Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fırtınanın ardından sahilde define aradı

Status
    Ebu Computer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    167

Fırtınanın ardından sahilde define aradı

Antalya'da geçen haftadan bu yana etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle denizde dev dalgalar meydana geldi. Dalga boyunun bugün normale dönmesinin ardından Konyaaltı Sahili'nde define avcısı bir kişi, altın ve değerli maden arayışına çıktı.

Fırtınanın şiddetiyle kabaran dalgaların deniz dibindeki altın ve değerli madeni eşyaları kıyıya getirmiş olabileceğini değerlendiren define avcısı, elindeki dedektörle sahil bandını taradı. Yanında kendisine eşlik eden bir arkadaşıyla sahili baştan sona tarayan kişi, zaman zaman dedektörün verdiği sinyaller doğrultusunda sahili mini kürekle kazdı.

Bazı vatandaşlar ise sahilde oltalarıyla balık avlamaya çalıştı.
    gezgin_99 (31.Ocak.2019), MaSTeR™ (04.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beyzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Cevap: Fırtınanın ardından sahilde define aradı

nolmuss yasak diye bise mi olmus serbest mi yani bu tür arastirmalar? kimse bise diyemez mi izinisiz yani

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    214
    Beğenilmiş
    237

Cevap: Fırtınanın ardından sahilde define aradı

Alıntı Beyzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nolmuss yasak diye bise mi olmus serbest mi yani bu tür arastirmalar? kimse bise diyemez mi izinisiz yani
    Aslında kanunda araştırma serbest. Ancak prosedürü var. Bildiğim kadarıyla mesela bırakın sahili bir köyde de gayet gezebilirsiniz makine ile... ama nasıl ?

Yerin jandarma karakoluna gidip ben şu muhitte araştırma yapacağım demeniz gerekiyor. Kanunen o muhit sit alanı değilse size izin vermeleri gerekir ancak bu ülkede bu izni kaç karakol verir ? Oradaki komutanın inisiyatifine kalmış bir durum olup bence çoğu "yürü bas git elimden kaza çıkmasın" diyebilecek kapasitede olduğu için kimse böyle bir izne gerek duymuyor. Tabi ihbar ile yakalanınca da paket...

Sahiller ise defineden ziyade bileklik, kolye, yüzük düşürmüş olan yerli ya ada yabancı turistlerin takılarının araması kabul gördüğünden, ve yüzeysel bir basit aramadan ibaret olduğundan dolayı da zaten izne bile gerek olduğunu duymadım, varsa da ben bilmiyorum. Yani evet, sahillerde bu şekilde gayet arama yapabilirsiniz. Fakat siz ben sinyal alıyorum yahu deyip, 5-10 cm yerine kalkıp kazmayla kürekle derinleştirmeye başlarsanız iş yine değişir.
    aslan81 (04.Şubat.2019), gezgin_99 (04.Şubat.2019), MaSTeR™ (04.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)