Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankakatakki (Bu mezar taşları 14 adettir)

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    26

Ankakatakki (Bu mezar taşları 14 adettir)

selam Arkadaşlar: bu konuda bilgisi olan arkadaş Açık seçik açıklama yapabilir mahsuru yok Bu taşlar 15 adettir 15 nci taşı bundum bu taşdaki yazıda ( Azize maria terassa bura yatıyor yazıyormuş) Bunu başka bir steye koymuşdum bna buaya yaklaşma sakın çarpılırsn dediler biz yaklşmadık. Butşdaki yazınedir

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    26

Cevap: ANKAKATAKKİ ( bu mezar taşları 14 adettir. 15 nci başka birsi köye ***ürmüş b

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam Arkadaşlar: bu konuda bilgisi olan arkadaş Açık seçik açıklama yapabilir mahsuru yok Bu taşlar 15 adettir 15 nci taşı bundum bu taşdaki yazıda ( Azize maria terassa bura yatıyor yazıyormuş) Bunu başka bir steye koymuşdum bna buaya yaklaşma sakın çarpılırsn dediler biz yaklşmadık. Butşdaki yazınedir
    Bunları tek tek siteye göndereceğim.Elimde 14 adet

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    26

Cevap: ANKAKATAKKİ ( bu mezar taşları 14 adettir. 15 nci başka birsi köye ***ürmüş b

şimdilik bu kadar yeter devamı var

Status
    Hititli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Maria teresa Habsburg kraliçesidir. Sen mezarını Anadolu damı buldun?

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    26

Alıntı Hititli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maria teresa Habsburg kraliçesidir. Sen mezarını Anadolu damı buldun?
    Çokmu Komik usta İstersen yönetici arkadaşlardan izin al adres vereyim gel ,Sanıyorum ozaman fikrin değişir ,gülen ben olurum.Azize maria terassa isa Peygamberin kadın havarilerinden ve en üst düzey yetkili bir eş imiş.Bu yazıyı Alman profösörler okudu ve bu cevabı verdi Şuan sözkonusu taş evin bahçesinde.dir.Bu taşı Çevre köylerden çimenika yaylasına gelenler Dönüşde aracına koyup ***ürmüşler ve bunuda Tesadüfen buldum.Bu taş la birlikde 15 tane dir.ve halen evinde dir.

Status
    Hititli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çokmu Komik usta İstersen yönetici arkadaşlardan izin al adres vereyim gel ,Sanıyorum ozaman fikrin değişir ,gülen ben olurum.Azize maria terassa isa Peygamberin kadın havarilerinden ve en üst düzey yetkili bir eş imiş.Bu yazıyı Alman profösörler okudu ve bu cevabı verdi Şuan sözkonusu taş evin bahçesinde.dir.Bu taşı Çevre köylerden çimenika yaylasına gelenler Dönüşde aracına koyup ***ürmüşler ve bunuda Tesadüfen buldum.Bu taş la birlikde 15 tane dir.ve halen evinde dir.
    sen magdalalı meryemi anlatıyorsun. onuda Anadoluda Bulamazsın. Doğruları söyleyince kötü adam oluyorum. bildigin yolda devam et kardeşim.

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    26

Alıntı Hititli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen magdalalı meryemi anlatıyorsun. onuda Anadoluda Bulamazsın. Doğruları söyleyince kötü adam oluyorum. bildigin yolda devam et kardeşim.
    Çorumlumusun ne usta.Ben almanların okudunu yazdım ben bu yazıyı okuma imkanım yok .Ancak ben AZİZE MARİA diye yazdım farkındaysan Sen Magdalalı Meryem kimse onu bahsettin.Eger bu yazıları okuyabilirsen açıkla herkesde bilsin.Daha güzel bir iş yapmış olursun.Degilmi? Saggılar ustam Hititli Hemde almanlara değil size inamayı isterim

Status
    TRİPOD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ustam taşların tüm kenarları çizimdekiler gibi keskin mi? Tek bir çizimdeki tek bir taş bir şey ifade etmiyor. örneğin prof un yorumladığı taş tek olarak mezar taşı olarak görülemez ancak diğer bir çizimdeki taşı üstüne koyarsan örneğin son resim ile ondan önceki resimdeki taşları ikisinin de kenar kalınlıkları 19 cm üst üste konduklarında birbirlerini tamamlar ise bir şeye benzer Fakat üstteki taşta ters bir haç işareti olur oda bizi farklı yerlere çıkartır. saygılarımla

Status
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    26

Alıntı TRİPOD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam taşların tüm kenarları çizimdekiler gibi keskin mi? Tek bir çizimdeki tek bir taş bir şey ifade etmiyor. örneğin prof un yorumladığı taş tek olarak mezar taşı olarak görülemez ancak diğer bir çizimdeki taşı üstüne koyarsan örneğin son resim ile ondan önceki resimdeki taşları ikisinin de kenar kalınlıkları 19 cm üst üste konduklarında birbirlerini tamamlar ise bir şeye benzer Fakat üstteki taşta ters bir haç işareti olur oda bizi farklı yerlere çıkartır. saygılarımla
    SELAM ustam: Evet taşların şekli aynen böyle farkındaysanız içnde ölçüleride yazılı .İşin garibi hepsindede ANKAKATAKKİ yazılı .Neanlama geliyor bilmiyorum Ancak 16 yıl gibi önce sitelerden birisi ne yükledim oradan bana hemen sakın bunların olduğu yerlerde kazı yapma çarpılırsın dediler öyle bırakdık.Şimdi flaşda gördüm tekrar siteye attım ,belki birisinin işine yarar.

Status
    TRİPOD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Ankakatakki (Bu mezar taşları 14 adettir)

ustam yazılar aynı gibi görünsede karakerleri farklı belki resimlerdeki netlik belki kopyalarken yapılan teknik hatadan kaynaklı olarak (A) harflerinde farklar bulunmakta Roma ve latin alfebesinde ise (c) harfi sayısal olarak kullanılıyor=100. ayrıca yazılar başlangıç aynı gibi görünsede son larında yine harf farklılıkları mevcut. Bu konuda bilgisi olan ustalar elbet yorum yapacaklardır. ben haddim olmayarak bunun tılsımla falan alakasının olmadığını ayrıca yazıda "azize maria terasa "ismin çağrıştırır bir ses uyumu yakalayamadım . harfleri okunuş olarak gittiğimde iş menzil yada alan veren bir taş konumuna geliyor.ama arazinin alanı mı bir yere mesafesi mi onu bilemem.belki o arazide yapılmış bir savaşın anıtı da olabilir. fakat harfler bizans karışımı diyorum (a) harfinden ötürü (a) harfi sıkıntılı bizansın kullanıp kullanmadığını bilmiyorum o şekilde.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler