Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 Büyük 1 Küçük Kare Oyma veya Mihrap

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    140
    Beğenilmiş
    62

Cevap: 2 Büyük 1 Küçük Kare Oyma veya Mihrap

Ustam bakmam lazm cesme bilgim yok burayi yoldan gecerken gordum kayada bir oyma vardi ona istinadan baktim ben baska dereye bakmaya gidiyordum tamamen sans eseri ve 2012 de cok kotu sel olmus orasini komple almis tarla falan onundeki he cesme varmidir sorarak bulunabilir selalenin dustugu uerin sagi heyalan olmus ve o saga gid3n kaya cok uzunca gidiyor temizl3ndigi an deyisik seyler cikma ihtimali var bakacaz ustam su yamur bir dursun.
    ÖzgürPaşşa (09.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    140
    Beğenilmiş
    62

Ustam o catal selde olmus olabilir orda yiginti var hatta ufak tan goruluyor ben ray ayagi diye tahmin ediyirum bakacagim selametle gorusuruz
    ÖzgürPaşşa (09.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    231
    Beğenilmiş
    177

hiç boşuna yoklama tarif edilen yerleri araştır cevapla dön,dere çatalını gez fotola dikili taş değirmen vb gördüğünü çek yukardan suyun aktığı ilk fotoda sağ köşedeki düz 4köşe taş nerden gelmiş yada neden orada , kare oymaların ölçüleri nedir fotoda büyüklüklerini tam anlayamıyoruz büyükler mihrapta olabilir ve yönleri ne oymalar doğuyamı bakıyor 5-10 adım güney güneybatısı nereye denkgelir orayıda fotola ,karelerin sağında kanalın altı çalışmamı olmuş mortal kombat sormuş ,karelerin tam karşısı derenin karşısı çekemedim dediğin yermi , yukardan akan küçük suyun daha uzaktan fotola ve suyun sağında zeminde mağara gibi açık yer var zemin dere yatağı değilse önemli orasıda foto, ve çalışma yapılıp kırılmış dediğimiz yerin zeminde taş kırıkları varmı fotola ,karelerin zemininde de kırık taş yığını ve zeminden odalara giriş olabilir oranın zeminle kaya başlangıcı özellikle fotolanacak
    http://defineyolu.com/imup/uploads/2...501_183655.jpg
    DOIDYE (09.Mayıs.2019), raslanti (10.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    140
    Beğenilmiş
    62
    Ustam ben yazilanlardan anliycami anladim bu istenilenleri yamur dindigi an paylasacagim bana gorede mihrap ama bakalim.olculere selaleyide bi guzel temizler detaylandiririm bidakine pusula ila giderim arabada sus olarak duruyor zaten ) oymalar kuzey dogu veya tam dogu gorusuruz yine en kisa zamanda.
    aslan81 (10.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    368

Merhaba,

fotoğrafını paylaştığınız dere çatalının sağ kolu ileride yeniden bir çatal yapıyor mu ? ve sol kol ise çatalın az devamında birden yeniden sola kıvrılıp diğer koldan ani bir uzaklaşma gösterip sonra yeniden diğer kola mesafesini koruyarak paralel gibi mi gidiyor ?

ya da fotoğrafını gördüğümüz dere çatalının uydu görselinde hangisi olduğunu gösterebilir misiniz size zahmet ?

Selamlar
    raslanti (10.Mayıs.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    140
    Beğenilmiş
    62

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

fotoğrafını paylaştığınız dere çatalının sağ kolu ileride yeniden bir çatal yapıyor mu ? ve sol kol ise çatalın az devamında birden yeniden sola kıvrılıp diğer koldan ani bir uzaklaşma gösterip sonra yeniden diğer kola mesafesini koruyarak paralel gibi mi gidiyor ?

ya da fotoğrafını gördüğümüz dere çatalının uydu görselinde hangisi olduğunu gösterebilir misiniz size zahmet ?

Selamlar
    A.selam.ustam. ilersinden emin diilim ama kolay onu orenmek fakat ben bu cataldanda emin diilim 2012 de sel kopru falan birakmadi burayi ne hale soktu bilemiyorum yakin zaman oda orenilir ustalarmin sordugu deyirmen falan cay boyunda kuzey yonunde cok asada var fakat burda belirttigim cok eski deyirmen karsi dagda dere icinde halen yapi salam duruyor ama kullanilmiyor.guney kismina dogru gittimizde orda gecen sene yeni bir buyuk selale kesfedildi ve devlet el atti turizme kazandirma acisindan selale dedidim yerle ayni dagada . Harita uzerinden atiyirum ustam temizi cizilmisi falan. fotoraftaki selale olan kaya buralarda cok zor bulunan bir kaya yapisi.

Ustam bubtemizi

Ustam bu cay yolu

Ustam buda hangi foto nerde isaretledim

DOIDYE (10.Mayıs.2019), FENERLİ (10.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    140
    Beğenilmiş
    62

Ustam tam dusundum gibi orda catal dere yokmus eski bir gorunum buda.

20190510_042525.jpg

Status
    Beğenmiş
    140
    Beğenilmiş
    62

Cevap: Iki buyuk bir kucuk kare oyma veya mihrap.

Alıntı mortal kombat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oymalarin saginda kanal var. kanalin altini yogunca kirmislar . esas giris orda dir . zeminde. selale nin sagindaki girisi acmak lazim. belliki tunel yada in var.
    S. Aleykum ustam cay suyu anca birez cekilmis bugun is donusu ufak bir zamanim oldu ve giris dediniz yere gittim nasil bir calisma yapilir gormedimiz ne var ne yok diye fakat patlatilmis ve benim girilmis dedigim yerde incelemeler yaptim girdim iceri icerde un gibi kum birikintisi var fakat yapi duzgun bir yapi diil dere tasmis dicem dere kumu diil paslanmis cok eski birbirine gecmis iki demir parcasi cikti.
    kum ellenmemis ilginc olanda bu oraya kadar girip neden o kum ellenmesin kanalin alti dinamit veya patarla patlatilmis karelerin olcusunu alamadim tektim cikis yok inerdim ama dussem bi sakatlik olsa kaldim tektim selalelerin adedi falan bu hafta orda iyi bir inceleme yapacaz bakalim kismet.

Status
    Beğenmiş
    140
    Beğenilmiş
    62

Diyer ustalarmin istediklerni insallah bu hafta atacam. Herkeze hayirli geceler.
    aslan81 (20.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)