Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaplumbağa ve devasa mezar taşi

Status
    Asparuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    19

Kaplumbağa ve devasa mezar taşi

Yorumlarınızı bekliyorum.
    Mezar taşı kaplumbağanın bize göre sol , kaplumbağaya göre sağ tarafında sabun şeklinde olan kaya.
    Verdiğimiz her cevap bilgi amaçlıdır herhangi bir teşvik yönünde olmamaktadır.

Yasadışı kazıdan uzak kalalım.

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    19
    Ekleme yapiyorum kaplumbağanin olduğu tepeciğin üst tarafinda çapi 30 cm ye yakin bir sunak var.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    281
    Beğenilmiş
    219
    kapaktan sunaktan bahsediyorsun bizden istediğin nedir gerekli bilgilere sahipsin zaten ,
    benim sorum şu burası hakkında bilgi varmı burada tek mezardan ziyade çok mezardan bahsedebiliriz,kaplumbağanın ağacı ne cinsi bellimi yanında daha büyüğü varmışta kesmişler buda dipten çıkan filizdenmi olmuş nedir,kaplumbağada oyma,murç vb işaret yokmu,
    yumurta gibi büyük kayada işaret varmı dere kenarındada var son fotolarda , kaplumbağa başının bize göre solundaki küçük taş sabitmi nereden kırılmış yada bir işarete benziyormu bize göre onun önündeki kayada işaret varmı ,tepede sunağıda görelim,kaplumbağa dere arasında dereye yakın kesme yada traşlı düz taş varsa görelim,
    yenive detaylı fotolar lazım

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    19
    Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapaktan sunaktan bahsediyorsun bizden istediğin nedir gerekli bilgilere sahipsin zaten ,
    benim sorum şu burası hakkında bilgi varmı burada tek mezardan ziyade çok mezardan bahsedebiliriz,kaplumbağanın ağacı ne cinsi bellimi yanında daha büyüğü varmışta kesmişler buda dipten çıkan filizdenmi olmuş nedir,kaplumbağada oyma,murç vb işaret yokmu,
    yumurta gibi büyük kayada işaret varmı dere kenarındada var son fotolarda , kaplumbağa başının bize göre solundaki küçük taş sabitmi nereden kırılmış yada bir işarete benziyormu bize göre onun önündeki kayada işaret varmı ,tepede sunağıda görelim,kaplumbağa dere arasında dereye yakın kesme yada traşlı düz taş varsa görelim,
    yenive detaylı fotolar lazım
    yok yok ben beyin fırtınası olarak yorum istedim biz çözdük nerde ne var yasal kazı olarak ilerlemek istiyoruz. sadece görsel ve bilgi açısından dedim. kaplumbağanın üst tarafında tepenin orda sunağın olduğu yerde mezar var daha alt tarafında mahzen var 4-5 m altta ufak tefek kaya hediyeleri var sabun gibi olan kayanın tam önünde de mezar var. prosedürleri izliyoruz izin almak için falan birazda maddiyat bakımından hazır değiliz kışın çıkmasını bekliyoruz.

Status
    Yücetepe28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26
    Alıntı Asparuh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yok ben beyin fırtınası olarak yorum istedim biz çözdük nerde ne var yasal kazı olarak ilerlemek istiyoruz. sadece görsel ve bilgi açısından dedim. kaplumbağanın üst tarafında tepenin orda sunağın olduğu yerde mezar var daha alt tarafında mahzen var 4-5 m altta ufak tefek kaya hediyeleri var sabun gibi olan kayanın tam önünde de mezar var. prosedürleri izliyoruz izin almak için falan birazda maddiyat bakımından hazır değiliz kışın çıkmasını bekliyoruz.
    Usta çözümlemeler yapılmış Allah gönlüne göre versin.Usta ben burada birinci fotodaki kayanın üzerine çıksam,fotonun çekim açısına göre tam karşısına baksam neleri görürüm...?Bilgi amaclı soruyorum.Ya nasip...
    "HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR"

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    19
    Alıntı Yücetepe28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta çözümlemeler yapılmış Allah gönlüne göre versin.Usta ben burada birinci fotodaki kayanın üzerine çıksam,fotonun çekim açısına göre tam karşısına baksam neleri görürüm...?Bilgi amaclı soruyorum.Ya nasip...
    tam karşısında 1.5 km kadar bi mezar gibi yer var. türbe derler. taşlarla örülerek yapılmış 6x6 m falan. ama ben içeriye girince hiç iyi enerjiler almadım. oranın da altı sağlam ama biz gibi sıradan insanları aşıyor orası. ve çatısı falan yok eski yayla evleri gibi doğadan alınan taşlarla üstüste konularak yapılmış yıkılmış. kıble tarafta yerleşim yerlerinin ekseriyetinin.

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    69
    Beğenilmiş
    41
    taş kopmuş.mezsrsa altında zaten.kamlumbaga değil bence.karşisinda ne var.yakın bi medeniyet yeri varmı doğrulamak için.yakınında krallar vadisi vardi benim gördüğümde.

Status
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26
    Alıntı Asparuh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam karşısında 1.5 km kadar bi mezar gibi yer var. türbe derler. taşlarla örülerek yapılmış 6x6 m falan. ama ben içeriye girince hiç iyi enerjiler almadım. oranın da altı sağlam ama biz gibi sıradan insanları aşıyor orası. ve çatısı falan yok eski yayla evleri gibi doğadan alınan taşlarla üstüste konularak yapılmış yıkılmış. kıble tarafta yerleşim yerlerinin ekseriyetinin.
    Eyvallah usta.Bende öyle olduğunu tahmin etmiştim.İnşallah mutlu sona ulaşırsınız...

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    19
    teşekkür ederim.

Status
    Nereden
    GÖNÜL DAĞI
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    26
    @Asparuh usta bu türbe dediğin yerin yakın çevresinde çeşme yada kaynak suyu varmı...?Türbe yerinin güneybatısında olduğunu düşünüyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)