Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eksper

Status
    serogan25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Eksper

Değerli ustalarım dan bilgi almak için bu konuyla formu meşgul ettim hakkınızı helal ediniz............................................ ........... _ ___Diyelim ki vatandaşın biri temel kazarken birşey çıktı ve bunu... _ . Müzeye götürmek istedi sorum şu bu bulduğu şeyin değerini müze eksperimi
    yoksa dışardan bir eksperimi çağrılara belirleniyor müzede görevli eksper varmı yada. İyi formlar dilerim

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    17

Cevap: Eksper

serogan kardeş bazı şeyler vardır müzeye verilmelidir lakin bulgugun yer kendi arazın ise bulunan nesnenin özelliğine göre o bölge sit alanı ilan edilebilir bunun için ne buldugun önemli .*? önemli ise başka bi yer gösterecen müze bazı parçala para verir bazılarına vermez dısarı satayım dersen 1n ci el adamın yoksa paket olursun yuzde 90

Status
    serogan25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

İlgilendiğin için rabbim razı olsun ustam.. Müzenin ücret ödediği şeylerin değerini müze eksperimi belirliyor yoksa bağımsız birimi bu konuda bilgisi olan yada deneyim yaşamış ustalararımda yorum yapsa ne iyi olur.... İyi forumlar herkese

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    867
    Beğenilmiş
    130

Alıntı serogan25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli ustalarım dan bilgi almak için bu konuyla formu meşgul ettim hakkınızı helal ediniz............................................ ........... _ ___Diyelim ki vatandaşın biri temel kazarken birşey çıktı ve bunu... _ . Müzeye götürmek istedi sorum şu bu bulduğu şeyin değerini müze eksperimi
    yoksa dışardan bir eksperimi çağrılara belirleniyor müzede görevli eksper varmı yada. İyi formlar dilerim
    Müzede görevli exper bulunmuyor benim bildiğim, sen teslim ediyorsun resmî tutanakla ama dikkat et, sahte deyip değiştirdikleri de oluyormuş..

Değerinin belirlenmesinde birkaç kurumun raporuna göre belirleme oluyor, sonra paranı almak için enaz 5-6 ay beklemelisin.
    Bir üniversite bahçesinde 3 lahit buldu arkadaşlar 150 bin kaptılar
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Alarmala^bomba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    7

Gecen gün müze müdürüne sormuştum?? size getirelen parcalara nasıl deger biciyorsunuz diye,
    Gelen tarihi eser altın, ve degerli maden işe ilk olarak gram olarak kac gram ediyorsa fiyatı tarihi eser getiren kisiye ödeniyor,
    Daha sonra 3 tane arkeolog tarihi esere fiyat biciyor, ben müze müdürünün yalancısıyım, anlattıgı birkac prosedur var ama bizim insanımız polise jandarmaya satmayı cok seviyor...
    Başlamak icin mukemmel olmak zorunda deyilsin,
    Fakat mükemmel olmak icin baslamak zorundasın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler