Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dede mezarı

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    60
    Beğenilmiş
    35

Cevap: Dede mezarı

gülüm 285.2 metréye bakilacak

Status
    Alarmala^bomba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    8

285 metre hocam tamamdır, yola denk geliyor, birde bunu elle ölçmek lazım.
    Başlamak icin mukemmel olmak zorunda deyilsin,
    Fakat mükemmel olmak icin baslamak zorundasın.

Status
    Beğenmiş
    60
    Beğenilmiş
    35

malzeme tam yolun ortasında degilmi.giriş için yanlara bakılabilir.cubuk durabilen netleştirirdik.

Status
    Beğenmiş
    60
    Beğenilmiş
    35

orayı resimlerden kardeş.ne var ne yok görsek.yanlişsa hatamızı bilsek

Status
    Beğenmiş
    60
    Beğenilmiş
    35

dogrulayici olarak eskiden o yola tam karşisinda ceşme olacakti.bi tüyo

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Alıntı Alarmala^bomba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batı dogu uzantılı, bas tarafı batı, basındaki dikili tasta 4cm oyun var
    dede mezarına bitisik 3 agac var, araları 2,10 1,30 2 metre... ölcümleri agacların ortasından aldım.
    2 agac kesilmis yerleri belli ayakda kalan agac badem agacı, agacın kuzeye bakan dede tarafında bir oyuk var tam kuzeye bakıyor.
    dogu batı uzantılı mezar tasları ic kısmı 1,50 dısı 2,10 veriyor, eni 1 metre 1,10 degisiyor taslarda biraz dagılmış,
    kuzeydoguda arazinin en yüksek tepesindeki dedeye 380 metre uzaklıkda,
    2 dede mesafesini bir kontrol edin derim, selamlar
    Asla (18.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    28
    Beğenilmiş
    18

Slm Alarmala bomba kardeşim mezar ölçülerin bana göre dıştan dışa 222 cm içten 148 cm bu 3 gün boyunca 21..22.23.yilin en uzun gecesi dir 14 saat 48 dk dir 888 dk ÷60 =14.80 sonuç çıkar 14 saat 80 dk okunur bu gece 222 derece yapar güneş 888 dk sürer 14.80 yapar mezarda buna göre yapılmış 222 cm 222 dereceyi 148 cm İÇ 14.80 dk temsil eder aynı zamanda kış güneşi dunyadan 148 milyon km uzaklıktadır yaz güneşi 153 milyon km dir kafamdaki sonucu yazmadan önce şunu belirteyim bu 4.5 günlük sürede güneşin doğduğunda ve battığı nda vurduğu ilk noktayı görmeye çalış tam mezarin üstünde ďurp bakican ...
    114 derece g.dogu 14.80 cm 148 mt eğer güneşin uzakligi çalışılmış sa saat ve zaman çalışmış sa 24 buçuk mt bu Doğuş noktası batı noktası ise gündüz 9 saat 20 dk çeker 552 dk 138 derece yapar batar 252 derece g. Batıdan..15.30 cm 153 mt bakican
    25 aralık isanin doğumunun kutlaması aslında güneşin yeniden doğuşu nu (yani günlerin tekrar uzamaya başlamasını ) kutlamak pagan inancı hani isa demiş ya ben hem sabah güneşi yim hem akşam güneşi yim güya işte bunu kast ediyorlar 888 yükseltilmiş isa der incil lerde işte 21 aralık gecesi 888 dk sürer 1480 çift ışık isa Mesih der güneşin batı ve doğuşunu der 14 saat 80 dk hani ayaklarım altında 153 balık der ya yaz güneşi k.dogudan doğar k. Batıdan batar 15 saat 30 dk sürer vs vs işte ..
    Bu mesafelerde beyaz ve siyah taş lara dikkat..????
    Asla (18.Temmuz.2019), eski (09.Şubat.2019), TOROS (06.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    Uşak
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    8

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 dede mesafesini bir kontrol edin derim, selamlar
    Anlamadım ustam, yukardaki dede mezarı ile arası google eart'da göre 380 metre arada kot farkı var, 380 nin arasınamı bakılacak.

Status
    Nereden
    Uşak
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    8

Alıntı kuzey26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Alarmala bomba kardeşim mezar ölçülerin bana göre dıştan dışa 222 cm içten 148 cm bu 3 gün boyunca 21..22.23.yilin en uzun gecesi dir 14 saat 48 dk dir 888 dk ÷60 =14.80 sonuç çıkar 14 saat 80 dk okunur bu gece 222 derece yapar güneş 888 dk sürer 14.80 yapar mezarda buna göre yapılmış 222 cm 222 dereceyi 148 cm İÇ 14.80 dk temsil eder aynı zamanda kış güneşi dunyadan 148 milyon km uzaklıktadır yaz güneşi 153 milyon km dir kafamdaki sonucu yazmadan önce şunu belirteyim bu 4.5 günlük sürede güneşin doğduğunda ve battığı nda vurduğu ilk noktayı görmeye çalış tam mezarin üstünde ďurp bakican ...
    114 derece g.dogu 14.80 cm 148 mt eğer güneşin uzakligi çalışılmış sa saat ve zaman çalışmış sa 24 buçuk mt bu Doğuş noktası batı noktası ise gündüz 9 saat 20 dk çeker 552 dk 138 derece yapar batar 252 derece g. Batıdan..15.30 cm 153 mt bakican
    25 aralık isanin doğumunun kutlaması aslında güneşin yeniden doğuşu nu (yani günlerin tekrar uzamaya başlamasını ) kutlamak pagan inancı hani isa demiş ya ben hem sabah güneşi yim hem akşam güneşi yim güya işte bunu kast ediyorlar 888 yükseltilmiş isa der incil lerde işte 21 aralık gecesi 888 dk sürer 1480 çift ışık isa Mesih der güneşin batı ve doğuşunu der 14 saat 80 dk hani ayaklarım altında 153 balık der ya yaz güneşi k.dogudan doğar k. Batıdan batar 15 saat 30 dk sürer vs vs işte ..
    Bu mesafelerde beyaz ve siyah taş lara dikkat..????
    Dün bu kövdeydim ustam yazını bugun okumak nasip oldu, gerci hava sartları arazinin camurlu olması ve vakitsizlik yüzünden bu konu ve diger konuları aksattım, dede mezarının etrafında eskiden arazi islenmiyorken bugun hep ekilen arazi olmus, civarında beyaz ve siyah taş ilgimi cekmemisti ama gidince ölçülerle birlikde tekrar kontrol ederim, tesekkürler.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Alıntı Alarmala^bomba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadım ustam, yukardaki dede mezarı ile arası google eart'da göre 380 metre arada kot farkı var, 380 nin arasınamı bakılacak.

Alarmala kardeşim 2 tane önemli hata var ölçü ve detaylarla alakalı...

Bir mesajında 2 dede arası mesafeyi gösterirken geniş uydu görselin çıkmamış, link olarak mevcut ama o da yazılar arasında kaynamış biraz. Düzelteyim derken gözüme takılan şeyler oldu.

1) Konu başında 2 dede arası 380 metre diye okuyorum son cümlende.
    Arada kaynayan linkteki uydu görselinde ise 2 dede arası hiç de 380 durmuyor ki zaten değil...

Bu göz kararı da belli uydu görseli üzerindeki cetvelde de belli...

Yani şu sarı çizginin 380 m olması namümkün.

Fakat başka bir sorun daha yakaladım. Aynı mesajdaki bir başka görselde 2 ağacın arkasından uzaktaki dede çamı diye işaretlediğiniz ve fotoğraf olarak da gösterdiğiniz ağaç var yanlış anlamadı isem.

Fakat o yine aynı uydu görselinde de görüldüğü üzere hemen yolu çapraz keserek geçer geçmez karşıda kalıyor zaten. Fakat diğer uydu görselindeki ise çoooook daha uzakta...

Yani şu ağaç:

Dedeler adlı görselde uzaktaki olan değil, o aslında:

-----------------------------

diyordum ki;

Sorunun ne olduğunu anladım ama emin olma adına şunu soracağım. Bana şu yeter değerli kardeşim.

3 dedeleriniz böyle değil mi ?

Eğer tablo böyle ise (ki böyle olma zorunda) biraz sitem edeceğim çünkü konuda sadece 2 dede varmış gibi ifade edilmiş, sunum ve anlatım buna göre ilerlemiş ve birbirinden farklı noktalar belirtilirken, konuya; 3 dedenin yerleri ve asıl ana şablon eklenmemiş. Asıl karmaşaya da bu sebep olmuş zaten.

Ben arada kaynayan bir uzak dede olan uydu görselini fark etmeseydim 2 dedeniz vr ve oradan yürüyorsunz, henüz 3. dede bulunamadı zannedecektim ki yanılıyor muyum bilmiyorum ama bence büyük çoğunluk da öyle sanıyor hala diye düşünüyorum.

Sunum ve orada olanı buraya doğru aktarabilmek çok çok önemlidir değerli kardeşim.

Saygı ve selamlar
    eski (09.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler