Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Duvarda Kabartma Sayı

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4

Cevap: Duvarda Kabartma Sayı

bu binaya yakın bi cami ve saat kulesi var mı.karşısında kamuya ait .......ne var

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    212
    Beğenilmiş
    237

Alıntı Hadid 57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu binaya yakın bi cami ve saat kulesi var mı.karşısında kamuya ait .......ne var
    Var ustam, ev zaten önemli birinin... Anladınız siz.

Saat kulesi bilmiyorum belki çok eskiden o da vardı, olabilir.

Karşısındaki kamu alanı şu an pazar yeridir.
    MaSTeR™ (03.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    212
    Beğenilmiş
    237

Bu konuya biraz değineyim hadi, havada kalmasın her şey...

------------------------

Alıntı MaSTeR™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu fotoğraf boşuna çekilmemiştir, boşuna çekilseydi sen çekmEzdin kardrşim..
    Vardır bir hikmeti,
    Mümkün mü ?

Buyur kardeşim izle hikmetinin "ters h" sini : )

Alıntı amero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1945 mi 1965mi 196s mi insan tereddütte kalıyor 4 rakamı arapça gibi 1945 se celal ustama katılıyorum yakında çeşme varmı
    Aslında çok güzel bir soru ustam. Nasıl baktığımız kadar nasıl gördüğümüz ve neler görebildiğimiz de çok önemlidir.

4 evet 4 tür ama katlanmış ve özeldir ve verdiği mesajlar vardır. Buradaki her bir sayının mesajı var aslında ! tek başına ya da birlikte ! Son hanede tereddütte kalmanızın sebebi de aynen budur zaten. Çünkü dediğiniz gibi 5 mi S mi neden bi garipik var diyor insan değil mi ?

Çünkü o da 4 gibi sağa ya da sola değil ama bu kez yukarıdan aşağıya doğru yine katlanmış bir "2" dir aslında ! Bunu özellikle katlanmış halini de dikkatli şekilde incelerseniz çok net görebilirsiniz, ve katlı hali metrelerce aşağıdan geçerken öylesine bakınca da gayet net bir "5" gibi durmaktadır haliyle ama işin aslı öyle değildir işte. Yine S izlenimi vermesine neden olan bir etken de budur aynı zamanda ve doğrudur.

Burada daha öyle detaylar mevcut ki hazırlayanı tebrik ettim... Neyse... Gelelim çeşmeye

Orijinal bir tane buldum. Çok yakın diyemem ama uzak da sayılmaz. Tam noktasından emin olamadığım için uydudan bakma gereği duymadım mesafesine ama tahminimce 250-300 metrede... Belki o kadar bile yok ama o tarafların işleri de fena görünmüyor...

Ancak eve daha da yakında varsa da artık yok ne yazık ki, insanımıza ve şehirleşmeye ne dayanabilir...

Alıntı Hadid 57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Camiyi ve kamu alanını söylemiştim ustam zaten, saati de buldum.

Saat kulesi kuş uçumu 450 metrede... Köşelerden dönerek, yaya olarak ulaşım ise 500-530 metreye dayanıyor. Saat de saatmiş hani, çok eski fotoğraflarına ulaştım.

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşündüğüm harflere atıf yapmışsa oda mezar zeminde odada giriş yakınlarda ,makina çubuk işi çözer
    Hem de çok yakın : )

O herkesin merak ettiği ve ne alaka ki hesap makinesindeki "digit" formundaki ters "h" gibi duran köşeli "4" ü de açıklayayım madem. Onun anlamı ve sebebi de aynen budur:

Tarihin daha doğrusu tarih görünümlü sayımızın da evin yapımıyla uzaktan yakından ilgisi olmayıp içerdiği detay aslında çoktur. Kuyunun ve başka şeyler hakkında bilgi ve hatta net mesafelerini dahi vermektedir ! vs vs...

Velhasıl güzel ev...

Saygı ve selamlar
    amero (05.Nisan.2019), aziha (03.Nisan.2019), Deathless01 (03.Nisan.2019), definesever (06.Nisan.2019), kabakburgiba (03.Nisan.2019), MaSTeR™ (03.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    131
    Beğenilmiş
    100

benim daha önce açılmış tecrübe edilen ahırdan yada böyle biryerden giriş yapılmış değerli eşyalarını sakladığı yerin girişi şeklinde tesbit edilmiş
    DOIDYE (08.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler