Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üçgen Yapan Üç Çeşme ve Yakınında Kilise

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    216
    Beğenilmiş
    159

Cevap: Üçgen Yapan Üç Çeşme ve Yakınında Kilise

3. çeşmede yeni dikkatimi çekti mezarlık bitkisi var bayatlıfirari bakiremezarı demiş acaba dedim ama 1 mezardan fazlası var orada muhtemel mezarlık alan olabilir ,makina gerçekten kullanmak gerek ama size kalmış ,kilisenin kuyularıda yok ortada hayırlısı diyelim inceleme neticelerini bekleyelim kly gelsin,,,
    hiç bişey yoksa 1.5-2m.lik bir şiş al (düz inşaat dmirinden ucu sivriltilmiş diğer ucuna 30cm.lik demir kaynatılmış haç gibi.),
    yanına arabada bulunsun,(toprak yumumuşaktır bu zaman karlı yağmurlu iyi olur,siteden nasıl kullanacağını incele )
    amero (04.Mart.2019), bayatlifirari (03.Mart.2019), DOIDYE (14.Mart.2019), kabakburgiba (20.Mart.2019), MaSTeR™ (01.Mart.2019), SonGoku (03.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    SonGoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    13

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3. çeşmede yeni dikkatimi çekti mezarlık bitkisi var bayatlıfirari bakiremezarı demiş acaba dedim ama 1 mezardan fazlası var orada muhtemel mezarlık alan olabilir ,makina gerçekten kullanmak gerek ama size kalmış ,kilisenin kuyularıda yok ortada hayırlısı diyelim inceleme neticelerini bekleyelim kly gelsin,,,
    hiç bişey yoksa 1.5-2m.lik bir şiş al (düz inşaat dmirinden ucu sivriltilmiş diğer ucuna 30cm.lik demir kaynatılmış haç gibi.),
    yanına arabada bulunsun,(toprak yumumuşaktır bu zaman karlı yağmurlu iyi olur,siteden nasıl kullanacağını incele )
    Ustam yol kenarı olduğu için şişlemek ve makina işi zor, mezar ise görünürde olacağını düşünmüyorum, varsada bu alanın dışındadır, buralarda para olmalı ama yerini bulmalı.
    Makinayla gezilecek ortam olsa çok iyi olurdu. Kilisenin yakınında kuyu bakmadım ancak bir dahaki gittiğimde bakarım.
    Yorumunuz için teşekkür ederim.
    MaSTeR™ (14.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    282
    Beğenilmiş
    303

Bilin bakalım bugün bir yere giderken nerenin tam önünden geçtik. Dünya hakikaten küçük

Dönüşte kenara çekip biraz inceledik. Kiliseye girdim, üstündeki çana ve çatıya çıktım güzel bir kilise işareti var çanın aşağı baktığı zeminde ! Çoğu kişinin ondan haberi yoktur eminim.

Ayrıca içinde de dışında birbirinden güzel çeşitli detaylar mevcut.

Şimdi uydudan bakmam lazım, tam kestiremedim ama sanırım kilisenin Batı tarafında da yine yoldan görünen ama az içeride kalan uzunca çeşmeniz de güzelmiş !

Hayret onu nasıl görmediniz daha önce. Hani şu arka taşı yalaklara çapraz olan 21 adım olan çeşme...

Suyu pek iyi değil, en azından biz tadını çok beğenmedik ama bazı detayları hoş... Hayvan sulatıyorlar sanırım, her taraf hayvan kokuyordu. Karşısı benim de hoşuma gitmedi, ağıl çok yakın. Beni de görmüş olabilirler. Biz dönerken yolda sivillerle karşılaştık, belki ağıl ihbar etti belki de tesadüf denk geldiler bilemem ama bir kaç dakika geç kaldılar

Haçlı çeşmenizin arkası lahit gibi su depusuymuş. Baktım Master kardeşim hazır ağaçların orada, deliği görünce dayanamayıp oraya da girdim içinde eski bir sütunla destek vermişler ama sağlam bir nokta.

Yine kilise ile çeşmeler arasında yaşlı 3 ağaç var üçgen yapan, kilisenin kitabesi güzel !

Ayrıca kapalı bir penceresi var !

Buradan mı devam edelim müsadeniz olursa yeni konu mu açalım

Saygı ve selamlar

amero (14.Mart.2019), bayatlifirari (22.Mart.2019), BermudA (14.Mart.2019), kabakburgiba (20.Mart.2019), MaSTeR™ (14.Mart.2019), NİHAT BABA (14.Mart.2019), SonGoku (19.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    13

Buradan devam edebiliriz ustam ben gereken incelemeyi yaparım.

Status
    Beğenmiş
    282
    Beğenilmiş
    303

Bir kaç tanesi gereksiz, batıdaki çeşme dahil toplamda 227 fotoğraf var

Master kardeşimle irtibat kurun birlikte inceleyin, ekibiniz vs yoksa...

Ben çok fazla vakit ayıramadığımız halde bir sürü şey saptadım, daha detaya girebilme şansım olsaydı fazlasına da ulaşabilirdik aslında.

Neyse ilk fırsatta buradan devam ederiz öyleyse.

Bu arada hakkınızı yemeyeyim, dediğim çeşmeyi görmüşsünüz, konuda uydudan yerini işaretlemişsiniz zaten, sadece yanına uğramamışsınız sanırım.

O çeşmenin kafasından, kilise çan kulesine uydudan bir kuş uçumu metre çekip kaça geldiğine bakın ama kimseye söylemeyin, sadece siz bilin.

Selamlar
    MaSTeR™ (19.Mart.2019), SonGoku (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    13

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O çeşmenin kafasından, kilise çan kulesine uydudan bir kuş uçumu metre çekip kaça geldiğine bakın ama kimseye söylemeyin, sadece siz bilin.

Selamlar
    666 metre geliyor ustam
    kabakburgiba (20.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    38

kuyular bulunursa bu iş çözülür.mezarlık bulunursa bu iş çözülür.çeşmelerde birşey kalacağını zannetmiyorum.memlekette hayır sever çok.çatal yol.
    Deathless01 (20.Mart.2019), MaSTeR™ (20.Mart.2019), SonGoku (20.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    282
    Beğenilmiş
    303

Alıntı bayatlifirari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

çok aşarı dikkatimi çekti bu iki yer

hele de o üç taş olan yer
    O üç taş, bu 3 taş imiş:

-------------------

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    memlekette hayır sever çok

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çatal yol.

Batıya yakın Güneybatı tam 350 metrede ilk çatal, güneye ayrılıp, karşıdakilerin yan cephesinden geçerek köye doğru ilerliyor ve 500 metrede yeni çatal ile tam anlamıyla köye giriliyor. O yola biz de girmedik. İlk çataldan aşağı sapmayıp batıya doğru gidersek, 120 metrede bir çatal daha, bu kez kuzeybatıya kıvrılan patika şeklinde, bu patika ileride S yapar ve burada bir çeşme vardır.
    bayatlifirari (22.Mart.2019), MaSTeR™ (20.Mart.2019), SonGoku (20.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    13

ilginç olan buradaki tüm evler , binalar yapılar yıkılmış ancak sadece burası ayakta kalmış. Ve ilginç olan diğer bir nokta ise diğer tüm yapılarda olmayıp bu eski kilisede çatı olması.

Status
    adrenalin68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    31
    Beğenilmiş
    2

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kaç tanesi gereksiz, batıdaki çeşme dahil toplamda 227 fotoğraf var

Master kardeşimle irtibat kurun birlikte inceleyin, ekibiniz vs yoksa...

Ben çok fazla vakit ayıramadığımız halde bir sürü şey saptadım, daha detaya girebilme şansım olsaydı fazlasına da ulaşabilirdik aslında.

Neyse ilk fırsatta buradan devam ederiz öyleyse.

Bu arada hakkınızı yemeyeyim, dediğim çeşmeyi görmüşsünüz, konuda uydudan yerini işaretlemişsiniz zaten, sadece yanına uğramamışsınız sanırım.

Selamlar
    ??????????

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler