Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: merhaba arkadaşar bu paralar gercekmidir

Status
    uyuşuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

merhaba arkadaşar bu paralar gercekmidir

<br>

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    640
    Beğenilmiş
    64

Cevap: merhaba arkadaşar bu paralar gercekmidir

Soldakiler Athena serisi ama hepsinden karıştırmışlar mix yapmışlar.
    Pek gerçeğe benzemiyor
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

reis bu fotograflar da mevcut

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

usta piyasada aşırı derece sahte mevcut bende pek bilmem o yüzden siz saygı deger ustaların bilgi birikiminden faydalanmak isterim

Status
    Deathless01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    8

Bu paralar elinize nasil gecti? Yani sizmi buldunuz, yoksa birileri size satmayami calisiyor? Bana sahte gibi geldi. Gercek olmayacak kadar yeni duruyorlar. Hic oksitlenme yok.Dikkat edin kandirmasinlar sizi. Saygilar...

Status
    kazimbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    3

Athena lar gümüş yada nadiren altın olur.Resimde çukur bizans var onada elektron derler ama resimdeki sarı pirinç yapımı sahte.
    athenaların yanında olan pers yada ermeni sikkeleri örneği sakalı uzun olanında kalıpta gözlerini yapamamışlar.
    ama zamanla öğrenecekler üretmeyide bunlar sanırım bu işe yeni girmişler daha çırak sayılırlar
    ilk üretin diyelim yapana tavsiyem athenaları saf gümüşten yaparsa satar.
    altın yaparsa dikkat çeker araştırsın zaten altın athena dünyada bilinen 3-5 adet var ve gramlarıda 8-10 gram civarı bilinen onun için altın yapmasın.
    Çukur bizans % 80 altın % 20 gümüş karıştırıp kalıba atması lazımki gerçeğine yakın olsun.

Sana satmak için verdilerse uzak dur para verip aldı isen sahteleri aldın …
    eski (09.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Crypto Currency Trader.

Status
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Alıntı kazimbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Athena lar gümüş yada nadiren altın olur.Resimde çukur bizans var onada elektron derler ama resimdeki sarı pirinç yapımı sahte.
    athenaların yanında olan pers yada ermeni sikkeleri örneği sakalı uzun olanında kalıpta gözlerini yapamamışlar.
    ama zamanla öğrenecekler üretmeyide bunlar sanırım bu işe yeni girmişler daha çırak sayılırlar
    ilk üretin diyelim yapana tavsiyem athenaları saf gümüşten yaparsa satar.
    altın yaparsa dikkat çeker araştırsın zaten altın athena dünyada bilinen 3-5 adet var ve gramlarıda 8-10 gram civarı bilinen onun için altın yapmasın.
    Çukur bizans % 80 altın % 20 gümüş karıştırıp kalıba atması lazımki gerçeğine yakın olsun.

Sana satmak için verdilerse uzak dur para verip aldı isen sahteleri aldın …
    merhaba usta bu paralar elimize bir arkadaş vesilesi le geçti bir meardan cıkarıldıgını söyledi

Status
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    3

Alıntı uyuşuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba usta bu paralar elimize bir arkadaş vesilesi le geçti bir meardan cıkarıldıgını söyledi
    Şöyle bir söylenti vardı bundan 15-20 sene evvelinden bahsediyorum.Bazı dolandırıcılar ekip halinde anadolunun belli yerlerine işte küp yada testi içinde sikkeler işte altınla kaplama yapılmış heykeller ve buna benzer sahte eserleri gömmüşler ve yerleride kendileri bildiği için zamanla oralara gidip yemleme yapıyorlar.Yemide yiyen oluyor haliyle.

Burda şöyle mevki varmı tabii bizim uyanık geçinen saf köylüde he var ne olacak diyip yemi yutup üstüne birda köylüye yeri buldurup malıda kendi eli kazdırıp çıkarınca tabii bizim saf köylüye bizim yurtdışında alıcılar var onlara satarız bunları mal sende kalsın bakalım ama sen bizi bir ateşle yol parası lazım adamı yurtdışından davet edicez enaz 1 milyon usd eder bunlar diyip artık adam tarlayımı satar traktörümü satar bilemem ama kazıklanan çok oldu.Hatta iyi hatırlıyorum Arena ya bile bu olaya benzer hikaye çıktı sene 2003-2005 civarında.

Ben bizzat yaşadığım olayı anlatayım sana.Sene 2008 yada 2009 da bizim kıymetli, bir arkadaş 2 adet foto ile geldi bunlar varmış dedi resimlere baktım mallar aynı seninkiler gibi sırıtıyor dedim sahte bunlar.

Neyse bu gitti 2 gün sonra aradı ya dedi adam yemin ediyor malı ben kendi elimle çıkardım nasıl sahte olur aynı senin hesap.Bende dedimki madem sahte olmadığını iddia ediyor 3 adet heykeldi sahte ama işte benzetememişler bronz biri efeste olan Meryem ana diğerleri ona benzer neyse 10 gün sonra geldiler adam bizim arkadaşa güvenipde 3 ünü vermedi sadece 1 ini verdi tamam dedik aldık gösterdik aynı dediğim gibi mal sahte geri gittik buluşma noktasına işte dediğim çıktı.Tabii bunlar kızardı bozardı ya şu 2 sinide gösterin ne olur falan.Dedim olmaz oyunmu oynuyoruz baştan hepsini verecektin zaten merak etme ben sana diyorum o 2 side sahte neyse bunlar gitti..

Aradan 3 gün geçti arayana dedim ne oldu sorma dedi bunları fena düdüklemişler. Aynı üstte dediğim olay birileri bunların köye gelip şurda şu var bu var diyip işte o 3 sahte heykeli birde bunlara kazdırıp kendileri çıkartınca mal sahte nasıl olur olayı.
    Doğru yalan dolandırıcılarada o zaman 20.000 TL para vermişler biz alıcı getiricez diye gitmişler arada adam bul.

En üstte ne dedim 20-25 sene evvel gömülen kamyonla mal var işte onlardan birisi olabilir yada yeni dolandırıcı ekiplerde türüyor.

Kısaca topraktan her çıkan orijinal değildir.
    Hatta mermer,toprak eser yada alçı sıkma alçı heykeller yapanda çok sahte yiyen yiyor orijinal diye alıyor.

aslan81 (08.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Crypto Currency Trader.

Status
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    3

Alıntı uyuşuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    <br>
    Laf vardır gülermisin ağlarmısın geçen ay birileri görüşüyorum neyse arkadaşın cebine biraz fotoğraf yollamışlar baktım aynı bu resimdeki ortada gümüş sakallılardan bolbol 10-15 adet gibi vardı demek seri üretim yapıp değişik kanallardan dağıtımı yapılmış.
    Crypto Currency Trader.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)