Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Kuyu ve Sunakları

Status
    Alarmala^bomba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    5

Cevap: 3 Kuyu ve Sunakları

mantıklı,
    bende düsünmedim degil bunu!!
    Başlamak icin mukemmel olmak zorunda deyilsin,
    Fakat mükemmel olmak icin baslamak zorundasın.

Status
    pirbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Birici resim hayvan sulama yalağı.Taşın renginden de anlaşıldığı gibi çok eski değil. En fazla 150 yıl.2 resideki bir çephesi kırıkolan buraya dışardan getirilmiş. Kesilikle bir mezar .Kırılaraki getirlmiş.Orta sınıf mezarı.Diğerleri için yorum yapamam.Tam görmeden.

Status
    pirbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Arkadaşlar boşuna heyecan yaratmayın. 1. TÜMÜLÜSLERLE KUYULARIN BİR İLİŞKİSİ OLAMAZ..ONLARCA TİMÜLÜS GÖRDÜM HİÇ KUYUYA RASTLAMADIM.Ha ! Derseniz ki burada höyük varmış olabilir.Ama resimde gördüğüm kadarıyla öyle bir iz de yok.Bildiğiniz yolcu kuyusu.Peki bir şey var mı var ?Nedir derseniz kaya mezarı.Orta sınıfa ait insanları gömüleri bulunur.Arkadaşımız kırılmış bu mezar parçasının nereden geldiğini bulmalı bence.Mutlaka dağlarda bir yerdedir ve başkalarıda vardır.Bunlardan çok gördüm inanın...

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    208
    Beğenilmiş
    151

suyu taşan kuyudan suyun göllendiği yer varsa orayı değerlendir alıçın önüyse dahada güzel ama değilsede çubukla ve makinayla değerlendir yalaklar yada sunaklar kuyu taşlarıyla aynı değilse pirbaba dediği doğrulanıyor ki ilk sayfa 2. fotondaki yanında d.dörtgen kesitli kırık yalağa bende takmıştım mezar olabilirmi diye foto diyecektim pirbaba noktayı koymuş ,tek olarak daha önceden mal alındığını öğrendiğimiz suyun göllendiği böyle benzer bir yer olayı kalıyor,kly gelsin ama çubukla bu bölgeyi iyi tara ben kuyu bağlantılı odadan şüpheliyim hala ....

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    275
    Beğenilmiş
    291

3. kuyunun yerini hatırlayan kişi gösterecekti, bir gelişme yok mu ?

O kuyular tek sıra çıkmaz ise haber verin de yerini söyleyeyim...

Ayrıca az uzakta alakasız sote bir yerde bir çeşmeniz daha var, duruyorsa onun da yerini vereyim elim değmişken.

Duruyorsa ondaki bir detayı çok merak ediyorum.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Alarmala^bomba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    5

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3. kuyunun yerini hatırlayan kişi gösterecekti, bir gelişme yok mu ?

O kuyular tek sıra çıkmaz ise haber verin de yerini söyleyeyim...

Ayrıca az uzakta alakasız sote bir yerde bir çeşmeniz daha var, duruyorsa onun da yerini vereyim elim değmişken.

Duruyorsa ondaki bir detayı çok merak ediyorum.
    3.kuyunun yerini teyit etmek icin vakit bulsakda kuyu yerini gösterecek insanı bulsakda hava sartları el vermedi,
    3 kuyular tam yerini teyit ettiremesekde tek sırada hatırlanıyor.
    cesmenin yön ve mesafe tahmini varsa ararız doidye ustam.

biz araziye ugramayınca güney batıdaki tümülüse tepeden girmek istemisler girememisler, arazideki coban arkadaş kenara atılmış bu taşı bulmuş güneybatıdaki höyükden toprak altından cıkmış.
    Başlamak icin mukemmel olmak zorunda deyilsin,
    Fakat mükemmel olmak icin baslamak zorundasın.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    275
    Beğenilmiş
    291

Yerine göre değişir ama sizin oraya göre ele alırsam kuyuların batısında kalır. Arazide hiç ağaç bile olmasa dürbünle bakılsa başka noktadan görünse dahi buradan göremezsiniz çünkü aranızda tümülüs engel olur ! Tümülüsün arka tarafında biraz ilerdedir ancak kuyuların oradan da direkt dümdüz gidilmez. Aslında gidilir de gidilmez...

Yine size göre ele alırsam, Kuzeybatıya giden yoldan devam edip, mezarlığın yanından geçerek, devamında bir yol kesişimi olur. Bu bazen ilk kesişimdir bazen 2 bazen 3 ama mutlaka vardır. 3 e kalmayabilir, mezarlığın hemen duvar dibi patika varsa da o olmayabilir ! 2. kesişime de dikkat edin.

Oradan aniden 90 derece tam sola, yani içe doğru dönüp, dümdüz ve uzunca, yine yerine göre toprak yol şeklinde tarlalar arası patika yol olur. Yani bu çeşmeye varmak için mezarlığın arkasından dolanılması gerekir.Burası oldukça sote bir noktadır aslında. Köylünün bile kolay kolay pek geçmediği, belki de çoğunun hayatı boyunca geçmediği, doğal olarak da ayaklarına takılmayacağı az derinlerde sote bir nokta...

Eğer o çeşme duruyorsa, bu düz ve uzunca yolun biraz ilerisinde yine duruyorsa önce sizi solda yaşlı bir ağaç karşılar, ilk bakışta çok dikkat çekmeyebilir bile... Biraz daha ilerisinde yeniden bir yaşlı ağaç (yine yerine göre bunlardan biri 2 li olabilir) ve işte bu ağaç dikkat çeker. Hemen devamında da yine solda çeşmeyi görürsünüz.

Zaten o çeşmeyi bu ağacın yanından net görürsünüz. Çeşmenin yüzü ve ana musluğu/akarı yola doğru dolup sonra yalağı ise geldiğiniz yol olan mezarlık tarafına doğru verilmiştir, o tarafa doğru akar gider. Yani ağacın yanında durup çeşmeye bakarken su musluğu varsa sağa sonra dönüp yalaklar size doğru gelir ve suyu sol yanınızdan ağacın dibinden geçer gider...
    Alarmala^bomba (14.Şubat.2019), amero (14.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Ersan usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Ustam iki yolun bir yere toplandi alani cok dikatli incele ucleme dayma para simgesidir.
    Alarmala^bomba (19.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler