Sayfa 9 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Derin Kuyu ve Yalakları

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    95
    Beğenilmiş
    30

Cevap: Derin Kuyu ve Yalakları

burda yer altında bir yapı var tahminim.boşluk tespiti onemli ustam.
    2 oda tahminim üzerlerine ağıç ekilmiş.ancak çıkış diye belirtiğim yer uzak ,o arada başka odalar da olmalı. Sarı X diye işaretlediğim yerler de malzeme kontrolü yapılırsa 2 arşını geçmez tahminim.
    DOIDYE (17.Mart.2019), MaSTeR™ (17.Mart.2019), Tahterevalli (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Hadid 57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    46
    Beğenilmiş
    22

çorbada tuzumuz olsun.bence bura nötr .başlamak için tavşan yattığı yere gidecen.tavşanın biri buranın kuzey batışı biri de güneyde
    DOIDYE (17.Mart.2019), kabakburgiba (18.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    41

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kabakburgiba ustam demir görmedim. Olsaydı, mutlaka gözüme takılırdı diye düşünüyorum ama belli de olmaz tabi, insan bir yere her yeni gidişinde yeni detaylarla karşılaşabiliyor. Hani belki de bir daha insem, "haydaaaa bu nereden çıktı" diyeceğim şeyler bile olabilir, şaşırmam.
    @DOIDYE ustam adrenalin insanı çekiyor değil mi.böyle şeyleri yaşamak çok güzel.içerdeki o gizemi insan unutamıyor.hani insanın imkanı olsada içerde şöyle doya doya bi gözlem yapsa.her kareyi fotolasa.hele ilk emanetin alındığı yeri fark edince ,insanın yaşadığı o heyecan bi başka @OMEGA ustam 7 ye bak demişti.kapağın alındığını görünce,hele hemen üstündeki taşta o pençe izini görünce,sanki altımdaki taşı çek demiş.bende ne yapayım sevdimm sedimm okşadım. sende okşamak istermisin.
    adrenalin68 (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    41

videodaki ilk görüntülerde görünen o çıkıntılı taşları basamak olarakmı kullanmışlar yoksa bi kerametmi var.ah@omega ustam rahatsız olmasa @kuzey26 ustamda sayısalda çok iyidir.hadi hayırlısı bakalım.
    adrenalin68 (18.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    363

Alıntı deli_ormanli77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sitedeki arkadaşları da unutmazsınız.
    Hiç unutur muyuz ustam...

Doidye genel prensipleri:

% 20 net zekat (o verilmeden kuruş harcanmaz, harcanamaz)

Bulduran dün üye olmuş olsa dahi, noktanın da zorluğuna bağlı olarak;

net % 5-10

Bulduran ailemizin değerli dostlarından biri ise yine noktaya bağlı olarak;

net % 10-20

Ustalarımız trank diye nokta verip şunu alın derse ise;

onlara pay veremeyiz. Direkt sunar, onlar bize ne kadarını uygun görürse ancak biz payımızı alabiliriz. Her ne kadar beklentileri olmadığını bilsem de bende racon böyle

Ayrıca damping

Bulunması durumunda, yine meblağa da bağlı olarak;

10-20 kişiye orta düzey gayet iş görecek birer sıfır makine (neden olmasın atla deve değil) adrese teslim kargosu dahil,
    ayrıca yine değerli ailemizin üyelerinden ama 100 ama 200 ama 300 kişiye (aktif olan kimler varsa işte hepimize) yine adrese teslim kargosu dahil birer kutu lokum,

bir de lokma döktürürüz yakın çevremizde tamam...

Tek başımıza boğazımızdan geçmez zaten ustam, yeter ki sonuç olsun.

Biliyorsunuz ben hak ve adalet konusunda biraz takıntılı ve terazisi hassas biri olduğum için en ufak hakkın geçmesine bile izin vermem zaten.

Saygı ve selamlar.

Alıntı Hadid 57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çorbada tuzumuz olsun.bence bura nötr .başlamak için tavşan yattığı yere gidecen.tavşanın biri buranın kuzey batışı biri de güneyde

Mesaj alınmıştır ustam. Dediğiniz noktalara uydudan bir göz gezdirdim. Özellikle güney tarafı daha da kayda değer görünüyor. Master a yine de tam ölçülü bir alan belirler yollarım. Hem tavşanları hem de bir Kırklareli usulü olarak ele alırız iki yönde 4 mesafe şeklinde...

Teşekkürler selamlar
    deli_ormanli77 (19.Mart.2019), kabakburgiba (19.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019), tales (21.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    363

@kabakburgiba ustam önceki sayfada belirtmiştiniz. Biliyorum çok güzel makaralı sistemler var , örneklerini gördüm izledim, itfaiyede vardı bir model, sac ayağı bir sistem, yan tarafına monte edilen oltadan az büyükçe kaliteli bir çark ve tek kollu mekanizma. Adam tek eliyle çevirerek 100 kg lık adamı kolayca indiriyordu aşağıya. Bir de makarada güvenlik sistemi de güzeldi. Hani elinden kaçırdığı an otomatik kitleniyor vs...

Güzel ekipmanlar var da onları alırsak canımız acır. Ya da onu alırsak benim her gün bir kuyuya girmem gerekir. Arda sırda kullanacağımız daha Türk usulü bir şey lazım bize. Aslında çare çok da imkan haricinde zaman da gerekiyor biraz. Bir sürü yere gittik anlamadan geçti bir hafta. Traktörün kuyruk miline bile bir sistem kurulabilir. Teorik olarak neden olmasın ki dedirtiyor bana. Ancak ben yine de daha sessiz sakin çalışan, 2 kişinin rahatlıkla kotarabileceği ve araçta rahat taşınacak, kuyu bileziğine de hem zarar vermeden (delik vs açmadan) hem de sağlam şekilde kurulacak bir şeyler isterim.

Hoş havalar düzelsin gene gider girerim bu sefer dibe de inerim ama elbet yoracak, 3.5 dan sonra 6-6.5 a inerken, sallanırken bir kare olsun çekeyim dedim ne mümkün, elimi cebime bile götüremedim. aşağıda belli mesafelerde dinlenme noktalarına bile çözüm lazım. Hem oturup nefes almak adına hem de sakin kafayla sağa sola hem ışık tutup hem de güzelce video çekmek fotoğraf çekmek adına. Ancak ona da her kuyu tipi (hatta çoğu) izin vermiyor boğazı gereği.

Yani buranın dibine bu basamaklarla da her şekilde iner çıkarım ama sizlere ilk 3.5 daki gibi gösterme şansım da olsun istiyorum ben.

Bakalım, biz canımız isteyince çok zeki bir milletiz, bir çay demleyip sakin kafayla her sıkıntıya bir çözüm buluruz diye düşünüyorum.

Saygı ve selamlar.
    kabakburgiba (19.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    bayatlifirari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    44
    Beğenilmiş
    36

öncelikle kolay gelsin hakkınız da hayırlısı olsun

çok dikkat ceken noktaları işaretledim

esenlikle kalın
    DOIDYE (18.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019) Bunu beğendi.
    VERİLEN TÜM BİLGİLER ÖN ARAŞTIRMAYA YÖNELİKTİR.
    KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM,TARİHİMİZİ KORUYALIM VE SAHİP ÇIKALIM.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    363

Alıntı bayatlifirari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

öncelikle kolay gelsin hakkınız da hayırlısı olsun

çok dikkat ceken noktaları işaretledim

esenlikle kalın
    Belirlediğiniz kısımları daha iyi anlayalım diye numaralandırdım ustam ve bu 5 noktadan 2 tanesinin (2 ve 3) kesin fotoğrafı var diye biliyorum. Hemen paylaşayım.

2 nolu yerde dikkat çeken ve kuru dereye sonradan yerleştirme gibi duran bir taş grubu mevcut ve benim için de oldukça hoşuma giden şüpheli bir noktadır:

Ancak makine ile kontrol edilmedi...

Yine az daha kuzey(kuzeydoğu tarafında dere yamacında böyle bir kaya da mevcut. (Her 5-10 adımda bu tip kayalar bulunuyor. )

3 nolu kısımda ise kuru dere gibi yukarı araziden gelen bir kısım var. Ancak uydudan baktığım kadarıyla orası sanki çıkmaz sokak gibi devamı yok diyor uydu... Fakat yine dikkatime takılan bir kısımdı arazide, ancak kuyuyla vs uğraşırken çıkıp devamına bakamadım o an ne yazık ki.

Tam şu kısım orası:

Güney tarafta kalan dere çatalının bir kaç fotoğrafını çektim ama çatalın iç kısmına da bakmak nasip olmadı. O kısım da yine notlara eklenmiştir.

Teşekkür ederiz çok selamlar

-------------------------------

Master, bunları kenara not et değerli kardeşim
    bayatlifirari (22.Mart.2019), kuzey26 (19.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    kuzey26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    17

arkadaşlar stonehenge yi inceleyin biraz ders niteliğinde earth ölçümlerini de yapın kuyu omega ın içine 1/3 yada altın oran noktasına konmuş para için yapılan bir sey degil tamamen inanç sistemi kuzy tarafta manastır olmalı bu kuyudan hemmanastıra hemkaleye köye yol olmalı burada degerli mezar arayın vaktim olunca benzer bir yer atıcam
    DOIDYE (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    363

Buranın hangi yönüne düşüyor bilmiyorum ama (tahminimce kuzey cephesi olabilir-kd/kb ) bu kuyuya bir kaç km de dere içinde benzer bir kuyu ve ayrıca dere boyu (gayet dere içinde) 3 ayrı noktaya konmuş ve üçgen yapılmış yalak olan bir yeri de inceledik.

Çobanla ve kangallarıyla tanıştık. Adamın yaşadığı yapıyı bile inceledik müsadesiyle. Güzel taş örme oldukça eski yapılar ve mağaralar... Tam adamın mağara tipi (oraya daha çok hayvanları koymuş, kendisi daha farklı soldaki bir yapıda kalıyor) kaldığı yerlere bakalım derken yamaçta bir kuyu daha, kuyunun dibinde onun 4-5 katı çapında diğerine bitişik bir kuyu daha...

Bu yamacın da üst kısmına çıktık eski bir nekropol ve tam ortasında 21 adım çaplı tam daire ortası da çökme yapmış bir alan. Kutsal bir alan izlenimi verdi bana... Hem sınırları hem içinde bazı kısımlarına taşlar konmuş. Adım attıkça bir şey çıkıyor.

Yine bu tam dairenin sınır taşlarından özellikle 3 tanesi çok ilgimi çekti. Diğerlerinden büyükçe dikilmiş ve 2 tanesi kapı gibi hemen yanyana tam karşılarında tek büyükçe bir tane... Tek olanın dere tarafında (diğer ikisinin tersine) tek oyma... Oymanın baktığı dere tarafında az bir adımda yerle bir bi taş... Sadece görsel aldım bunların hepsine...

Yine buranın yamaca doğru az yan tarafında pınar dedikleri taşlarla yeri belli edilmiş su çıkan ilginç bir kısım... Bu çıkan su, sanırım tam batıya bakıyor ama çıkar çıkmaz birden sağa ani C yaparak düzeliyor ve tam kuzeye dönüyor. Kuzeyinde belli aralıklarla ilginç bazı dikmeler... Yine ilk baktığı batı tarafında eski bir mezar (mezar, pınar ve dikmelerin bazıları üçgen yapar)

Tam atıyorsunuz 2 adım tak bu sefer bunlar çıkıveriyor karşınıza

Buradan yeniden köye doğru gelirken de yine türbenin bu kez arka tarafından geçilir (ki türbe bu noktaya da gayet yakın) ve geçer geçmez kapı gibi konmuş karşılıklı eski ağaçlar sizi uğurlar vs...

Bunların tümünün detaylı fotoğraflarını çektim, bunlar sadece bir kaç görsel...

Diyeceğim şu ki "stonehenge" örneği çok güzel olmuş ustam, gerçekten çok eski yerler ve fazla üzerlerine düşülmemiş, ilgilenen olmamış yetkililerden, ilgilenilse buraların geçmiş bilinen tarihi daha da eskiye bile gidebilir her yerde olduğu gibi...

Bu arada kuzey26 ustam, net ölçmedim ama hem arazide iken hem hem uydudan görebildiğim kadarıyla bana da "o oranda" konmuş gibi geldi, öyle bir izlenim bıraktı. Kuyu bu ufakça alanın tam ortasında olmayıp, daha kuzey tarafına yakın, ama çok yakın da değil, yani ölçsek belki de bu oranı verecektir, şaşırmam, inanırım.

Yer yaşı itibariyle çok eski olması yanında zaman ayrılması gereken yakın ama birbirinden farklı türlü nokta içeriyor. ancak bildiğiniz üzere ben döndüm ve Master kardeşim de nerelere ne kadar vakit ayırır bilemem tabi ki...

Fırsat buldukça gezmesini tavsiye ederim. Bu son paylaştığım kareler aslında son geldiğim günün öğleden sonrası, hani buraya gelmişken hadi şu tarafı da bir dolaşalım şeklinde idi, incelemeden ziyade...

Çoban, çay demleyeyim dedi ama vaktimiz dardı, sağ olsun kendisi de sıcak karşıladı...

Bunlar ve çok daha fazlası da mevcut ama bizlere de hoş bir hatıra olarak kalacaktır bu karelerin çoğu...

Bu arada umarım yazdığınıza pişman etmedim.

Saygı ve selamlar
    Alarmala^bomba (20.Temmuz.2019), MaSTeR™ (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)

Bu Konu için Etiketler