Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çimenika yaylası türbe tepe etkleri katır bogan gölü ( şelalesi) nin oldugu derede

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Çimenika yaylası türbe tepe etkleri katır bogan gölü ( şelalesi) nin oldugu derede

Selam arkadaşlar:Bu resimde katır boğan şelalesiniden aşağı doğru dere boyu inerken gördüm .Ne anlama geldiğini anlayamadım.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Cevap: Çimenika yaylası türbe tepe etkleri katır bogan gölü ( şelalesi) nin oldugu de

Hani derlerya (İLAHİ TAŞ OLASIN BE ADAM) Derlerya işde o da olmuş sanki.SAG yana yaslanmış aşağı dereye bakıyor.Dikkat edilirse orada 2 adam var.
    gezgin_99 (13.Ekim.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Cevap: Çimenika yaylası türbe tepe etkleri katır bogan gölü ( şelalesi) nin oldugu de

Bende 2 adamların önünden aşağı doğru bakdım Orada bu görüntü var. Yalçın kayalıkda yan yüzden delinmiş ulaşma imkanı olmayan bir magra yandan delinmiş

Status
    TRİPOD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Ustam "Derya" nın şifresi var ama bana sorma ben maalesef bilmiyorum. Zaten orijinal olmadan şifreleri çözemezler sadece tesadüfler yada tecrübe ile bir şeylere ulaşa bilenler var. Fakat onlarda tam belge olmadan fazla bir şey yapamıyorlar. Yeri buluyorlar ama hangisi aynı anlatımlı 7 bölge 7 yer var. ana mal nerede bilemiyorlar. Bulan oluyor mu evet ama ana malı değil sadece müjdeleri, istikhakları yada çerilerin maaşlarını buluyorlar .eh bu zamanda oda yeter kısmeti olana.

Mağaranın sağ tarafı Minare kayayı anımsatıyor suyunun suyu tarzı belgelerin var ise o belgelerde Çimenika kalesi, Türbe tepe,Katırbogan gölü, Minare kaya ve girişi yüksek Mağara ilişkili anlatımları incelemeni öneririm. Türbe tepe aynı belgede çıkmaya bilir ayı ve ayıcı olabilir. bölgende tamamı varsa oturur ama unutma şifreler de yerler tamamı da olsa 3 te 1 ri sahte 3 te 1 i gerçek 7 de 3 ü yanıltıcı yani diger bölgenin gibi bir şifreleme sistemi var ayrıca (BB) II gibi 2. bir şifrede mevcut 3. şifre ise noktalarla ilgili . AMA dediğim gibi senin belgelerde Suyunun Suyu buna şüphem yok( belgeyi türkçe okuduğun için bu kanıya varıyorum yanlış anlama olmasın ) . sonuca ancak tesadüfler ***ürür Kısacası KISMET .

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Alıntı TRİPOD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam "Derya" nın şifresi var ama bana sorma ben maalesef bilmiyorum. Zaten orijinal olmadan şifreleri çözemezler sadece tesadüfler yada tecrübe ile bir şeylere ulaşa bilenler var. Fakat onlarda tam belge olmadan fazla bir şey yapamıyorlar. Yeri buluyorlar ama hangisi aynı anlatımlı 7 bölge 7 yer var. ana mal nerede bilemiyorlar. Bulan oluyor mu evet ama ana malı değil sadece müjdeleri, istikhakları yada çerilerin maaşlarını buluyorlar .eh bu zamanda oda yeter kısmeti olana.

Mağaranın sağ tarafı Minare kayayı anımsatıyor suyunun suyu tarzı belgelerin var ise o belgelerde Çimenika kalesi, Türbe tepe,Katırbogan gölü, Minare kaya ve girişi yüksek Mağara ilişkili anlatımları incelemeni öneririm. Türbe tepe aynı belgede çıkmaya bilir ayı ve ayıcı olabilir. bölgende tamamı varsa oturur ama unutma şifreler de yerler tamamı da olsa 3 te 1 ri sahte 3 te 1 i gerçek 7 de 3 ü yanıltıcı yani diger bölgenin gibi bir şifreleme sistemi var ayrıca (BB) II gibi 2. bir şifrede mevcut 3. şifre ise noktalarla ilgili . AMA dediğim gibi senin belgelerde Suyunun Suyu buna şüphem yok( belgeyi türkçe okuduğun için bu kanıya varıyorum yanlış anlama olmasın ) . sonuca ancak tesadüfler ***ürür Kısacası KISMET .
    Selam Ustam: Haklısınız Aynen katılıyorum,Bu yazınızda bir fark var.İşaretleri sıralamış yazmışsınız ,Buradaki fark MİNARE KAYADIR. minare kayayı buldum ve çok inceledim Minare kaya bu işaretlerintam Batısında kirazlı yaylayla şeytan dere arasındadır ama minare kaya dere değil arazi olarak yer yüksek fakat orada bu minare kayadan başka kayada yok.Minare kaya tam bir maden işletme yeri Halen bu gündahi etrafında ocaklardan taşınmış maden parçaları var yumruk kadar ,yumurta kadar, ceviz kadar filan.Minare kyaya uzakdan bakdıgında Güney batısında kayanın orta kısmında bir sığınak gibi bir yer var oradan aşağı doğru Beyaz ve 50,60 santim genişliğinde Beyaz boya dökmüşler,Hani büyükbaş hayvan yürürken çişini yapar oda yılan gibi saga sola kıvrılarak ilerlerya aynen onun gibi yapmışlar ve ikitane yapmışlar arasıda 50-60 veya biraz daha açık mesafe gibi görüntüsü var.Minare kayanın üstüne doğu tarafdan çıkılyor yani doğu tarafı toprak dolgudur.Çıkmadan Soluna bakdıgında 2 adet TEKABÜL aracı oyma olarak yapmışlar Birisi kırık Birisi çok güzel ve zararsız.Üstüne Çıkdım Üstünde değirmeni gördüyseniz Degirmene un yapmak için Bugdag dökülen bir AMBAR olur İşde buradada çok güzel bir ambar varVe HUNİ GİBİDİR huninin ucu gibi sıfıra düşürülmüş ve tam sıfır nokdasından iç kısmına sigaradan biraz kalın delik delinmiş .Yani oradan aşağıya ügütülürmüş.Ayaga kalkdıgında basamaklar başlıyor 24 adet doğu üstünde yürüyorsunuz sonrada çok belli belirsiz iyi dikkat ederseniz ve konu hakkında bilginiz varsa İstavruzu çok zayıfda olsa görebiliyorsunuz. Bu minare kaya sanki o arazıde bir damla mermer yağmur olmuş oraya düşmüş gibidir

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

ARKADAŞLAR Bir hata yı düzeltmek istiyorum 2 adet beyaz boyaile yapılmış işaretin arası 1 metre tahmin açıklık var.boyaların kendi kalınlığı 50veya 60 santim yanlış anlaışmasın diye bunu yazmak istedim Saygılar.

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

yok ustam işaretleri sıralamadım orasını yanlış anlamışsınız. işaretleri ben sadece saymak amacı ile yazdım bir sıra ile değil yani ben "işaretler bu sıra ile olacak " demek istemedim.
    benim anlatmak istediğim şu şekilde idi : belgelerde bir bölgeden bahsediyor örneğin: Başlık ÇATLAK TEPE konu içinde KARAKOÇAN kalesi, geçiyor . Başka bir başlık KORSAN MUHSİN konu içinde yine KARAKOÇAN kalesi geçiyor GİBİ (yanlışlık olmasın başlıkları ve yerleri uydurdum) Sizin yerde neler var? Mesela Karakoçan kalesi, hançerli dere, kahve fincanı . siz bu durumda ne yapmalısınız hem ÇATLAKTEPE konusunu hemde KORSAN MUHSİN konusunu incelemelisiniz . korsan muhsinde : karakoçan kalesi, kahve fincanı, toptepe var hançerli dere yok . çatlaktepede : karakoçan kalesi ,hançerli dere,niyetçinin tavşanı var kahve fincanı yok bu durumda bölgenizde o konulardaki bulamadığınız diğer işaretleri arayacaksınız ki onları bulunca iş diğer şifreleri çözmeye kalır ama dediğim gibi bu iş suyunun suyu ile olmaz. kimi derki ERİKLİ YAYLA, Kimi derki ERİC plato .iş burda çatlar .
    Bunun için bu belgelere sahip olanların dışında yerleri görenlerinde hiç bir şeyi saklamadan açık açık ortaya koyması ve ortak çalışması gerek.
    Peki bu olur mu? bu insan dediğimiz canlının tabiatına aykırı.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    27

Alıntı TRİPOD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ustam işaretleri sıralamadım orasını yanlış anlamışsınız. işaretleri ben sadece saymak amacı ile yazdım bir sıra ile değil yani ben "işaretler bu sıra ile olacak " demek istemedim.
    benim anlatmak istediğim şu şekilde idi : belgelerde bir bölgeden bahsediyor örneğin: Başlık ÇATLAK TEPE konu içinde KARAKOÇAN kalesi, geçiyor . Başka bir başlık KORSAN MUHSİN konu içinde yine KARAKOÇAN kalesi geçiyor GİBİ (yanlışlık olmasın başlıkları ve yerleri uydurdum) Sizin yerde neler var? Mesela Karakoçan kalesi, hançerli dere, kahve fincanı . siz bu durumda ne yapmalısınız hem ÇATLAKTEPE konusunu hemde KORSAN MUHSİN konusunu incelemelisiniz . korsan muhsinde : karakoçan kalesi, kahve fincanı, toptepe var hançerli dere yok . çatlaktepede : karakoçan kalesi ,hançerli dere,niyetçinin tavşanı var kahve fincanı yok bu durumda bölgenizde o konulardaki bulamadığınız diğer işaretleri arayacaksınız ki onları bulunca iş diğer şifreleri çözmeye kalır ama dediğim gibi bu iş suyunun suyu ile olmaz. kimi derki ERİKLİ YAYLA, Kimi derki ERİC plato .iş burda çatlar .
    Bunun için bu belgelere sahip olanların dışında yerleri görenlerinde hiç bir şeyi saklamadan açık açık ortaya koyması ve ortak çalışması gerek.
    Peki bu olur mu? bu insan dediğimiz canlının tabiatına aykırı.
    SELAM USTAM :Teşekkür ederim anladım sizin ne demek istediğinizi. Ben yazarkende çok zaman böyle çevresini açıklıyorumki acaba o ortamlarda o çevrede görmediğim atlayıp geçdigim bişiy varmı diye. Baştan burası zaten RÜEBE TEPENİN eteği etrafı Top koru,Yörük yaylası,Saatli kaya,Ambar kaya,Çimenika kalesi,Agıllar,Gelin kayası,alanlarının ortası.Ben türbe tepeden aşağı bir görüntü çekmişdim bu dere görünüyordu Ahıskalı nikli arkadaş aşağı bir in bakalım o dere de nevar bir incele dedi bir hafta sonra gittim ilk gördüğüm TÜRBE TEPEYE ÇIKAN PATİKA YOL ilk gittiğimde başka yerden ambar kaya tarafında çıkmışdımBu seferki yol bizi tam türbe tepenin aranan patika yoluna çıkardı.sonrasındada oradaki meseleleri çekdim ve siz değerli dosların yorumuna bırakdım.Benimde bildiğim para yerleri var ama ben şahsen inmadım bu kadar parayı eşkıya nerden tenim ederki.Zaten halk aç perişan filan.Eger bu konuda ben bişlyler yaparım diyen arkadaş çıkarsa eyvallah derim .SAYGILAR.

Status
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

[/QUOTE]Benimde bildiğim para yerleri var ama ben şahsen inmadım bu kadar parayı eşkıya nerden tenim ederki.Zaten halk aç perişan filan.Eger bu konuda ben bişlyler yaparım diyen arkadaş çıkarsa eyvallah derim .SAYGILAR.[/QUOTE]

Selam tekrar @balkaya34 ustam önce diğer taraftaki cevabınızı okuduğum için yazdıklarımı buradakileri görmeden yazdım .sizinle hemen hemen aynı fikirdeyiz.o sebeple sadece bukadarlık alıntısına cevap olarak.; ustam gömü yerleri olarak bilinen yerlerin çoğu "ben buradayım " dese bile garanti değil çünki zaten 3 te 1 kadarı dolu gerisi sağdece milleti oyalamak için. belgedeki tüm şifreler çözülmeden son noktayı bulmak sadece şans. Zaten son noktadaysan az bir zahmetle alıp gidiyorsun işin sırrı bu. oda öyle 40-50 deve yükü değil. "Bir şeyler yaparım "diyen arkadaşlardan biri için bir şey söyleyemem çok kişi çıkabilir hele ülke şu günlerden geçerken şansa inanırım da bendeki şans ise "çölde kutup ayısı gören" sansı olduğu için kumar oynamam. Çıplak göz ile yerleri ve işaretleri görmek istermiyim? şüphesiz fakat kimseye adres sormak yada tanımadığım birileriyle gitmek her zaman kaçındığım bir durum. "sen işaret buldun mu,?" dersen . çıplak gözle hiç volçan işareti görmedim .sadece sitedeki resimler .korsan mağraları ile ilgili paylaşımlardan ise 4 tane kesin yer belirledim haritadan . 2 tanesi iki aynı denizde diğer 2si diğer denizde olmasına rağmen tüm yollar tepeler birbirine benzemekte buda sitedeki "insanların senin bölgen benim bölgem " tartışmasını kaynağı olduğu kanısına vardım. bu sebeple zaten bölge yi işaretlere oturtma karşılaştırması önermiştim.konu dağıldı saygılar.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    23

...Arkadaşım Balkaya34,açtığınız konular eşkiya bölgelerinde geçen namlı isimlerdir,her bölgenin mühitlerinde vardır,herbirinin mevkisi ve konumu,işareti,işçiliği farklıdır,sistemli yerlerdir,ezbere yorumlamak yanıltıcı olur bu resimlere görede zor olur,örneğin çimenika kalesi başka bölgede başka isimle anılır veya sahtedir,zaman ve emek vercekseniz mühitleri ve namlı yerlerin mevkilerini iyi araştırıp teknik resimler çekilmeli,ki işaretlere göre konuda ilerleyebilelim,yine çimenika kalesinden örnek vereyim,bu kaleye yakın bir dibek taşı olcak,kalede sur taşları yoktur,bir yığma tepedir,üzerinde basamaklı kaya olacak,işaretler olacak,yakınından patika yolu geçer,mevkisinde bir büyük bir küçük yığma olcak,salyası ağzından akan kurt ve dikili kurt bu mevkidedir,,belgelere ve bilgiye göre ezbere para yerlerini yazarsak yanılırız aynı yerde olması mümkün değil,yaptıkları işaret ve izlere göre ilerlemek gerekir,buda çok iyi bir araştırma ve teknik resimlerle mümkün,kolay gelsin,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar...
    gezgin_99 (13.Ekim.2019) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler