Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir cin vakası

Status
    Ebenski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bir cin vakası

Selam değerli ustalar ve arkadaşlar,
    Bu yazacaklarım benim başımdan geçmedi de başıdan geçen (öyle söyledi en azından) kişiden dinlemiştim. Paylaşmak istedim..
    Berbere saç traşı sırası beklerken konu nedense define işlerine geldi.. orada bulunan bir arkadaş da başına gelenleri anlattı..

Yerini bilmiyorum ama söylediğine göre aldıkları bir duyum üzerine Anadolu'da bir mağaraya gidip Define aramaya başlamışlar. Pek çok odaların olduğu bir yermiş. Bunlar mağaranın içerisine ďağılmışlar. Bu arkadaş belki de acemilik şansıyla 2. girdiği odada külçe külçe altınları bulmuş. Öyle ufak külçeler de değilmiş. Kilolarca ağırlığı olduğunu söylüyor. Orada çantasına doldurabildiği kadar altını almış lakin çok denemesine rağmen çantayı yerden kaldıramamış. En Son bismillah çekip tekrar denemiş ama besmeleyle birlikte bunu duvara çarpmışlar sonra kaldırıp diğer duvara.. Bu canını kurtarmış ve odadan çıkmış, arkadaşlarına seslenmiş. Arkadaşları gelip odaya baktıklarında ortada tek bir gram bile altın yokmuş, yani yer değiştirmiş..

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Bir cin vakası

Aynı arkadaşa kayınpederi İstanbul'un göbeğinde bir yer tarif etmiş. Bana söyledi. Tarif ettiği yerleri az çok biliyorum ve söylediklerine benzer bir yer olmadığından önemsemedim. Şimdi de pek hatırlamıyorum. Niye gidip kendin bakmıyorsun diye sordum da abi o olaydan sonra bir daha el sürmem ben dedi.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bir başkasından dinlediğime göre de uzun yıllar define işi ile uğraşan bir vatandaş büyük bir define bulmuş ancak başında muhafızlar varmış. Bu vatandaş bir hoca ile çalışıyormuş. Anlatılana göre muhafızlarla doğacak ilk çocuğunu onlara vereceğine dair bir anlaşma ile karşılığında oradaki altınları almış. Elde ettiği parayla çeşitli inşaat işlerine girişmiş. Belli bir süre sonra bir çocuğu olmuş. Bu vatandaş anlaşmaya uymayı reddettiğinden dolayı büyük rahatsızlıkları yaşamış ve nihayetinde inşaatın tepesinden atlamak suretiyle intihar etmiş..

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Arkadaşlar bunlar doğrudur ya da uydurmadır bilemem ama olabilecek şeyler diye düşünüyorum

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    989
    Beğenilmiş
    200

Usta olsaydı halüsinasyon derdi birçoğuna, ancak gerçekliği olanda vardır muhtemelen.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    170
    Beğenilmiş
    81

valla arkadaslar benim basima gelen bir mezar kazisinda yaklasik15 yil once toprak altindan cikardimiz bor mezara basimiza gelen bir cok sey yuzune 3 kere gittik ve en son iki kisi kalmistik mezarda su goruntu vardi sanki adami gommusler ve kafasina tas atmislar gibi bir tas vardi heryerden gelen kopek havlamalarni siddetli ruzgari es gecerek kazarken tas 40 30 ebatlarinda altini ustunu kazdim ama cikartamadim en son yan taraftan bole insan dala basarda citirt diye bir ses gelir onun gibi birsey tabi biz yerlesim yerinin tam ortasinda oldumuz icin jandarmadir dedim ama en onde siyah arkada bir dunya beyaz kopek uzerimize gelince bizdeki kosu senersen kosusu gibi topuklar enseye variyordu . biz o an hayallenmistik.oldu bitti ama ruyalarimda kazdigin mezarlari kapat diye cok deyisik seyler olmustu zamaninda. birde bir arkadasim var omrumu yiyen hep o gorur zaten kalp gozumu aciktir cokmu hayal peresttir yillardir cozemedim gerci pekte din konusunda inanci yoktur ama belkide ondandir birgun ben icerdeyim bilirsiniz iste kazma ver levye ver korudor ariyoruz isimde vereyim erfelekte kanka biri bakiyor falan baksin diyorum bi kackere falan cikiyorum tas atiyorum bak yok benide korkutma falan en son sen gir dedim nerde goruyorsun burda ben oraya gittim o devam etti bir tumulus bakmaya gitmistik sahte odaydi sanirim hic denk gelmedi ama okadar tumuluste o ayriydi ama manzara seyirlik nemrut dagi gibi mukemmel biryer odaya girdik fakat bu basladi sagi solu ustu tutan taslari yikmaya iki tokat yiyince kendine geldi canim kardesim benim herkezde vardir deyisik hikayeler zaten bu tip aeylerin 10 da 9 zu kulaktan kulaga duymadir birseyler katilarak.

Status
    Beğenmiş
    170
    Beğenilmiş
    81

siz siz olun mezar kazmam demeyin herkez kazmistir bu isle urasan kapaltin arti birazda olsa tecrubem vardir unutmadigim cok sakin ve pek bisiy dusunmeyin derim gece kazilarinda affiniza siginirak nacizane tavsiyemdir.

Status
    Beğenmiş
    170
    Beğenilmiş
    81

unutmadanda solim tumuluse noldu diye dusunurseniz bir gece gittim 700 km gidip be ikinci gun niyeyse birdaha gidemesim ve sorgusuz sualsiz geri donduk hic bisiy anlamadim ve halen anlamamismdir neden devam etmedik diye halbuki davul zurna halaylan kazi yapilacak bir yerdi.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Ben bu tür konularda tamamen acemiyim. Bu tür konularda fazla zorlamanın zaman zaman büyük sıkıntılar ortaya çıkartabileceğini düşünüyorum. Ortamda metafizik enerjili varlıkların olduğu düşünülüyorsa müslüman ve iman sahibi, Allah'tan korkan ve konulara vâkıf hocalardan kesinlikle destek alınması gerektiğini düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler