Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Derin Kuyu ve Yalakları

Status
    MaSTeR™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Beğenmiş
    946
    Beğenilmiş
    177

Cevap: Derin Kuyu ve Yalakları

Bakalım @DOIDYE kardeşim eve dönmeden bize kuyunun içini gösterebilecek mi ?
    bayatlifirari (18.Mart.2019), DOIDYE (12.Mart.2019), kabakburgiba (12.Mart.2019), KUTAY (12.Mart.2019) Bunu beğendi.
    NoBody Can Stop Me.!!!!!

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    87
    Beğenilmiş
    44

@aziha kardeşim.dört köşe yapılan kuyular mezar içinmi yapılır.anlamı bu mudur.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    370

Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @DOIDYE ustam.inmek çok kolay da çıkmak okadar zor ki.2 kişi beni yukarıya çekemedi.sen düşün gerisini.25 m falan iniyorsun,çıkmak kolay değil.ip merdiven olmasa idi aşağıda kalmıştım.tedbirli ol diye yazdım kusuruma bakma.
    Estağfurullah ustam, bilakis düşünceli uyarılarınız için teşekkürler.

@DOIDYE ustam.önce şu bilgiyi vereyim.girilecek kuyunun ilk girişi gibi dibe kadar düz mü devam ediyor.buna dikkat et.çizimin düz çünkü.eğer altta genişliyor ise içerde gözlem yapmak,çekim yapmak çok zorlaşıyor.çif halatla inin.omuzdan askılı olsun.digeride ayak basmalı sandık şeklinde olsun.şu inşaatçıların yukarıya malzeme taşıdıkları gibi.aqydınlatma çok önemli.teklamba yetmiyor.başına başlıklı olandan al.el feneri al.cebine bide tebeşir al.metre al.ayak bastığın iskelenin yanına dar parçalar al.kendini ve iskeleyi sabitlemek için,yoksa sağa sola dönüyor,,sallanıyor salıncak gibi.aşağısı çok sıcak oluyor demedi deme.terlersin.fotoğraf makineni ve diğer malzemelerini hepsini biraz uzunca ipe bağla hepsini aynı yere,boynuna as.aşağıya düşürmezsin.dün yaşadığım tecrübe bunlar.
    Ustam 55 cm lik delikten eğilip fener tuttum. İlk 3.5 metre bozulmadan boru gibi iniyor. Ancak ardındna birden genişliyor ve o genişleme yapan kısım komple aşağıya kadar her noktada aynı çapta mı kesin diyemem. Onu ancak inince net görebileceğim. Tek hatırladığım 3.5 metreden sonraki genişlemenin ilk bir kaç sıra taşlarında (atıyorum 4-6. metreler arası) bir tane üçgen büyükçe kaya gördüm bile. Fakat nasılsa ineceğim diyerek o an görebildiğim kısımları komple çekmeye çalışmadım.

Araziden yeni geldik ustam bugün erkenciyiz, yorgunuz ama şimdi yine bir kuyuya gidelim dedik, hem ustaların sorduklarına bakalım, hem eyer taşını daha yakından çekelim hem de bir daha bir eğilip biraz daha ışık tutup inmeden önce bir detaylı daha incelemeye çalışayım.

Alıntı aziha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonunu ipe sıkıca bağla kamerasını
    aç ,flaşı aç aşağıya sal duvarları böyle kontrol et usta,canından kıymetli değil hiçbirşey kendini riske atma...
    kuyunun kuzeyinde 8 mt'de taş var,
    8 mt güneyinde ne var ustam.
    kuyu zaten dörtköşe yapılmış,
    mezar amaçlı yapılmış ,taşın altında
    kuyudan girişli oda olabilirmi?
    Güney 8 e baktım, o kısımda hafif bir çökme ya da sanki 2-3 kürek toprak alınmış gibi bir kısmın (fotoğraflarda görünüyor o kısım) hemen yanına bir noktaya geldi diye hatırlıyorum. Geldiği noktada dikkat çeken bir şey göremedim.

Bir de şöyle bir gelişme var. Konuda bahsettiğim çocuğu saldıkları zaman kuyuda yani dibinde su varmış. ve buna rağmen çocuk 2 tarafa da gidiyor demiş. Bu da demek oluyor ki geçişler varsa ya da açıktaysa bile tabandan değil demek ki, 3.5 metreden sonraki genişleyen kısmın belli bir mesafesinde... Tabi çocuğu saldıklarında acaba su kaç metrede idi...

Telefon konusuna gelince şimdi aynı şeyi düşündük. Girsek bile girmeden önce telefonu ipe ya da metreye bağlayıp hatta el fenerini de bir mekanizma kurup yanına monte ederek salacağız. Bakalım video sonucunda kayda değer bir görüntü alabilecek miyiz.

Neyse birazdan çıkıyoruz, buraya sanırım 30-40 km civarı, incelediğimiz en yakın nokta orası zaten. Bir gidip dolaşalım bakalım.

Bir kaç saat sonra gelişmeleri paylaşırım.

Herkese teşekkürler, çok selamlar.
    KUTAY (12.Mart.2019), MaSTeR™ (12.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    87
    Beğenilmiş
    44

bi in bakalım @DOIDYE ustam.açık yer olması zor ama.çocuk görmüşya.benim kuyuda hiç açık yer yok.su akan yerde yok. fakat su nerden geliyor bilmiyorum.su geldiğine görede tuzak demekki hala çalışır vaziyette.sen su yok dedinya ö yönden rahatsın.dikkat et sıkıştırma taşları almaya kalkma sakın.yukardan aşağıya göçebilir.tüneller varsa ilk adımlarına dikkat et.
    DOIDYE (12.Mart.2019), MaSTeR™ (12.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    87
    Beğenilmiş
    44

arkadaşlar @Master ustam @DOIDYE ustama ne yapmak istiiiiiiii ki.bırakmasın içerde .(bizimki latife)

Status
    aziha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    60
    Beğenilmiş
    33

@aziha kardeşim.dört köşe yapılan kuyular mezar içinmi yapılır.anlamı bu mudur.
    Kuyudan kuyuya değişir.
    DOIDYE (12.Mart.2019), kabakburgiba (12.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    BermudA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    36

DOIDYE usta Öncelikle kolay gelsin Allah boş çevirmesin inşallah seni diyorum aslında bu bir tuzaklı Roma tarzı kuyu olup mezar öncelikli yapılmış bir kuyu gibi geldi bana burada bir önceki mesajımda bahsettiğim derecede bir hedef olduğunu düşünüyorum mesafesi 9 metre dikkatlice bakmakta fayda var Doğa örtüsü görünecek objeyi kapatmış olabilir.ayrıca kuyunun içerden tam 9 metre irtifasına çok dikkatlice bakınız.ayrıca 14'ü metresi önemlidir. Hoşçakal

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    88

yilan kamera en iyisi. ben 20 metrelik aldim. kamera ucuna ekstra işik takilirsa kuyuyu cok net gorursun. telefona ip baglama taktigide guzel ama riskli biraz. 6, 20 , 210 gibi rakamlar kuyuyu veriyor.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    stinger 2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    3

kuyudan 8 adım kuzeybatı yönünde tarafımca tecrübe edilmiştir hafif su toplanacak yer vardı ağacada çok yakındı dere çatallarının birleşim yerinde kaynak varmı derede suyun rakım düşüşü yaptığı yerlerde incelenmeli patika yol varmı kilise varmı tahta köprü varmı balık ve ördek işaretleri suya yakın alanlarda olur kilise varsa yılan olur yerleşime uzaksa tepe yerde şapel bazilika manastır olabilir şimdilik tarafımca tecrübe edilenler bunlardır inşallah devamını ve tamamını getirirsin allah nasibini bol etsin

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    370

Herkese yeniden merhaba, video denememiz ne yazık ki başarılı olmadı. Telefonun flaş ışığına fazla güvendik ama yetersiz geldi ne yazık ki. Telefonu plastik kelepçelerle güzelce sabitledik ve 2 farklı iple sallandırıp biriyle dönüşünü kontrol ettik. Ancak çok sağlam bir el fenerimiz olmasına rağmen onu da monte etmeyerek büyük bir hata yaptık.

Başka bir çözüm bakıp yeniden çekim yapacağız.

Yeni fotoğrafları bilgisayara attım şu an boyutlarını ufaltıyorum.

Bu akşam üzeri çekilen tüm fotoğrafları ve konuya dahil ya da değil çevre detaylarını yavaş yavaş ekleyeceğim.
    keker (12.Mart.2019), KUTAY (12.Mart.2019), MaSTeR™ (12.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler