Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Deli Veli

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    25

Deli Veli

Doğu anadoluda kış aylarıdır ve aylarca kar yağmur yağmıştır. Köyün birinde mamoş ağa sabah kalkar bir de bakarki hava günlük güneşlik. Karısına,Yav bugün hava eyidir karşı köye gidem bizim maho ile dertleşem aylardır görmemişem der.. Karısı da ee... temam get ama erken dönesen hava bozar, erken kararır sıkıntı yaşarsan der..Mamoş tamamdır der, çıkar yola..Mahonun köye gelir hasbıhal ederler. Öğlenden sonra saat 4 olunca maho gurban bahan müsede et ben gidem der. Maho da yav getme şimid hava gararır sıkıntı yaşarsın der. Mamoş da bizim garı beklir der ve yola çıkar. Yola çıktıktan 15-20 dakika sonra hava bozar bir kar bir tipi göz gözü görmez.Mamoş ağa ne yapacağını şaşırır bir sağ gider bir sola gider yolu şaşırır bir türlü bulamaz. Soğuktur ve kar yağmaya da başlamıştır. Korkmaya ve Hızır aleyselama yalvarmaya başlar...Ya Bozatlı hızır nolırsın bahan yardım et. soğuktur... Gıştır..yolumu bulamirem nolursun bana yetiş der.. Bir ağaçın koğuna sığınır çökerek oturur. Derken ağlamaya başlar ya Bozatlı Hızır bana yetiş der..Geldiği köyde bir deli varmış... Deli veli...Soğukta yalın ayak gezer üstünde başında da birşey olmazmış... Mamoşun sesini ordan geçerken duyar.Bir de bakar ki ağacın koğuna tünmüş bir adam sürekli hızır aleysalama yalvarıyor. Gider karşısında durur..Nedir ola.??? diye seslenir...Mamoş bir de bakar ki bir adam önünde ama o soğukta yalınayak geziyor ve üstünde başında birşey yok. Olsa olsa bu soğukta ancak Bozatlı hızır böyle gezer diye içinden geçirir...Sonra kendisini toparlayarak. Yav Allah raji olsun bana yetiştin. Çok soğuktur.. acam susuzam, yorgunam, burda donaram ölürem...Etrafına bu arada da bakar... Hızır Aleyselamın atı var mı diye... Sonra deli veliye sorar: Yav hızır, senin boz atın nerdedir?
    Deli Veli cevap veririr: Sos ola ben piyade hızıram...!
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    229
    Beğenilmiş
    40

Cevap: Deli Veli

sus kardeş ben piyade hızıram
    Haksızlık yapmayın .Haksızlığada boyun eğmeyin hz Muhammed (s.a.s)
    Kime Nazar Ona Azar (şeyh taktuk emre)

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    25

Cevap: Deli Veli

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sus kardeş ben piyade hızıram
    Eyvallah ustam...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler