Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çözülemeyen Yazılı İşaret

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    258
    Beğenilmiş
    272

Cevap: Çözülemeyen Yazılı İşaret

Alıntı tiqreqo50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay hay. Haritanın hangi ilde olduğunun baş harfini söylermisiniz?
    Neresi olduğunu bilmiyorum. Bu fotoğraf nette yıllardır dolaşan bir görsel, geçen sene gözüme takılınca yakından incelemek için indirmiştim, öyle kenarda duruyordu. Hafızam biraz fazla kuvvetlidir ve siz yükleyince o kütüphane mührü gibi duran 2 mühür ve özellikle üstündeki kancalı haçtan hatırladım. Arşive baktım bu mu diye ve aynı yer olduğunu gördüm.

Ola ki dedim bölgenize oturuyorsa detaylar ve ucundan bir şeylere yaklaştıysanız faydası olması adına vermek istedim kalanını...

Yoksa oturup üzerine detaylı inceleme yaptığım bir belge değildir. En ufak fontta yazılmış, 3. bir lisan var orada dikkat ederseniz ve onlar ise hiç okunmuyor bile. Arapça mı süryanice mi neyce belli bile değiller.

Sayısal ifadeler yok gibi, yön yok, aradığım bir kaç detayı da göremedim, üst üste fotokopilere yazılmış bir şeyler vs...

Fotokopiler sıkıntılı iş...

Hani bazı şeyler tamam ama kim bilir nerede burası yurt dışında bile olabilir...

Yine de isterseniz Yunanca kelimeleri yabancı bir arkadaşıma gösterebilirim. Kendisi bu işlerle ilgilenmiyor ama ana dili Yunanca ve Bulgarca... bakalım okuyabilecek mi ya da ne diyecek...

---------------

Bu arada bendeki tüm halini konuya ekledim ama her ihtimale karşı yeniden kaldırdım. Sizin için de mahsuru yoksa konuya ekleyebilirim yeniden... ya da 2. görselinizdeki buğuladığınız 2 kısmı kapatıp kalan tümünü paylaşabilirim, nasıl isterseniz.
    deli_ormanli77 (21.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    tiqreqo50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    0

Benim elimdeki haritada bir çok defa çözümleme yapılmış üzüm salkımları, kaya üzerine çizilmiş tek ayak, klise vb şeyler var. Konu dışı mail üzerinden haritanın tamamını Alabilirmiyim sizden yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    258
    Beğenilmiş
    272

Gönderdim.

Evet aynı haritadan bahsediyoruz, çekim açısı da aynı aslında, belki de bendeki görseli de yıllar önce yine siz yüklemişsinizdir nete, bilemiyorum.
    tiqreqo50 (21.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler