayada muhtemelen aynı kayanın bir parçası ve zaman ile yerinden düşmüş.<br><br><br><br><br><br><br><br> yorumlarınızı bekliyorum iyi günler.

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    85
    Beğenilmiş
    7

Cevap: Tesadüfen gördüm

Resimlemen kotu usta guzel yeri kotu sunuyon ama son resmi ne oyle kafatasi mi o iskelet mi zor farkettim

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    90

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimlemen kotu usta guzel yeri kotu sunuyon ama son resmi ne oyle kafatasi mi o iskelet mi zor farkettim
    İlginç ama göz yanılması bence...
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    Hititli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Çok eski mezar. kıymetli birşey çıkma ihtimali zayıf. Olan mezar sunularıda erimiştir. uğraşmaya değmez.

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    109
    Beğenilmiş
    17

bölge kapadokya bölgesimi son resme sırtını ver 3 adım 30 adım at maden ve boşluk testi yap
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı Tahterevalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    QTahterevalli ustam haklısın fakat dedğim gibi motorsiklet yolculuğu sırasında yeri fark ettim. 5-6 saatlik yolculuk ve yolumda vardı daha o yüzden fazla çekim yapamadım.Çekimler eski sayılabilecek bir telefondan normal boyutlarında koyamadım çok büyüklerdi PAİNT programında %50 ufaltıp koydum.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    282
    Beğenilmiş
    303

Son fotoğrafa göre yönler nasıl ?
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

@FENERLİ ustam söylediğin gibi göz yanılması olması ihtimali çok yüksek. Fakat bu bölümdeki (Fotoğraflı define işartelerine yorumlar) bölümünde diğer arkadaşlar tarafından paylaşılan resimler deki bir çok işaret gibi görülen yada yorumu yapılan şeylerinde aslında göz yanılması olduğu gerçeği. Bu göz yanılmasının bilimsel bir açıklaması var ama uzun hikaye. @amero ustam bölge marmara nın güneyi @Hititli ustam mezar yeri olma ihtimali biraz düşük gibi çünki ne tam tepede nede tam etekte tepenin ortasında bir noktada ve tarla içerisinde çevredeki taşların tamamı 16 mt karelik bir alanda bu yapının çevresinde 10 metre kadar güney doğusunda ufak bir artezyen kuyusu açılmış (yeni kuyu) .Kaya bölgede benim gördüğüm en yüksek kaya yani kule gibi olan tek kaya bu. Kaya da yada yapıda diye biliriz benim dikkatimi çeken 2. ve 5. resimlerdeki deliğin hem kuzeyden (2.resim) hem güneyden(5. resim o 3 gen çatlak ) görüle bilmesi ve ağaçlar olmasa büyük bir ihtimalle delik kuzey tarafa nokta verecek ışıkla güney tarafında delik 2buçuk -3 metre arasında bir yükseklikte kalıyor .kuzeyden güneye bakıldığında ise karşı tepede bir tarla görünüyor tarlada top gibi büyük 3 ağaç var fakat gidip bakmadım"Ağaçlarda işaret falan varmı "diye çünki başkasının arazisine girmeyi sevmem birde "yolcuyum,yabancıyım, Zaten Tekgezenlerdenim sıkıntılı işler olmasın "dedim. bu vesile ile fotoların hikayesinide anlatmış oldum.Varsa sorusu olan ustalar hatırladığım kadarı ile bilgi veririm.

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son fotoğrafa göre yönler nasıl ?
    Ustam son foto objektifi yani kayaya bakışı kuzey-kuzey batı. zaten ışıktanda anlaya bilirsiniz. fotolar öğlen saat 12-1 arası çekildi yanılmıyorsam.

Status
    Hititli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Eskiya işi olduğunu düşünüyorsun sanırım. Ama değil. pagan mezarları. mezar yamaçta ve tepenin zirveye yakın noktasındadır. 500 metreye kadar geniş açılı fotograflar eklersen görebiliriz belki. yatay yada dikey düz bir taş altındadır mezar. işaret yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler