Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 56789
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 83 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karatepe Eşkıya Bölgesi

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,823
    Beğenilmiş
    672

Cevap: Karatepe Eşkıya Bölgesi

...Arkadaşım 4LF4 konu başlığın karatepe oluğu için,benimde bölgede yaptığım araştırma zamanlarından kalan birkaç resim ve gördüklerimden bir kaç fikir yazayım size faydalı olmasını dilerim.
    ...Her bölgenin her mühitinde Karatepe vardır,karatepe isminde sahte büyük tepelerde vardır,bu tepeler bazıları denizi görür,denizin olmadığı yerde batısında Keltepeyi aşağı yukarı Karatepeden biraz yüksektir.Keltepeden de Karatepeyi rahat görürsün.
    ...Karatepeden tekrar batıya bakarsan Kuzeybatısında Kudretkaleyi görürsün,,Keltepeden daha aşağıda ve kuzeybatısında kalır.Kudretkale dende Karatepeyi rahat görünür.

...Bu Karatepenin üzerinde bazı arkadaşlarımız ve belgelerde Tekneden,kayık gibi olandan ve gemiden bahsederler,,benim karşıma hepimizin bildiği kaya sandık mezar tipi dediğimiz işçilikle yapılmış bu şekilde bir yer çıktı,,hatda bazı belgelere bu teknenin bir köşesinde yazı olcak diyor ben görmedim resimde görüldüğü gibi ve çevresinde geçmiş dönem yapılmış,dağıtılmış yerler vardı..Herhangi bir iddaam yok başka bölgelerde gemi olabilir veya kayık olabilir,,Bu tepenin işi çok ağır zahmetli,derinde,insan gücüye yapılcak bir olay değil,Domuz ağılı dediğimiz yerde burda yığma taşlarla doldurulmuş kapatılmış.,çevresinde yaptığım araştırmamda
    başka işaretli yerlerede denk geldim..bir dahada gitmek nasip olmadı ovaya ve köyede traktörle en az 2.5 saat sürüyor.Saygılar,Eyvallah...
    4LF4 (25.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    4LF4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Beğenmiş
    846
    Beğenilmiş
    221

@kurtbaba cok sagol ustam verdigin bilgiler icin benim karatepenin basinda da bir dede agaci ve yigmasi var ve bu mevkiye biraz mesafeli bir yerde gemi isareti var usta. Bizim koye de 2 bucuk saat uzaklikta. Buraya gidecem nasip olursa yine bakalim hayirlisi.
    kurtbaba (25.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    Yerin Altını Üstüne Getiren Adam

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    2,823
    Beğenilmiş
    672

...Arkadaşım gençsin Maşallahın var,videolarda yüzünü görmesekde sesini duyduk,yürürken gördük,şimdi imkanlar fazlasıyla var,mesela At,Eşşek,ATV motor,Traktör var,kendi memleketindesin faydalanacaksın.ben senin yaşındayken Rahmetli Dayımla yürüme giderdik bu yolları,elimizde 3 resimlik şipşakla işaret çekip dönmek için.Şimdi arkadaşlarda çoğunda dijital 2 bin veya 3 bin liralık tlfn var 2-3 resimle geri dönüyor.Zamanın imkanlarından faydalanmak gerekir zaman kazanmak için.Sende de azim var,öğrenmek için çaba gösteriyorsun farkındayız biraz eksiklerin var onuda zamanla tamamlarsın inşallah..Bu yorumu Ramazan sohbeti sayarsın.
    ...Gelelim konumuza çok güzel bir detay yakaladın yığma dedin evet var o mevkide seni aşar uğraşma yasalar değiştiğine ilgilenirsin.Bir yere Gemi işareti var diyorsun inşallah duruyordur hiç düşündünmü ya burada deniz yok bu Gemi işaretini niye yapmışlar??..Sen gördünmü bilmiyom belki kayık gibidir sayende görcez.Mademki buraya gitmeye niyetlisin eski tarihi patika yolundan gitmeye dikkat et bu yol üzerinde dikkatini çekcek emareler olcak ve bu Karatepenin üstüne çıkacaksın bakacaksın,batısına ve doğusuna yüksek tepeler olmalı resimlersin.Bu tepenin ortasından 15 adım doğusuna yürürsen burda Domuz ağılı dedikleri yer olcak kapalıdır taşlarla belli olur.Bunun haricine bu eşkiyalar uzun bir süre kalığı için çevrede çok işaretli kayalar olcak.Bu tepeye çıkarken belgelerde yazar lakin daha gören yok,bahseden yok At Eyeri veya Çerkez eyeri derler çizim işaret ararlar bulamazlar.Tekrardan bu karatepeye patika yolundan gelirsen ağzı açık küçük bir in gibi yer olcak burası gözetleme yeridir çok uzaktaki gelen osmanlı askerlerini görür haber vermek için yapılmıştır.Resim tekniğini geliştir gerekirse dışardan kaliteli bir foto makine getir bahara havalar ısınsın sıcaklar taşı ısıtsın o zaman gidersin,yolun açık olsun.Bu mübarek gece ve ayın hürmetine yorumumdur.Hayırlı Ramazanlar,Saygılar,Selamlar,Eyvallah...
    4LF4 (25.Nisan.2021) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler