Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Minare kaya

Status
    balkaya34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    38

Minare kaya

Selam arkadaşlar.Kapı kayayı , Birinin başı imam sarıklı 3 mezarı , Eminaganın değirmeninde içinde olduğu harami dereyi, Ve daha birçok işaretleri inceledikten sonra Alt tarafdan şeytan dereye girdik fazla gitmeden sola tepe yukarı döndük ,önümüze ilk gelen işaret kirpi kayadır , Kirpi kaya Murat 124 kadar bir taş bu taşın üstünü eritmiş kayaya değilde daha çok Cama benzer bir işlem yapmışlar eritilmiş cam gibi bir hali var. Dahası aşağı taraf olan yan yüzeyine yukardan aşağı zikzaklı bir şekil vererek beyaz bir boya şerit yapmışlar.Benim yanımdaki arkadaşa Adapazarlı Lütfü ürgüplü adında bir üstat bu o bölgenin gerçek 7 nci bölge olduğunun kanıtı şudur, kirpi kayanın kuzey ucu yapma kayadır orası dökümdür orayı bir çekiçle kırıp kopardıydınız parçayı dikkatlice edin içinden bir başı akik taşlı bir gümüş yüksük çıkacak eger bu çıkarsa gerçek bölge orasıdır der.bu arkadaş köyden muhtarın kardeşini alır bu hikayeyi anlatır muhatara kardeşi daha evvel yeri öğren sonra vazgeçtik de onlar gitsin biz yapalım diye bir gizli anlaşma yaparlar ve uygularlar.Aradan zaman enaz 10 yıl gecmis ben aynı arkadaşla oraya ve aynı kişinin evine misafir olduk adam o arkadaşı tanımadı ama hikayeyi aynen anlattı ve hata yaptıklarını söyledi yürüdüğünde fazla bir değer etmediğini söyledi.Orası öylece kaldı.Bu kayanın yanında yukarı yola devam ettik , bayrak tepenin yaniñdan tırmandık arabayla Minare kayaya ulaştık. MİNARE KAYA arazide bir Nohut tanesi gibi bir tek başına kayadır.Daha bu kaya tam olarak göründüğünde karşınızda Yine zikzak yapmış bir çift beyaz boyalı bu boyalar ne hikmetse kayanın diğerine işlemiş hiç solmamış bu şeridin başlangıç noktasında küçük bir magra ağzı yada bir havalandırma deliği olabilecek yer var boya burdan aşağı doğru iniyor tabiki bu delik kapalı bu deliğin ucunda kuşburnu çalışı veya ona benzer bir bitki orayı kapatmış. Doğu tarafına geçtim oradan üstüne çıkılıyor hemen solunda ana kayaya 2 adet TEKABÜL yapmış birisi kırık.Yukarı çıktım 50×50 ebatında ve altı dar üstü 50×50 tahmini ölçüde bir ambar yapmış taban bitiş noktası bir sigara kalınlığında delik var özellikle yapılmış tabi sıradan bişiy değil,bunun içine taş filan sıkışmış delik tıkanmış yanımızdaki arkadaşa sordum burdan küçük taş atardık bir süre sonra tık sesini duyardık dedi.ve bu Ambardan kalktım kendisi mermer ana kaya olan bu yerden basamakları saydım 24 basamak.Ben orada yapılmış bir haç göremedim aradım ,sonra oturdum düşündüm ne deme istedi bir şifremi bahsettiği haç anlamadım.sonra oradan çıkıp kirazlı
    Yayla dan ve kudret kalenin eteklerinden yola çıkıp dönüş yapdık.Beyaz boya şerit 7 bölgenin ve Türbe tepedeki Hilal 7 bölgenin Ana işaretidir.Zamanınızı aldım Tüm arkadaşlara saygılar sunarım.
    amero (23.Haziran.2020), aslan81 (02.Nisan.2020), eski (18.Şubat.2019), gezgin_99 (17.Şubat.2019), MaSTeR™ (17.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Status
    kurtbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    583
    Beğenilmiş
    106

Cevap: Minare kaya

...Arkadaşım Balkaya34,,1o seneyi geçmiştir bizde 7 bölge olarak orta karadeniz bölgesi biliyorduk,zamanla araştırıp,okuyup öğrendikce doğru olmadığını anladık,yalış anlamayın yazdıklarınız için ne doğru ,nede yanlış demiyorum,bölgenin ana işaretleride sadece yazdıkların değildir,ANADOLUDA bu bölge neresi ???,,saygılar,eyvallah...
    aslan81 (02.Nisan.2020), balkaya34 (06.Haziran.2020), gezgin_99 (22.Haziran.2020) Bunu beğendi.
    ...Prensibim,bildiğini paylaş,insanların ne yapacaklarına karışma!!!
    Herkes kendi aklıyla ne yapacağına karar versin,sonucunu yaşasın.

Kimsenin yorumu,hiç kimseyi bağlayıcı değildir.
    Benim yazdıklarım dahi,benim bakış açım ve yorumumdur ki kimseyi bağlamaz,
    Makul bulan paylaşır,makul bulmayanda başka bakış açılarını değerlendirir...

Status
    ferık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    44

Arkadaşlar daha once fotorafli işatli bolumde koymuştum zaman aşimina uğradi
    Sanirim size tarif edeyim minare kayanin yuksekliği ,20..m ,ye yakindir
    Yuzeyinde asker resmi var birde gemi vardi ildiğin gemi kayayi kesip gemi yapmişlar
    Kiçinda pervanesi bile vardi resimleri bulursam sidi yapmiştim paylaşirim
    Dahasida var bu boge karadenizde ,
    kurtbaba (27.Haziran.2020) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    38

Alıntı kurtbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Arkadaşım Balkaya34,,1o seneyi geçmiştir bizde 7 bölge olarak orta karadeniz bölgesi biliyorduk,zamanla araştırıp,okuyup öğrendikce doğru olmadığını anladık,yalış anlamayın yazdıklarınız için ne doğru ,nede yanlış demiyorum,bölgenin ana işaretleride sadece yazdıkların değildir,ANADOLUDA bu bölge neresi ???,,saygılar,eyvallah...

Selam KURTBABA Usdam : Bölgem iç anadoludur , Bu isaretlerin bir çoklarını resimleyemedim üzgünüm, Hani derlerya Elden kalan 50 gün kalır ,Çok dogru bir söz , Oralarda sadece pazar günü bu isaretleri görmek maksadiyla ,Etimizi ekmegimizi alıp çıkardık, Şimdi şartlar çok degişdi , Her çobanda telefon var , her yere arabayla gidilecek kadar yol açıldı, Bundan dolayıda Ayak çogaldı ,Yani Gizlilik kalmadı desek yeridir. Eger yine kismet olurda gezersem bu sefer hem resim hem video olacak , ALLAH ömür verirse tabiiki. SAYGILAR

Status
    Bahri7474 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Kardeşim o yeri ben biliyorum hilal işareti ve onun onünde oyma delikler var ve 20 adım falan yürüdügümüzde ayak izi işareti ve ayak izinin baktıgı yonde bir minare varmış dedemler o minareyi kırmışlar ama merdivenleri bulmamıslar

Status
    Beğenmiş
    583
    Beğenilmiş
    106

Alıntı balkaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam KURTBABA Usdam : Bölgem iç anadoludur , Bu isaretlerin bir çoklarını resimleyemedim üzgünüm, Hani derlerya Elden kalan 50 gün kalır ,Çok dogru bir söz , Oralarda sadece pazar günü bu isaretleri görmek maksadiyla ,Etimizi ekmegimizi alıp çıkardık, Şimdi şartlar çok degişdi , Her çobanda telefon var , her yere arabayla gidilecek kadar yol açıldı, Bundan dolayıda Ayak çogaldı ,Yani Gizlilik kalmadı desek yeridir. Eger yine kismet olurda gezersem bu sefer hem resim hem video olacak , ALLAH ömür verirse tabiiki. SAYGILAR
    ...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,sağlıklı,başarılı,mutlu günler dilerim,,

Arkadaşım Balkaya34,Rabbim size sağlıklı ömür nasip eylesin inşallah,Amin.Rahmetli efineci insanlarımızın her zaman söyledikleri bir söz vardı,Volçan bugüne kadar gelen,benim malımı ya çoban bulur,ya deli olan bulurmuş,,bugüne bakıyoruz yerleşim yerleri büyümüş,yüksek yerlerede çobanlar hakim olmuş,yanlış anlaşılmasın çobanlık mesleğini küçümsemiyorum,lakin bizim Anadolu çobanlarımızın 100/90 ı defineci veya bölgelerin bekçiliğini yapıyorlar bunlardan sebep insanlarımız araştırma yaparken dahi sıkıntı yaşıyorlar.
    Benim malımı deliler bulur demiş,bir yerde haklı şahsen bende çok akıllı değilim,çokda deli değilim,çok zararlı olmasada deli tarafımız var genelde,de bu konularla ilgilenlerinde deli taraflarını gördük,yaşadık,senelerce uğraşıp,bir sonuca gidemeyen,kandırılan,çok zamanı,nı ve parasını bu işlere harcıyan sonrası yalana,dolana,tokat,a,sahte işlere giren kişilerde ister adına deli deyin yada antisosyal kişilik bozukluğu deyin sayısı çok fazla ve büyük sorunlar.teşekkürederim,hayırlara vesile oluruz inşallah.Amin.saygılar,eyvallah...

Status
    Beğenmiş
    583
    Beğenilmiş
    106

Alıntı Bahri7474 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim o yeri ben biliyorum hilal işareti ve onun onünde oyma delikler var ve 20 adım falan yürüdügümüzde ayak izi işareti ve ayak izinin baktıgı yonde bir minare varmış dedemler o minareyi kırmışlar ama merdivenleri bulmamıslar
    Arkadaşım Hoşgeldiniz,hayırlara vesile olursunuz inşallah,yerleri bilmekle,her şeyi bilmekle başarı kazanılmıyor,sonuca gidemeyen çok kişiler var,Define YOLU zordur,herşeyden önce ALLAH c.c den Takdir ister,Nasip-Kısmet-Rızkın olcak,,sonrası Define YOLU sitemizde okuyup,öğrenip,tecrübe etdiklerindir.başarılar dilerim.saygılar,eyvallah...

Status
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    38

...Selamünaleyküm ustalarım ve arkadaşlar,sağlıklı,başarılı,mutlu günler dilerim,,

Arkadaşım Balkaya34,Rabbim size sağlıklı ömür nasip eylesin inşallah,Amin.Rahmetli efineci insanlarımızın her zaman söyledikleri bir söz vardı,Volçan bugüne kadar gelen,benim malımı ya çoban bulur,ya deli olan bulurmuş,,bugüne bakıyoruz yerleşim yerleri büyümüş,yüksek yerlerede çobanlar hakim olmuş,yanlış anlaşılmasın çobanlık mesleğini küçümsemiyorum,lakin bizim Anadolu çobanlarımızın 100/90 ı defineci veya bölgelerin bekçiliğini yapıyorlar bunlardan sebep insanlarımız araştırma yaparken dahi sıkıntı yaşıyorlar.
    Benim malımı deliler bulur demiş,bir yerde haklı şahsen bende çok akıllı değilim,çokda deli değilim,çok zararlı olmasada deli tarafımız var genelde,de bu konularla ilgilenlerinde deli taraflarını gördük,yaşadık,senelerce uğraşıp,bir sonuca gidemeyen,kandırılan,çok zamanı,nı ve parasını bu işlere harcıyan sonrası yalana,dolana,tokat,a,sahte işlere giren kişilerde ister adına deli deyin yada antisosyal kişilik bozukluğu deyin sayısı çok fazla ve büyük sorunlar.teşekkürederim,hayırlara vesile oluruz inşallah.Amin.saygılar,eyvallah...

Selam usdam : Ben burda asla çoban lara bir sozum olmaz onlar yavrularina ekmek götürmek için dag tepe dolasirlar.Saygi duyarım.
    Gelelim bizlere ,O daglarda gezmek dolasmak birazda delilik gerekdiriyor, Çünki bunu eskiya zaten deliydi ,Ve hatta ZIR deliydi. Pandemi beni frenliyor ,Eger normal e donebilseydik Daha cok isareti resimleyecek ve sitelere koyup arasdirmaya devam edecekdim ,Malesef olmadı ,ALLAH buyuk İNŞALLAH buda biter

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)