Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aranan değirmenler.

Status
    dardanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Aranan değirmenler.

Sevgili arkadaşlar bu belgeye göre bir şeyler saklanan değirmenler ve bazı noktalar İstanbul anadolu yakası ve Riva kalesinden başlayıp çay ağzı deresinden aşağı göksuya ve bu civarları gösteriyor . Bence yerleri oturan en gerçekçi belge bu galiba.. Bunu daha önce gördüğünüz muhakkak lakin bana çok gerçekçi geldi

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sene Rumi 1283

İstanbul beldeyi nazırı ol - riva kalesi soğan adası kapısı doğuyadır. Kelenin üç tarafı su ile çevrilidir. Karşısı soğan adası ve riva kalesinin doğu kapısı önünde bir siyah kaya onun üzerindedir. Dil resmi ve devenin ( Filin de üzerinde kalenin oluşumunun üç katlı resmi kale ile poyraz bu kale üçyüz adımda bizler tarafından yapılmış türbe Kurtbaba türbesi denir. Not : Kalenin iki tarafı deniz ile bağlı bir tarafındada sarı su deresi vardır. O köyün ismide Kurt köyüdür. Kalenin doğu kapısına ( 150 ) adımda fil var. Fil resmi bulunduğu taştan ( 12 ) adım doğudadır. 2x2 mahzen ve 120 cm derinde 90 okka bizlere yarayışlı olan için değerli meblağdır. Şimdi fil önü doğu ve şimdi dikkat edelim : filin önündeki noktalara yani nişanlara şöyle ki ( ( 20 ) daika mesafededir. Döllük demir kapı ve boğazda aynı sarı su deresi ve kesilmiş dört köşe kayalar mevkii büyük kapılı mahzen burada ( 000 ). Buradan aynı sarısu suyu takiben 15 dakika murat suyu ile sarı suyun birleştiği çatağa geliriz ve yolumuza daima solu takiben devam eder iki suyunda birleştiği noktada ( Yorgi sukufor ) değirmeni çakaroz değirmeni ve değirmenin 12 adım üzerinde bir düzlük var. Fikkat edelim orda üçgen bir taş taşın ucu 7 adımda bir tek taş dikilidir ve tepesi delik bir taştır. altında bir put resmi bulunu bunun bir arşın altında 110 okka kasatura sacı kapalı çok kıymetli altındır. Şimdi buradan 12 dakika sola dereyi takiben ikinci değirmen çarkla döner ve ana kayaya oyma papaz yuvanis değirmeni derler. Bı değirmenin arka duvarında iki delik ve sırtımızı duvara dönünce tam omuz hizasına gelir.

8x8 şimdi ayaklarımızı tam açalım ve ayaklarımızın arasını kazalım. İşte yer burasıdır. Harçla yapma bir putu açarız ve içeri bir insan girecek kadar mahzen buluruz ve ona üç adım gideriz. Ellerimizin üzerinde emekliyerek içerisi 380x380 lik bir odadır yüksekliğide 380 dir. İçerisinde karbon zehri vardır. Köşelerde iki öbek para vardır. Sağ köşedekiler çok kıymetlidir. Sok köşede gümüş akçeler vardır.

Buradan döndüğümüz zaman giriş kapısının kemeri üzerinde bir köşe örünün ve açıktır. İşte orada çok kıymetli ziynet kutusu olup ondada 31 parça gümüş vardır. Bunlarında her ikisi tahtadır ve üzerlerinde çete başlarının resimleri vardır. Burasını kapattık ve buraya küçük çete ismini verdik buranın sureti değişmedi. 29 adım önünde kaba ve ılık bir su çıkar dereye çok kısa mesafeden karışır. İşte buradan bizler suyuuzu içerdik burasıda papaz yuanisin değirmeninin kapısına karşı gelir ve oda orta halli bir adamın adımı ile tam 29 adımdır. Buradan değirmen ve mağaranın ağzını orasının kayasının aynı rengi ile kapadık ve delikleride 8x8 cm dir. Buradan ayrıldık tam 40 adımda üstünde karakaya bir oturak resmi yaptık birde sol ayak resmi vardır. Bu ayakta ölçülürse 40 cm geldiği görülür. Şimdi dikkat edelim işte bu ayapın ucu değirmene bakar değirmeni bu ayakatan biliriz ve buluruz. Papaz yuanis in değirmen onun karşısında sağında o büyük dereyi geçeriz. Ordan kervan tepeye varırız buradan boğazları çanak adayı görürüz yani kınalı adalı onu tam gözünüze alırsanız ve hemen önümüzde 3 taş yerde gömülüdür onlarında sadece uçları görülür araları 9 ar adım kadardır. tam orta yere gelen yerinde 1.5 adam boyu kadar kazarız orada 187 okka moskof ruble altın para vardır. 27 çok kıymetlidi.Şimdi dikkat edelim buradan da 90 derece sağa dönüş yeniköy ve göksu deresine ineriz. Kervan tepe ile burası bir buçuk saattir buradanda karakuş tepesine geldiğimiz zaman sarı gölü o zaman görürüz. Sarı göünde bir ayağı haramidereye akar soldan gelen kazıcılar deresidir. İşte bu çatakta Garipçe ali paşanın değirmenini buluruz. Bu değirmende ana kayaya oyulmuştur. Bu değirmenin taşı sarı beyazımsı ve akbadır. Değirmeninin holluğu 9 adımdır. ve taştan oymadır. Holluğunda değirmenin çarkına geleceği yerde bir tek basamak olup o da oturak gibi durur. Bunun tam üzerinde bir taşta iki haç işareti vardır. Bu taşı kaldırdığımız zaman işte orada 27 parça çubuk altını buluruz 12x12 dirler. Çok kıymetlidir. Bu taş buranın yerli taşı değil ordan biliriz. Garipçe ali değirmenin holluğu başında iki ayak izi bir birine terstir biri ali nin değirmenine 50 adım önünde tam değirmen holluğuna karşı yığma sade karataş tepesi işte bu teğenin içindedir. ( Sofra 2 balık 3 kaşık 3 çatal 2 parça ekmek 1 su tası 1 de 21 lokmalı zincir çakı işte bunların üzeridende göbeğe kadar taş doludur. Taşın altında sofra taşı vardır. Bu sofranın bir basamak merdiveni vardır bir göz halinde orada 5 okka para vardır Bu değrimnin kapısı battıya bakar. Burdan da geçip 15 dakika kadar sola aşağı ineriz o dereden ve gölden su alan değirmeni buluruz. Göksu deresi ve göksu gölü dere ve göl su ile dönen değirmenin 100 adım takip edeceğiz tam iki sefer karşıdan karşıya kemer ile geçirilmiştir İşte bu değirmen kadıköylü kasap niko değirmenidir. Dikkat bu deşirmenin 3 tarafı ana kayadır ön duvarı örmedir kapısı kıbleye bakar önünde yarım dekar çayır vardır. Değirmenden çıkan suyu 10 adım takip edersek bir tatlı su kaynağı bir ceviz bir erik ağacı vardır değirmenin önünde değirmenin kapısına gelirken on adım sağında bir binek taş var taşın üstündede üç ufak resim var taş kara bir taştır. Bu taşı on kişi getirdi taşın değrimen tarafına yüzü düzdür. Ynaılma diğer yanları doğaldır düz değildir. Bu taşın tam altında 24 okka bakır para vardır. Buradan ok ile doğuya değirmenin arkasından savak yerine büyük put göreceğiz.Bu puta arkamızı verir 11 adım devam edersek ilerde 13x20 kuturunda siyah ve düz taşı görürüz yerdedir bu taş. Bu taşı kaldırdığımızda dizimize kadar altını kazarız alt tarafı yazılıdır. Oradada iki holluk şeklinde kayayı görürüz. Bu kayanın iki göüzde doludur.

Buradan sorna iki saat kadar batıya yürüyüp göksu yu takiben kemer köprüye geliriz bu köprünün de zamanında değirmen arkı olarak kullanlmıştır. Değirmenin suyu buradan geçirilmiş. Bu suda o zaman anadolu hisarına gelen su imiş. Anadolu hisarına gelmeden de oraya yahudi isak ın çiftliğine inerken 20 dakika kala 20 m..... yazılı duvar ve duvarın kıbleye bakan yönünde köşede bir güneş resmi var güneşinde içinde bir kız resmi kızın baktığı yönde 38 adımda ilerde 10x10 ve 4 yönlü kazılıp bir boy deriliğe mahsene inilecek kızın tarafındaki kapıdan girilip üç basamakla inilir önümüze bir daire horasan gelir horasan kabartma yeridir kırılı içine inersek 1348 okka renkli ve geçerli meblağ buradadır paranın üzerinde yüzükoyun yatan bir ceset vardır.

Bunlara göre mevcut işaretler budur. Soğan adası zura kalesi coğrafi başı fil resmi ondan 29 dakika döküm demir kapı ve boğaz sarı su ve kesme dört köşe kayalar 15 dakika bumi suyu ile sarı su birleştiği çatılı bumi ve yorgi suladof ve çakarof değirmeni 11 dakika sol dereye papaz yunais değirmeni ve kervan tepe 46 fakika sarı su deresi kervan tepeden 90 derece sağa dönüş yeniköy göksu deresi ne ineriz bu arada 1.5 saat mesafede garipçe ali değirmeni buradanda 16 dakika aşağıda kadıköylü kasap nikonun değirmeni buradan iki saat batıda göksuyu takiben kemer köprü ve hisar yolunda hisara gelmeden 20 dakikada yahudi isak çiftliği ve 30 metre duvar.

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    123
    Beğenilmiş
    128

Cevap: Aranan değirmenler.

Bencede yerler cuk oturur ustam ama malı kriptolanmış. Bence belgeler en azından doğru yere götürür, iş için giden önemli!!!
    Bilmem anlatabildim mi acaba...
    Hesaplarınıda bilmek gerekir.
    DOIDYE (01.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    95
    Beğenilmiş
    31

@dardanos ustam emeğine sağlık.bölgeyi bilenler için güzel bir paylaşım olmuş

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Alıntı deli_ormanli77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @dardanos ustam emeğine sağlık.bölgeyi bilenler için güzel bir paylaşım olmuş
    Teşekkür ederim sevgili ustam . Bende zaten Bu gaye ile açtım bu konuyu. Bu yeri iyi bilenlerin dediğiniz gibi çok işine yarayabilir.

Lakin uydudan şöyle bir göz attım gidiş ve dolandıkları çevre çok değişikliğe uğramış.
    Böyle olmasıda gayet doğal . Aradan kaç vakit geçmiş her yer değişmiş Ancak bahsedilen değirmenleri bulabilenlere belki yarar.
    Sağ olasın

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Alıntı FENERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede yerler cuk oturur ustam ama malı kriptolanmış. Bence belgeler en azından doğru yere götürür, iş için giden önemli!!!
    Bilmem anlatabildim mi acaba...
    Hesaplarınıda bilmek gerekir.
    Sevgili ustam affınıza sığınarak bir şey sormak isterim. Bu kripto dediğiniz Mesela örneğin belgede 23 dakikada varırız 31 okka mal var diyor bu benim kafamdan örnektir. Bunun açılımı şöyle bir şeymi oluyor. 2 Yol eski tarihi yolu bulacağız bu yoldaki üçlemeyi bulacağız 3 olanın yanındaki tek olanı bulup bakacağız. Böyle bir şeymi ustam. Bu sayılara pek çalışmadım lakin eğer böyle ise bunların bunların ikilemleride olamazmı . O 31 toplanıp 4 olarak bakılırmı yada direk otuzbir olarak.
    Yani ustam biraz önce bahsettiğim örneğin 2. Yolu bulduk. 3 Adet olanıda bulduk 31 sayısını 3ün yanındaki tek olanı bulmak değilde 4 olarak yani mezar olarak değerlendirebiliriz herhalde . Sevgili ustam doğrumu düşünüyorum lütfen bilgi verirseniz sevinirim. Bende bu sayılar üstünde kendimi daha çok geliştirmek isterim. Sevgiler ustam

Status
    FENERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Beğenmiş
    123
    Beğenilmiş
    128

Alıntı dardanos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili ustam affınıza sığınarak bir şey sormak isterim. Bu kripto dediğiniz Mesela örneğin belgede 23 dakikada varırız 31 okka mal var diyor bu benim kafamdan örnektir. Bunun açılımı şöyle bir şeymi oluyor. 2 Yol eski tarihi yolu bulacağız bu yoldaki üçlemeyi bulacağız 3 olanın yanındaki tek olanı bulup bakacağız. Böyle bir şeymi ustam. Bu sayılara pek çalışmadım lakin eğer böyle ise bunların bunların ikilemleride olamazmı . O 31 toplanıp 4 olarak bakılırmı yada direk otuzbir olarak.
    Yani ustam biraz önce bahsettiğim örneğin 2. Yolu bulduk. 3 Adet olanıda bulduk 31 sayısını 3ün yanındaki tek olanı bulmak değilde 4 olarak yani mezar olarak değerlendirebiliriz herhalde . Sevgili ustam doğrumu düşünüyorum lütfen bilgi verirseniz sevinirim. Bende bu sayılar üstünde kendimi daha çok geliştirmek isterim. Sevgiler ustam
    Küçük su toplanan yer veya taş öbeğinin oradaki mezardan bahsetmiş....
    ♥Biz sevdiklerimize; GÜL vermesini de biliriz, GÖNÜL vermesini de..Yeter ki; "Kıymet" bilsinler..
    "İZİNSİZ KAZI YAPMAK YASAKTIR"

Status
    Banlanmış Üye
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    33

Sevgili @FENERLİ.

Ustam mesaj alınmıştır teşekkür ederim. Demekki bizim arazide ki hesabımıza uyumlu olan ile uyanı bulana kadar aramamız ve ona göre hareket etmemiz lazım çok teşekkürler ustam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)