Aslında paylaşım internette 2 yıl öncesinden ve İstanbul'da bir çok esnafı dolandırdığı söylenen bu şahıs büyük ihtimalle şu kadar net güvenlik kaydıyla çoktan yakalanmıştır diye umuyorum. Yine de bu ve buna benzer yüzlerce insan olduğu için nasıl taktikler uygulanabildiğine dair özellikle esnaf arkadaşlarımıza da örnek olması adına paylaşmak istedim.

Gerçi kişisel fikrim kamera kaydında esnaf olan genç arkadaşımızın toyluğu da buna neden olmuş ancak yine de her zaman her yerde ne kadar dikkatli olunması gerektiğini görün istedim.

Tabi güvenlik kamerasının mikrofonu da kaliteli olduğu için baştan sona yaşanan tüm gelişmeler ve diyaloglar da gözler önüne seriliyor.

Bu arada dolandırıcı tam profesyonel olmasa da amatör de sayılmaz elbette ve çalışılmış bir oyun olduğu belli. Bunu dükkana girerken cebinden çıkarıp boynuna astığı mezura ile "ben az ileride terziyim ve dükkanı bile açık bırakıp geldim" imajı çizerek başlaması gibi video içeriğinde değişik detaylar gösteriyor.

Dahası sadece telefonu da almıyor bir de gayet adamlara kendi elleriyle fatura da düzenletiyor. Yani sahip olduğu telefonun faturasına da sahip artık.

ve karşınızda mezuralı hırsız imdb: 7/10