Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çimenika yaylası türbe tepe etkleri katır bogan gölü ( şelalesi) nin oldugu derede

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    23

Cevap: Çimenika yaylası türbe tepe etkleri katır bogan gölü ( şelalesi) nin oldugu de

[QUOTE=kurtbaba;580080]...Arkadaşım Balkaya34,açtığınız konular eşkiya bölgelerinde geçen namlı isimlerdir,her bölgenin mühitlerinde vardır,herbirinin mevkisi ve konumu,işareti,işçiliği farklıdır,sistemli yerlerdir,ezbere yorumlamak yanıltıcı olur bu resimlere görede zor olur,örneğin çimenika kalesi başka bölgede başka isimle anılır veya sahtedir,zaman ve emek vercekseniz mühitleri ve namlı yerlerin mevkilerini iyi araştırıp teknik resimler çekilmeli,ki işaretlere göre konuda ilerleyebilelim,yine çimenika kalesinden örnek vereyim,bu kaleye yakın bir dibek taşı olcak,kalede sur taşları yoktur,bir yığma tepedir,üzerinde basamaklı kaya olacak,işaretler olacak,yakınından patika yolu geçer,mevkisinde bir büyük bir küçük yığma olcak,salyası ağzından akan kurt ve dikili kurt bu mevkidedir,,belgelere ve bilgiye göre ezbere para yerlerini yazarsak yanılırız aynı yerde olması mümkün değil,yaptıkları işaret ve izlere göre ilerlemek gerekir,buda çok iyi bir araştırma ve teknik resimlerle mümkün,kolayselam ustam: gelsin,hayırlara vesile oluruz inşallah,saygılar...[/QUOTE
    Selam ustamize katılıyorum. Evet yazdığınız doğru Aynen benim yöremdeki çimenika yaylası budurişde.Konu açdıgımda çimenika kalesinden aldığım görüntüleride ekleyeceğim ,işn garibi AMBAR kayada bunun içinde dahih burası meşhur taş ocağı ve çıkan taş siyah taş.çalışan taş ocağı kızak yerleri şuandahi bellidir.Bu kuyu 45 cm genişliğinde ve bahsettiginiz 2 yığma tepenin arasında

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    23

Cevap: Çimenika yaylası türbe tepe etkleri katır bogan gölü ( şelalesi) nin oldugu de

Bu kuyudan kaplumba ,Kuş ,tilki.gibi hayvanlar içine düşmeden su içebilir.Konu açdıgımda buraya ait resimleri de ekleyeceğim SAYGILAR

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    23

Benimde bildiğim para yerleri var ama ben şahsen inmadım bu kadar parayı eşkıya nerden tenim ederki.Zaten halk aç perişan filan.Eger bu konuda ben bişlyler yaparım diyen arkadaş çıkarsa eyvallah derim .SAYGILAR.[/QUOTE]

Selam tekrar @balkaya34 ustam önce diğer taraftaki cevabınızı okuduğum için yazdıklarımı buradakileri görmeden yazdım .sizinle hemen hemen aynı fikirdeyiz.o sebeple sadece bukadarlık alıntısına cevap olarak.; ustam gömü yerleri olarak bilinen yerlerin çoğu "ben buradayım " dese bile garanti değil çünki zaten 3 te 1 kadarı dolu gerisi sağdece milleti oyalamak için. belgedeki tüm şifreler çözülmeden son noktayı bulmak sadece şans. Zaten son noktadaysan az bir zahmetle alıp gidiyorsun işin sırrı bu. oda öyle 40-50 deve yükü değil. "Bir şeyler yaparım "diyen arkadaşlardan biri için bir şey söyleyemem çok kişi çıkabilir hele ülke şu günlerden geçerken şansa inanırım da bendeki şans ise "çölde kutup ayısı gören" sansı olduğu için kumar oynamam. Çıplak göz ile yerleri ve işaretleri görmek istermiyim? şüphesiz fakat kimseye adres sormak yada tanımadığım birileriyle gitmek her zaman kaçındığım bir durum. "sen işaret buldun mu,?" dersen . çıplak gözle hiç volçan işareti görmedim .sadece sitedeki resimler .korsan mağraları ile ilgili paylaşımlardan ise 4 tane kesin yer belirledim haritadan . 2 tanesi iki aynı denizde diğer 2si diğer denizde olmasına rağmen tüm yollar tepeler birbirine benzemekte buda sitedeki "insanların senin bölgen benim bölgem " tartışmasını kaynağı olduğu kanısına vardım. bu sebeple zaten bölge yi işaretlere oturtma karşılaştırması önermiştim.konu dağıldı saygılar.[/QUOTE]

Selam SN TRİPOT: Bu yazılarınız Bana ciddi bir arkadaş olduğunuzu ve birbirimizden faydalanabileceğimizi umutlandırdı. Yinede sormak isterdim ,benim yazdıgımyazılar ve eklediğim resimler acaba siz ce yolumun doğru olduğu kanaatinimi uyandırdı .Eger öyle ise bundan mutluluk duyarım ve inanın 40 yıllık bir bahtiyarlık duyarım.40yıl emek verdim.
    Yazılanız oturaklı ve çok da teşvik edicidir.Bu bölge çok önemli bölge ve bütün bu resimler iç içedir.Mesela Kudret kalenin SULU VE KURU DERSİNİN birleşdigi yerde SARI FATMA BALIK tutarmış o yerşelale fakat çok aşırı yıpranmış ben tırmanan askeri bulamadım ama o köyün yaşlı adamlarına sorduğumda onla vardı diyordu.Bunun hemen usttarında tek bir bükük kayadan bahseder yazılarda aynen o kaya duruyor..Yukarı çıkdıgınızda Küçük bir göl var O gölün önünde şuan sayısını unuttum ama yedi adet küçük oturak vardı bu göl bence kara göldür Oradan tekrar kuru dereye dogdu ilerlerken Hani 12 metre uzunluğunda 3 metre genişliğinde bir kanal açdıklarından ve buraya birtakım şeyler koyduğundan bahsederya aynen öylece duruyor.Bu konularda fazlada bilgilere sahip değilim Eger benimle görüşmek konuşmak isterseniz moderatörlerle konuşun irtibat kuralım saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler