Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eski Bir Ev (Görsel)

Status
    Deathless01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    8

Cevap: Eski Bir Ev (Görsel)

Kapiyi tam net goremiyorum ama kapida guzel islemeler ve eger yakinda kilise var ise bu ev papaza aittir, Bu evden kiliseye giden evin altindan bir tunel olmali.Evin icini gorebilseydik daha kesin sonuca varabilirdik. Bu evin arkasinda bahce varmi? yandaki evlerde yasli agac yada kuyu varmi?
    DOIDYE (03.Nisan.2019), kabakburgiba (03.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    212
    Beğenilmiş
    236

Alıntı Deathless01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapiyi tam net goremiyorum ama kapida guzel islemeler ve eger yakinda kilise var ise bu ev papaza aittir, Bu evden kiliseye giden evin altindan bir tunel olmali.Evin icini gorebilseydik daha kesin sonuca varabilirdik. Bu evin arkasinda bahce varmi? yandaki evlerde yasli agac yada kuyu varmi?
    Şu an başka şehirdeyim. Gittiğimde kapı başta olmak üzere yakından net görseller alacağım. İçi ve bahçesi de ortam koşullarına da bağlı olarak çekilmeye çalışılacaktır.

Buraya yakın (200 metreden fazla) 1920 lerden ulaştığım bir haritada bir Sinagog olduğunu gördüm. Yerini tespit edip gidip baktım ve şu anki hali ise sıradan bir köy evi gibi, kapısının üzerindeki kemer bile Allah'a emanet duruyor, yıkıldı yıkılacak, belki de yıkılmıştır. Dışarıdan bilmeyen bakan hiç kimse oraya Sinagog var demez, hatta burası önemli bile demez... Öyle kaybolup gitmiş, unutulmuş.

Başka şeyler de var yakınlarda ama onlarla beraber sıkıntı çok büyüyor : )

Yandaki evlerin de bahçelerinde kuyu da ağaç da olabilir tabi ki, iç arka tarafa geçmeden onu teyit edemem şu an.

Neyse kapı kolay onu güzelce çekerim, bahçe ve içine de dediğim gibi duruma göre hareket edeceğim.

Selamlar
    aslan81 (04.Nisan.2019), Deathless01 (04.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    131
    Beğenilmiş
    100

bundan iyisi şamda kayısı daa nasıl yön verilir bilmem .
    https://www.youtube.com/watch?v=MP6lWlDAN6w
    PAPAZ EV, VİDEO
    Deathless01 (06.Nisan.2019), DOIDYE (05.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    212
    Beğenilmiş
    236

Alıntı Deathless01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kaç saat önce sabaha karşı uğradım. Bahçe tarafına geçebilmek için yandaki eski evlerden birinin duvarından atlamam gerekiyor

Az aydınlansın, sabahın ilk ışıklarıyla çekeyim dedim ama malum havalar geç aydınlanıyor ve saat 6:30 da bile az da olsa gelen geçenlerin dikkatini çektim ister istemez, o yüzden çok oyalanmadan bir kaç kare çekebildim sadece.

Mübarek kabartmalar, tank paleti gibi maşallah

Bu arada olaylar tahmin ettiğimizden de fena imiş, biraz arka sokakları dolandım ve başka bir kaç inceleme de yaptım ama sıkıntı çok büyük.

Kilise var ve 1921, bu arada eski tarihli tabi 1921 e ben çevirdim ve o da güzelmiş. Yön ve mesafesini ne siz sorun ne ben söyleyeyim.

Buranın (hem evin hem kilisenin) gene iki farklı yönde ve çok yakın mesafede ise (kiliseye ise aşırı yakın) 2 ayrı noktada da konu iyice büyüyor, artık önünü alamıyoruz, o kadarını ben de beklemiyordum.

"Anlıyorum, peki saygılar" dedim döndüm...
    aslan81 (08.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Deathless01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    8

Vay be bir kabartmadan ve kapidaki islemelerden nerelere geldik, ama anlasilan o ki bazi sorunlardan dolayi daha fazla ilerleyemiyoruz. Ama buraya kadar gelmemiz bile konuyu okuyan arkadaslara bazi fikirler vermis oldu. Emegine saglik Doidye ustam. Herkese saygilar...
    DOIDYE (12.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)