Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yorumlarınıza İhtiyacımız Var

Status
    Reiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    16

Cevap: Yorumlarınıza İhtiyacımız Var

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Reis, öncelikle elinize ayağınıza sağlık, gitmiş emek vermiş ve 50 ye yakın fotoğraf çekmişsiniz. Hasretiz böyle geri dönüşlere...

Ustalara katılmakla beraber, ben aslında ilk fotolardan, gezgin ustamın affına sığınarak, buranın değil de karşıdaki düzgün sıralı kayalıkların çok eski bir kale olabileceğini düşünüyorum. Bu yoğunlaştığınız kısmın ise aslan ustanın da değindiği gibi mezarlar olduğunu... Ancak yaşlı ve fakir de bir medeniyet...

Yamaçtaki kayayla ilgili ise (onun durumu biraz farklı) 2 tane hedef belirlediğimi düşünüyorum ancak bunlardan bir tanesinin yerini tespit edemedim. Diğeri de zaten kontigaranti değil.

Bir diğer bahsettiğim ve hedef olabileceğini düşündüğüm nokta ise; yine bu kayanın çok da uzakta olmayan hemen o karşı yamacındaki tatlı tümbe yer:

Ancak % 100 diyemedim. Bu açıdan bakarken özellikle sol alt ve o tarafa yakın eteğine dikkat edilmelidir.

Eğer zahmet olmayacak ise buranın bir uydu görüntüsünü de görebilmek isterim. Eğer aradığım bir şeyi uydu görselinizde görmek nasip olursa, o hedefi noktalarım ama söz vermiyorum, sadece bakacağım.

-----------------

ve yine gezgin ustanın da dediği gibi böyle noktalar yorar yıpratır çünkü aslı eski de olsa fakir de olsa bir medeniyet zaten. Kolaydaki mezarların da zaten kendisine hayrı yoktur...

Ben böyle yerleri sadece sanat adına seviyorum. Burada da bu biraz var aslında ama bu medeniyet biraz da fakir miymiş desem, işten mi kaçmışlar desem, sanatları da hem yorgun hem de biraz özentisiz... Yani sanatlarına bile yansımış...

Dün gece saatlerce baktım fotoğraflarınıza tek tek ve tam istediğim gibi netleştirememiş olsam da elbette bir şeyler var ve söz konusu... (yamaçtaki kayadan bahsediyorum. )

O yamaçtaki kaya komple işçilik ve birbirinden farklı amaçları da var. Dibindeki kaide gibi yarım hilal destek de boşuna değil mesela... ama ben dürüstçe söylüyorum ki burası benim arazim bile olsa sanırım uğraşmaz daha sulak taraflara yönelir ve daha mangır peşinde olurdum.

Çünkü burası ne öldürür ne güldürür.

Çok selamlar
    Selamlar ustalarim oncelikle size minnettarim gece gec saatlere kadar inceleyip yorulmussunuz cok tesekkur ederim siz ustalarimiza uydu isini beceremedm ustam tam emin olamadm acikcasi gidip konum atip ogrenmem lazim tam noktayi ozaman cekip gonderirirm elbettte sizler bildiklerinizi bizden esirgemeden paylasiyorsunuz elinizden gelen herseyi yapiyorsunuz elbette gidip resim cekip donecegiz ustam donmezsek eger size ve emeklerinizede saygisizlik yapmis oluruz sanirim dediginiz gibi yapmam gerek baska mangirli bi bolgede arastirma yapmak en dogrusu yakinda yeni resim lerle donecegim ustam insalah �� allaha emanet olun tekrardan coks tesekkur ederim saygilar

Status
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    16

Sayın Reis, öncelikle elinize ayağınıza sağlık, gitmiş emek vermiş ve 50 ye yakın fotoğraf çekmişsiniz. Hasretiz böyle geri dönüşlere...

Ustalara katılmakla beraber, ben aslında ilk fotolardan, gezgin ustamın affına sığınarak, buranın değil de karşıdaki düzgün sıralı kayalıkların çok eski bir kale olabileceğini düşünüyorum. Bu yoğunlaştığınız kısmın ise aslan ustanın da değindiği gibi mezarlar olduğunu... Ancak yaşlı ve fakir de bir medeniyet...

Yamaçtaki kayayla ilgili ise (onun durumu biraz farklı) 2 tane hedef belirlediğimi düşünüyorum ancak bunlardan bir tanesinin yerini tespit edemedim. Diğeri de zaten kontigaranti değil.

Bir diğer bahsettiğim ve hedef olabileceğini düşündüğüm nokta ise; yine bu kayanın çok da uzakta olmayan hemen o karşı yamacındaki tatlı tümbe yer:

Ancak % 100 diyemedim. Bu açıdan bakarken özellikle sol alt ve o tarafa yakın eteğine dikkat edilmelidir.

Eğer zahmet olmayacak ise buranın bir uydu görüntüsünü de görebilmek isterim. Eğer aradığım bir şeyi uydu görselinizde görmek nasip olursa, o hedefi noktalarım ama söz vermiyorum, sadece bakacağım.

-----------------

ve yine gezgin ustanın da dediği gibi böyle noktalar yorar yıpratır çünkü aslı eski de olsa fakir de olsa bir medeniyet zaten. Kolaydaki mezarların da zaten kendisine hayrı yoktur...

Ben böyle yerleri sadece sanat adına seviyorum. Burada da bu biraz var aslında ama bu medeniyet biraz da fakir miymiş desem, işten mi kaçmışlar desem, sanatları da hem yorgun hem de biraz özentisiz... Yani sanatlarına bile yansımış...

Dün gece saatlerce baktım fotoğraflarınıza tek tek ve tam istediğim gibi netleştirememiş olsam da elbette bir şeyler var ve söz konusu... (yamaçtaki kayadan bahsediyorum. )

O yamaçtaki kaya komple işçilik ve birbirinden farklı amaçları da var. Dibindeki kaide gibi yarım hilal destek de boşuna değil mesela... ama ben dürüstçe söylüyorum ki burası benim arazim bile olsa sanırım uğraşmaz daha sulak taraflara yönelir ve daha mangır peşinde olurdum.

Çünkü burası ne öldürür ne güldürür.

Çok selamlar

Selam ustalar mevkiinin uydu goruntusu

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    258
    Beğenilmiş
    268

Değerli kardeşim bu hafta çok yoğunum ama ilk fırsatta sakin kafayla bakacağım uydu görüntüne, selamlar.
    Reiss (11.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    16

Değerli kardeşim bu hafta çok yoğunum ama ilk fırsatta sakin kafayla bakacağım uydu görüntüne, selamlar.
    Tesekkurler ustam

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    176
    Beğenilmiş
    125

aradığın yer burası kardeşim teyid diyorsan çubukla baktır göreceksin ,başka donelerde var ama şimdilik bukadar giriş üstteki kayaların dibinde biryerden olmalı

DOIDYE (14.Mart.2019), Reiss (12.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    16

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aradığın yer burası kardeşim teyid diyorsan çubukla baktır göreceksin ,başka donelerde var ama şimdilik bukadar giriş üstteki kayaların dibinde biryerden olmalı

Ustam tesekkur ederim cubuk ta o kadar tecrubeli deiliz ama elimzden geldigi kadar artik bakalim peki ustam girisi bulabilirmiyiz acaba bi fikir verebilirmisiniz

Status
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    176
    Beğenilmiş
    125

bu tip mezarlarda giriş bulmak zor üstteki kayalarda V yapan bir yer olabilir girişi belirten V çok kullanılmış başka bir işaretde olabilir U D üçgen -koltuk oturak vb olabilir kayanın bir yüzü köşeli traşlanmışta olabilir dikkatle arayın şüphelendiiniz yerleri foto görelim bu bölgede böyle birkaçtane de olabilir yaşantıya göre daha fazlada olabilir, 2-3 km içinde-
    zeminde anakayaya açılmış oda ve üstü 2-3 m mıcır toprak anakaya yoksa örme oda da olabilir , kly gelsin
    DOIDYE (14.Mart.2019), Reiss (14.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    16

Emeginiz ve yorumunuz icin tesekkurler ustam en yakin zamanda gidip ilginecegim insaallah saygilar

Status
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    176
    Beğenilmiş
    125

Alıntı Reiss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeginiz ve yorumunuz icin tesekkurler ustam en yakin zamanda gidip ilginecegim insaallah saygilar
    eyvallah kardeşim ben ve arkadaşlarım elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz, gittiğinde belirttiğim yerde yakın çevresinde kırık küp-testi-seramik parçalar araştır bakalım bulabilecekmisin en yoğun olduğu kayalara yakın zemini ve o kayalarıda uzak yakın fotola diğer arkadaşların belirttiği yerlerdede yap araştırmanı kly gelsin
    Reiss (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş
    16

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim ben ve arkadaşlarım elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz, gittiğinde belirttiğim yerde yakın çevresinde kırık küp-testi-seramik parçalar araştır bakalım bulabilecekmisin en yoğun olduğu kayalara yakın zemini ve o kayalarıda uzak yakın fotola diğer arkadaşların belirttiği yerlerdede yap araştırmanı kly gelsin
    Siz ve diger ustalarima minnetariz sayenizde cok sey ogreniyoruz sizlerde saolun hic bi bilgiyi esirgemiyorsunuz detayli bi arastirmadan sonra insallah geri fotolar yukliyecgm ustam cok tesekkur ederim hakkinizi helal edin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)