Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 harflilerin cihaz frekansını karıştırması gibi bir şey varmıdır?

Status
    Gucelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

3 harflilerin cihaz frekansını karıştırması gibi bir şey varmıdır?

Oturak taÅ?ının orda makina sinyalleri karıÅ?tı bozuldu. - YouTube

Aynı noktada iki cihaz bozuldu.Varmidir 3 harflilerin cihazı bozma gibi herhangi birseyi.Basina gelen arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sewinirim.Duruma göre servisine gönderecem.Tesekkurler.

Status
    dedgool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Cevap: 3 harflilerin cihaz frekansını karıştırması gibi bir şey varmıdır?

Elma sirkesiyle cihazı sil usta birde öyle dene��

Status
    Tahterevalli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    175
    Beğenilmiş
    18

Cihazi bozduklarini duydum bi kac kere

Status
    Ersan usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Ustam basima geldigi var drek yaniyor makine bende 3 harflililer en bastan supemi cekti makineyi okutum kuvun imamina ve sekerli su da okutum ayni hocanin dedigini yaptim yine ayni mskinem.3--4 saniye sonra yine giti sonra bir edki defineci arkadasa basetim bu olayi atkadas dedi zamaninda oraya ..meteor..tasi dusmys dedi o yuxden buyle oluyor makineye dedi.2 sene sonra yine ayni noktaya makine saldim yine ayni oldu .

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Şaka olarak söylemiyorum.Burada amacımız kimseyle kafa bulmak deyil.inanin ibreler bir aşağı bir yukarı ses desen sürekli kesilmeksizin ses yapması.Benden başka birinin daha aynı noktada cihazı bozulması düşündürdü beni. Amacım egerki cihazda varsa servise gönderecem.cihaz hala sorunlu.ekran acıyor ama tuşlar işlem yapmıyor.

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    25

@Gucelioglu usta konu nereye ait bende karar veremedim.Yinede üç harfliler ile ilgili olduğu için buraya taşıdım...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    ArGoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    16

Civarda yuksek gerilim hatti varmi yada zeminde enerji nakil hatti var mi yada metal yogunlugu yuksek demir curufu misal oyle bir arazidemisiniz ayrica vlf mi pulse mi vlf ise ayni anda 2 vlf yakin mi calistiriyorsunuz yada batarya sarz edilebilir ise surekli ayni prizimi kullaniyorsunuz ilk once fiziki gozlemleri ve kontrolleri yapmanizi tavsiye ederim cinler veya digerleri zarar verecek olsalar once cihaza mi sizemi verir buda cepte dursun

Ve vlf bir cihaz ise ilk once uzak bir yerde konu olan noktadan tun hassasiyeti kapatin sensitive sifira alin ve noktaya dogru yuruyun uzak mesafeden bahsettiginiz sinyal ve ses metal yogunlugu yuksek olan yerde olur daha cok ve dogal olarakda kalibrasyonu basta olmaknuzere cihazin amiyane tabir ile yanmasi olayi gerceklesir
    İyi bir sunum için burayı okuyunuz : http://www.defineyolu.com/definecili...e-sonrasi.html

Nasip İse Gelir Hint 'ten Yemen 'den , Nasip Değil İse Ne Gelir Elden . . .

Tırtılın Yolun Sonu Dedigi Yere USTA Kelebek Der. . .

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Sene bilmem kaç, İzmir Fuarda elektrik hatlarını yer altına almışlardı ya da biz yeni duymuştuk ve bizim için yeni idi o kısmı çok iyi hatırlamıyorum. Bir arkadaş cüzdanından çıkarırken manyetik kısmı olan ya dönemin telefon kartı idi ya ona benzer bir şey, yere düşürdü, o kartı bir daha kullanamadı, bozuldu. Sebebi de ilk cümlemdir.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sene bilmem kaç, İzmir Fuarda elektrik hatlarını yer altına almışlardı ya da biz yeni duymuştuk ve bizim için yeni idi o kısmı çok iyi hatırlamıyorum. Bir arkadaş cüzdanından çıkarırken manyetik kısmı olan ya dönemin telefon kartı idi ya ona benzer bir şey, yere düşürdü, o kartı bir daha kullanamadı, bozuldu. Sebebi de ilk cümlemdir.
    Sebebi ilk cümledir derken DOIDYE ustam yüksek gelirimden bahs ediyon toprak dan geçecek hali yok gününüz türkiyesinde ama yüksek gelirim yoktu havada hatta yüksek gerilimin orda bir mezar aradım hemen altında ama cihazda herhangi bir tepki vermedi normal olarak çalıştı.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Cihazın bozulduğunu düşündüğünüz noktanın ve çevre fotoğrafları mevcut mu ? Nasıl bir yer olduğu hakkında da daha geniş fikir sahibi olalım.

Cihazın bozulması tamamen bir tesadüf de olabilir aslında. Hani 5 kez olmamış yalnızca 2 kez.

Garantisi varsa hemen yollayın servisine, yoksa ve tamir edilecekse yaptırın ve yine aynı noktaya gidin ama öncesinde farklı noktalarda da kullanın oraya gitmeden.

Cihazda bambaşka bir sorun olup da zaten her yerde belli bir kullanım sonrası (belli bir süre vs) bozulma yapıyor olsa hep aynı yerde yaşadıkça tesadüf bile olsa haliyle sorunu o mevkiye bağlarsınız. Belki de bahsettiğiniz mevki ile ilgisi yoktur. Sonuçta insan üretimi sıfır 300 bin TL lik bir arabada bile kronik sorun olabiliyor.

Arazide cihazı bozabilme ihtimali olabileceğine inanıyorum ama 3 harflilerin cihazınızı bozma ihtimali bana da daha düşük geliyor hatta sıfıra çok yakın. Onlar cihazınızla deği doğru noktada iseniz ve doğru şekilde ilerliyorsanız zaten size kendilerini hissettirecektir ! ve bu cihazın bozulması ile kalmaz.

Hatta dahası, işlem yapılmayan bir yerde piknik bile yapsanız illa hemen rahatsız edecekleri anlamına gelmez. Ha ne zaman kurcalanmaya başlanır bir nokta ve dediğim gibi nokta da doğrudur, bir hop nereye bakalım demeye kalkabilirler haliyle ama bunu cihaza değil direkt size karşı yaparlar diye düşünüyorum.

Mesela ben görmedim ama aynı noktada işlem yapan art arda 2-3 tane kepçenin bile anlamsızca bozulduğunu, hatta bir tanesinin devrildiğini duydum, duyuyoruz. Fakat onlar bile işlem yapıyor, yani açıyor noktayı...

Yoksa oraya giderken yolda bozulmuyor. O kısma da inanırım ama onun için de nasıl desem ya yolun yarısı geçilmiş olacak ve çok yakında olacaksınız ki aracınıza bile müdahale etsinler ya da tılsımı çözmeden bir şekilde almayı başardıysa kişi tılsım devam edebilir. Hani derler ya paradan hayır görmedi... o misal...

Kısacası cihazda kronik bir sorun olabilir, fakat tamir ardından bambaşka yerlerde sorun olmayıp, hep burada ya a başka cihazlar da yine hep burada bozuluyorsa ondan sonra bu noktadan uyuz olmaya başlarım ben şahsen, şu an değil...

Yani kısacası bir zeminde ya da kayada tarama yapmanız onları harekete geçirecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Cihaz ötse dahi, kolayda bir şey bulunsa dahi, ayağınızın altında olsa dahi, almaya çalışılmadığı sürece, açmaya girmeye başlanmadığı sürece dur şunun cihazını bozalım demezler bence. Deseler bile işte bunu demezler, hedefleri direkt siz olurdunuz diye tahmin ediyorum. Bambaşka şeyler olur ve zaten hisseder, emin olursunuz. Hatta konu o noktaya gelirse orası ile kalmayıp evinize gittiğinizde bile rahatsız etmeye devam edebilirler.

Tabi bu benim kişisel fikrim.

Bence cihazda var bir problem...

2. seçenek yerde cihazı manyetik olarak bozabilecek bir şeyler olabilme ihtimali...

Konu başlığı ise benim için 3. sırada olur ancak ama ondan emin olabilmek, kesin öyle diyebilmek için ise çok erken diyorum.

Baka cihazlar temin edip aynı yerde deneyin derim. Bakalım onlar da bozulacak mı ?
    Gerekirse kiralayın...

Çok selamlar
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler