Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cubuk ile ne nasil tespit edilir

Status
    ÖzgürPaşşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    223

Cubuk ile ne nasil tespit edilir

Cubuk marifet kullanmayı bilmektir derim

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg
    alacakaranlik (16.Mart.2019), Asla (20.Temmuz.2019), aslan81 (15.Mart.2019), Asparuh (17.Mart.2019), centro34 (05.Nisan.2019), defineci11 (15.Mart.2019), DOIDYE (17.Mart.2019), kabakburgiba (17.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019), Orkun (28.Ağustos.2019), raslanti (01.Eylül.2019), Realtime (10.Temmuz.2019), Tahterevalli (16.Ağustos.2019), Tekboy (14.Ağustos.2019) Bunu beğendi.

Status
    kabakburgiba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    46

Cevap: Cubuk ile ne nasil tespit edilir

@özgürpaşa ustam.bide şu derinlik işini tarif edermisin.kafama takılan şu.odanın içine yani boşluk sınırları içine girdik.çubuk çarpı yaptı.4 yönden sınırı belirledik.boşluk ölçüsü 4x4 diyelim.geldik kablomuzun ucunu bo boşluktan diyelim bir karış içeriye çaktık.kuzeye doğru kablomuzu serdik.10 m.diyelim.bir karış sonrası boşluk bitiyor. burdan başladık yürümeye bir karış sonra çubuklarımız düz durdu ilerledik.....(1X6).......... 6 m de tekrar çapraz yaptı. ilerledik ......çapraz (6X7.50)=(1.50) 7,50 de düz durdu. Şimdi bizim ölçülerimizin hangisi derinlik tir.
    Asla (20.Temmuz.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019), ÖzgürPaşşa (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    46

bu şekilde. çubukların L Yaptığı yer ne oluyor. x yaptığı yer ne oluyor. kablo üzerindeki işaretler.
    Asla (20.Temmuz.2019), ÖzgürPaşşa (17.Mart.2019), Realtime (10.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

bende cubuk calismiyor .bir animi anlatayim arkadas dedi trafo larin icinde bakir cubuklar var onlardan 5000 volt ceriyan gecer onlardan zar zor buldum.yaptim verim alamadim,sonradan benim gibi seker hastasi olan arkadas bendede calismiyor deyince bende biraktim.
    Asla (20.Temmuz.2019), ÖzgürPaşşa (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    223

2004 ten beri bu işle ugraşıyorum işim bu cubuk konusunda kendime göre iyiyim cubuk ile aklınıza ne geliyorsa yapı odalar tünenler boşluklarını tespit edersin neye nasıl gittigini bilirsen ve neyi nasıl tespit etmeyi bilmek önemlidir metal tespiti de yaparsın altın gümüş bakır kurşun hangi metali bulmak istersen bulursun cubuklar çooook farklı yöntemler ile derinlik ölçülür ama HİÇ BİR ZAMAN TUTMAZ bunubilin @kabakburgiba arkadaş

bu şekilde birşey deek isteyor sanırım

oda ve boşlu ve derinlik.jpg

yanılırsın tutmaz aga üç beş kez denedim ilk zamanlarımda sonra hiç ugraş madım benden söylemesi inanırmısın sen bilirsin en kötüsü sende birkaç yerde denersin anlarsın diyem
    Asla (20.Temmuz.2019), kabakburgiba (16.Haziran.2019), Tekboy (14.Ağustos.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    223

arkadaşın iyi demiş evet üksek gerilim gecen bakır teller daha saf olur o yüzden daha saftır aynısını bende bulup yapmıştım ilk zamanlar ve halan tel durur en iyi iletken metal altındır bizler onu alıp yapamıcamıza göre gümüş tele yöneldim kalın ve saf gümüş bulmak ugraştırır 100%40 kaynakta kullanılan gümüş tel kullanırım bulması basit

kan gurubu uyacak sıfır olacak denir böyle birşey yoktur ve aga @egeli seker hastası olman cubuk calışmaz diye bir şeyde olmaz bir iki denemişidir olmamıştır piskolojikolarakta bu şekilde düşündügün için iş yapmıyordur bunu bil cubukları eline alınca aklında bir şey olmıyacak bırak cubuk kendi işini yapar cubuk yanında ise al eline sag eline gümüş yüzük al bir tanede iki metre önüne koy omuz genişliginde ac dirseklerin düz dursun cubuklar biraz aşarıya baksın yüzüge dogru yürü yüzügün üzerine gelince carpı yapacak gecince geri dönecek dene

Status
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    46

@ÖzgürPaşşa ustam.ben yine anlatamadım.şimdi odanın içindeyken x yaptı boşluk dedik. bu tamam.bunu anladım.şimdi derinlik almalıyız diyelim.kabloyla ya kablosuz yürümeye devam ettik. odadan çıktık çubuklar düz durdu. ilerledik varsayalım 2 m gittik.çubuklar tekrar x yaptı.1.50m de öyle gittik.buraya kadar herşey güzelll.herhalde anlatabilmişimdir. 1.. oda boşluğundan sonra çubuklar 2m L yaptı.bu nerenin derinliği oluyor. ayak bastığımız yerle odanın tavanının ölçüsümü. 2. yoksa odanın taban ve tavan boşluk ölçüsümü. (yukardan şişi vurdum topraktan. .........m sonra kütlemeye başladı çubuk gitmiyor.)bu ölçü çubukta hangisi. 2 m mi ???? yoksa 1.5 m mi.???????)
    Orkun (28.Ağustos.2019), ÖzgürPaşşa (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2

özgür passa t$k ederim bilgilerin icin hepsini denedim altin aldim gümü$te denedim olmuyor,slm
    ÖzgürPaşşa (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    223

derinlik tutmuyor diyorum @kabakburgiba iki secenek var bir tavan dan iki zeminden iki metre üç metre derinlik basit olur denemiş olusun
    kabakburgiba (16.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    449
    Beğenilmiş
    223

elektironik alan taramaya yöneleceksin o zaman @egeli
    egeli (18.Mart.2019), MaSTeR™ (18.Mart.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)