Sayfa 10 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Derin Kuyu ve Yalakları

Status
    terascafe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Cevap: Derin Kuyu ve Yalakları

selamün aleyküm hocam nacizane yorumum ; yalaklar birbirine baglantılı en büyük yalaktan su dolar altındaki delikten 2.yalaga akar dolar, ondanda 3. yalaga akar dolar. hayvan sulamak yada başka ihityaç için olarak düşünüyorum. kuyunun başındaki bir tür eger taşı, hem kuyudan su çekip yalaga doldurmak için hemde işaret olarak kullanılmış. buraya oturan kişi öne dönmüş kuyudan su çekmiş bide ters oturmuş düşümmüş mal saklamış. ok ile belirttim resimde. tek taş çıkıntılı yeri ok çıkardıgım yukarı hafif tepedeki yeri mi gösterir ?

DOIDYE (19.Mart.2019), kabakburgiba (20.Mart.2019), MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.
    HAK ŞERLERİ HAYREYLER, ZANNETME Kİ GAYREYLER, ARİF ANI SEYREYLER, MEVLA GÖRELİM NEYLER, NEYLERSE GÜZEL EYLER...

Status
    AMİGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    VAHŞİ BATI
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8

Selamun ALEYKÜM arkadaki taş yığmalar tarla sürülürken oraya atılmadı ise mezar olma olasılığı yüksek kontrol edilmeli.
    MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    18

doidye armutun kuyuya bakan tarafında mezr olmalı çatallar dogu batı yazmıssın öyle ise altında da olabilir burayı iyi inceleyin eger tam 81 mt ise..? kuyuya.
    DOIDYE (19.Mart.2019), kabakburgiba (20.Mart.2019), MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    883
    Beğenilmiş
    140

Alıntı AMİGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun ALEYKÜM arkadaki taş yığmalar tarla sürülürken oraya atılmadı ise mezar olma olasılığı yüksek kontrol edilmeli.
    Aleyküm selam kardeşim, köyümüzde prensip gereği 30 cm'den derin tarla sürülmez.
    Daha aşağı inilirse çok taş çıkıyor.
    DOIDYE (19.Mart.2019), kabakburgiba (20.Mart.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    883
    Beğenilmiş
    140

Alıntı terascafe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm hocam nacizane yorumum ; yalaklar birbirine baglantılı en büyük yalaktan su dolar altındaki delikten 2.yalaga akar dolar, ondanda 3. yalaga akar dolar. hayvan sulamak yada başka ihityaç için olarak düşünüyorum. kuyunun başındaki bir tür eger taşı, hem kuyudan su çekip yalaga doldurmak için hemde işaret olarak kullanılmış. buraya oturan kişi öne dönmüş kuyudan su çekmiş bide ters oturmuş düşümmüş mal saklamış. ok ile belirttim resimde. tek taş çıkıntılı yeri ok çıkardıgım yukarı hafif tepedeki yeri mi gösterir ?

Aleyküm selam.

10 derecelik bir farkla evet o kısım ya da o tepe kuzeyedir ve nişan alsak o taraf işaret edebilir kardeşim.
    DOIDYE (19.Mart.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    363

Alıntı kuzey26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doidye armutun kuyuya bakan tarafında mezr olmalı çatallar dogu batı yazmıssın öyle ise altında da olabilir burayı iyi inceleyin eger tam 81 mt ise..? kuyuya.
    Doğrudur ustam:

Yine de uydu görseliyle, arazide manuel metre çekince ne kadar oynar bilemem ama az bir fark çıkabilmesi mümkündür o da en fazla ve o da belki...

Armuttan kuyuya adımlarken arazi düz, yer yer tarla sınırı dibinden geçiyor ve bazı kısımlarında koyma gibi duran büyükçe taşlar da var.
    Dediğiniz gibi altı da olabilir. Ağacın çatallarından bakış açılarımız, tam doğu-batıdır. Ahlatın çatalından 90° ye bakınca direkt kuyuyu görebiliyoruz zaten.

Ahlattan 90° ye bakarken:

Ben ahlat göbeğinden kuyu bilezik göbeğine 102 adım saydım ustam ve genelde adımlarım az da dar atmaya çalışarak 0.76 m civarında ama 102 adım da az sayılmaz, hani farkında olmadan ortalama 0.79 m civarında adım attı isem tam 81 de geliyor olabilir bu nokta. Benim hesabıma göre hata payı olabilecek olsa da ilk etapta düz hesap 102 x 0.76 dan 78 metre kabul ettim o an... Elbette arazide her zaman adımlar birbirini tutmuyor. Ancak metre çeksek belki de uydu görselindeki gibi tam 81 gelecek ama 75 de gelemez 85 de gelemez. O aralıkta olduğu kesin yani...
    kuzey26 (19.Mart.2019), MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    95
    Beğenilmiş
    30

@DOIDYE ustam.bu işaretlediğim yeri ben olsam kontrol ederdim.
    DOIDYE (19.Mart.2019), kabakburgiba (20.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    18

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur ustam:

Yine de uydu görseliyle, arazide manuel metre çekince ne kadar oynar bilemem ama az bir fark çıkabilmesi mümkündür o da en fazla ve o da belki...

Armuttan kuyuya adımlarken arazi düz, yer yer tarla sınırı dibinden geçiyor ve bazı kısımlarında koyma gibi duran büyükçe taşlar da var.
    Dediğiniz gibi altı da olabilir. Ağacın çatallarından bakış açılarımız, tam doğu-batıdır. Ahlatın çatalından 90° ye bakınca direkt kuyuyu görebiliyoruz zaten.

Ahlattan 90° ye bakarken:

Ben ahlat göbeğinden kuyu bilezik göbeğine 102 adım saydım ustam ve genelde adımlarım az da dar atmaya çalışarak 0.76 m civarında ama 102 adım da az sayılmaz, hani farkında olmadan ortalama 0.79 m civarında adım attı isem tam 81 de geliyor olabilir bu nokta. Benim hesabıma göre hata payı olabilecek olsa da ilk etapta düz hesap 102 x 0.76 dan 78 metre kabul ettim o an... Elbette arazide her zaman adımlar birbirini tutmuyor. Ancak metre çeksek belki de uydu görselindeki gibi tam 81 gelecek ama 75 de gelemez 85 de gelemez. O aralıkta olduğu kesin yani...
    doidye ahlatın çatalı kuzey güney master kardeşie söyle 21 mart sabah güneş dogmadan ahlatın dibinde beklesin güneş dogdugu an ilk ışık ahlatın çataldan geçip nereye vuruyor baksın benım ilk çalışacagım yer orası olur
    Alarmala^bomba (17.Temmuz.2019), DOIDYE (19.Mart.2019), kabakburgiba (20.Mart.2019), MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    AMİGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    VAHŞİ BATI
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8

Selamun ALEYKÜM çok eski yaşantı yeri,o Dönemde Ayin yapılan bir kutsal yer olabilir mi burası.
    MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    883
    Beğenilmiş
    140

Alıntı AMİGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun ALEYKÜM çok eski yaşantı yeri,o Dönemde Ayin yapılan bir kutsal yer olabilir mi burası.
    Aynen öyle baya eski, benim şahsi fikrim burada sistemsel bir saklama şekli olmadığı yönünde ancak kuyuyu kaybolmaz diyerek sabit nokta kabul edip, birilerinin kaçarken göçerken para bırakması ihtimali. Bölgeninde çok zengin olduğu söylenemez ancak, yinede ben makina tutacağım çevresine hem kuyunun hem ahlatın.
    DOIDYE (20.Mart.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler