Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İnsan Silüeti.

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    25

Cevap: İnsan Silüeti.

Ustalarıma ek olarak,buraya yakın tüm araziye hakim harman yerini,çevrede gölet varmı yokmu,iki yolun çatalındaki sarı kayayı,üç yolun birleştiği noktadaki figürlü kayayı ve buraya yakın bir yerde kuyu yada kuyular hakkında araştırma yapmalısın.Ya nasip...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    definesever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    5

Sayın ustam duvar derenin kuzeyine denk geliyor.kaynak sudan mezarlığa patika yol gider fakat taşlı yol değil. Bölgemizde kilise yoktur.en yakın eski duyduğum yani kalıntı bile yok 10 km var

Status
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    5

Sayın ustam siz söylediniz diye bu duvar dikkat verdim.Yoksa hayatta aklıma gelmezdi .Taşın özelliğini bilmiyorum kusura bakmayın.Sivri ise mesafe ya da yön nasil hareket edebilirim. Sağolun varolun zaman ayırdığınız için

Status
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    5

Sayın ustam bu bölgede gölet yok. Kuyu hiç duymadım. Bahsettiğiniz 3 yol birleşimini mutlaka kontrol edeceğim. Sizden ricam 3 yol birleşimini nerden nasil biliyorsunuz.Ögrenmek amaçlı yanlış anlaşılmasın.sagolun varolun vaktinizi ayırdığınız için. Şimdi aklıma geldi 3 tane büyük taş olabilir mi acaba zamanında bu 3 taş hep aklımı karıştırır diye bir abimiz derdi😊yani altına mi bakmak lazım yoksa işaret arayarak mesafemi aramak lazım acaba...

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Alıntı definesever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın ustam duvar derenin kuzeyine denk geliyor.kaynak sudan mezarlığa patika yol gider fakat taşlı yol değil. Bölgemizde kilise yoktur.en yakın eski duyduğum yani kalıntı bile yok 10 km var
    Sevgili kardeşim Demekki bu duvar doğudan başlayıp batıya doğrumu uzanıyor. Hem sonra mezarlığa giden patika yol var ise o yolu kontrol et. O kaynak suyunun karşısındaki kayanın 22 adım güneyini kontrol et.

Status
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    5

Sayın ustam dediginiz gibi doğudan batıya doğru uzanıyor. Kaynak suyun karşısı çok büyük beyaz taş var 22 adım sayacağım. Son bir ricam var sizlerden silueti yakinlastirdigimda yanakta farklı bir yapı var gibi horosan olma ihtimali olabilir mi? Hakkınızı helal edin vaktinizi aldım

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

@definesever. Sevgili kardeşim Sen sivri kayaları bul kayanın kendisinde boşluk bak. Sevgili@..Yücetepe28.. kardeşimizde söylemiş. ilk mesajımda sordum üç yol çatal yaparmı diye bu söylediğin üç taş o üç yoldamı

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Alıntı definesever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın ustam dediginiz gibi doğudan batıya doğru uzanıyor. Kaynak suyun karşısı çok büyük beyaz taş var 22 adım sayacağım. Son bir ricam var sizlerden silueti yakinlastirdigimda yanakta farklı bir yapı var gibi horosan olma ihtimali olabilir mi? Hakkınızı helal edin vaktinizi aldım
    Öyle ise o duvarın batı bitiş noktasını da kontrol et bakalım

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    183

''definesever:mortal kombat ustam gözün baktığı alanda taş yığma alan mevcut ''
    adamcağız mezarına bakıyor sende ona bakıyorsun definesever orayı nasıl araştırırsın bilmem ,kafa nereye bakıyor deredeki beyaz taşamı,kaynağamı yukarıya bakıyor dersen önce tepeye çıkıp bakacaksın sonra yüzdeki işaretler önemli yakın çekim fotolar gerekecek ,
    kuşun baktığı yönüde fotola ,kuş yuvada gibi yapılmışsa makina tut altına çevresine ,dediğim gibi yakın uzak fotolar gerek kly glsn

Status
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    5

Sayın ustam 2 kafa var birtanesi beyaz büyük taşın olduğu tarafa diğer büyük yüz ise güney doğu tarafına doğru.anladigim siz göz yığma taş olan alana bakıyor orayada bak diyorsunuz. Sağolun varolun.aklima gelen tek sivri taş büyük beyaz taş. Beyaz taşın da at başına benzer özelliği var.belki değerli bilgilerinize katkısı olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler