Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oyma Üçgen İşareti Yanında Tuzaklı Mezar Girişi

Status
    definedeyiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    3

Oyma Üçgen İşareti Yanında Tuzaklı Mezar Girişi

Arkadaşlar Merhabalar,
    Videoda Anlatılanlar dışında gözünüze bir şey çarpacak mı ? Yardımcı olmaya çalışanlara şimdiden teşekkürler ...

Buyrun Video Linki:

Kapak resmi

MaSTeR™ (10.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    363

Cevap: Oyma Üçgen İşareti Yanında Tuzaklı Mezar Girişi

Merhaba,

Çok da yakında olmayan bir mesafede ve birbirinden farklı noktalarda birden fazla işiniz var.

Ayrıca bu muhitte, uzunca düz gibi devam eden bir dere, belli bir mesafe sonra hem sağa hem sola birden sert bir dönüşle ayrılır. Yani kısmen T yapar !

Sağ koldan devam ederseniz bu kol önce tatlı bir "ters S" sonra da ileride bu gelen kolu dik kesen bir başka kolla birleşir ve bu birleştiği kol da ayrıca tatlı bir "hilal" çizer !

Bu dediklerimi orada dikkatli bir inceleme ile ya da araziye hakimseniz bulmanız zor olmamalı.

İlk ayrımda sağa değil de sola dönerseniz döner dönmez sol iç tarafta kalan alanı iyi inceleyiniz ! Çünkü orada da sizi bekleyen işaretler var.

Ayrıca yine bu T yapan ayrıma varmadan da özellikle ayrıma doğru ilerlerken sol tarafta maksimum 150 metre tarafını çok çok iyi incelemeniz gerekmektedir. Çünkü bir işaret de orada olacak... ve bir nokta da bu çatala tersten bakan ve orayı gören noktada olacak.

Ayrıca yine ayrımın sağ kolundan devam edip üst hilal çizen diğer su yolu ile diklemesine birleşimine de varmadan yine bu yeni çatalın da sağ tarafına çok dikkat edin çünkü orası da önemli imiş !

Kısacası çatala yani ayrıma yaklaşırken sol taraf ağırlıklı dikkatli incelemeye başlayarak çatala geliyorsunuz ve çatalın neredeyse 3 ayrı yakın tarafında da yeni işaretleri buluyorsunuz ki devam edebilesiniz. Bahsettiğim 2 birbirinden mesafeli çatal ve çevresi de ayrı ayrı önemliler...

ve tüm bu dediklerimi arazide bulacağınız yön de tam olarak bu taraftadır:

Hoş geldiniz
    amero (11.Mayıs.2019), aslan81 (10.Mayıs.2019), definedeyiz (10.Mayıs.2019), deli_ormanli77 (10.Mayıs.2019), MaSTeR™ (10.Mayıs.2019), NİHAT BABA (11.Mayıs.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    3

Alıntı DOIDYE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Çok da yakında olmayan bir mesafede ve birbirinden farklı noktalarda birden fazla işiniz var.

Ayrıca bu muhitte, uzunca düz gibi devam eden bir dere, belli bir mesafe sonra hem sağa hem sola birden sert bir dönüşle ayrılır. Yani kısmen T yapar !

Sağ koldan devam ederseniz bu kol önce tatlı bir "ters S" sonra da ileride bu gelen kolu dik kesen bir başka kolla birleşir ve bu birleştiği kol da ayrıca tatlı bir "hilal" çizer !

Bu dediklerimi orada dikkatli bir inceleme ile ya da araziye hakimseniz bulmanız zor olmamalı.

İlk ayrımda sağa değil de sola dönerseniz döner dönmez sol iç tarafta kalan alanı iyi inceleyiniz ! Çünkü orada da sizi bekleyen işaretler var.

Ayrıca yine bu T yapan ayrıma varmadan da özellikle ayrıma doğru ilerlerken sol tarafta maksimum 150 metre tarafını çok çok iyi incelemeniz gerekmektedir. Çünkü bir işaret de orada olacak... ve bir nokta da bu çatala tersten bakan ve orayı gören noktada olacak.

Ayrıca yine ayrımın sağ kolundan devam edip üst hilal çizen diğer su yolu ile diklemesine birleşimine de varmadan yine bu yeni çatalın da sağ tarafına çok dikkat edin çünkü orası da önemli imiş !

Kısacası çatala yani ayrıma yaklaşırken sol taraf ağırlıklı dikkatli incelemeye başlayarak çatala geliyorsunuz ve çatalın neredeyse 3 ayrı yakın tarafında da yeni işaretleri buluyorsunuz ki devam edebilesiniz. Bahsettiğim 2 birbirinden mesafeli çatal ve çevresi de ayrı ayrı önemliler...

ve tüm bu dediklerimi arazide bulacağınız yön de tam olarak bu taraftadır:

Hoş geldiniz
    Ustam Allah celle celalühü sizden razı olsun ne diyim, dedikleriniz kısmen anladım teyyit için sonra danışmak istiyorum müsadeniz olursa

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    225
    Beğenilmiş
    169

üçgenin etrafında yön veren murç vb işaret ara kasada olabilir diyecektim solaltı kırılmış sanırım *birileri erken kalkmış* ,üçgen içini kontrol ettinmi ordada dikkat çeken yön veren bir şey olabilir elle içini yokla birde su durursa içinde su dök biyere gidermi dıştan değil içten gidermi ,üçgen taşın etrafınıda iyi araştır ruh deliği vb yer varmı mezarı zeminde olur normalde onuda açmış olabilirler bence açılmış ama kısmet diyelim,, koltuğuda yakın çek başka bir işaret varmı üzerinde hediyesi olabilir baktığı karşı kayadada olabilir , yağmur aksatmış ama detay önemli
    amero (11.Mayıs.2019), definedeyiz (11.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    deli_ormanli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    95
    Beğenilmiş
    30

öncelikle giriş diye şüphelendiğin yer,büyük ihtimalle sahte giriş (giriş görüntüsü verilmiş).bana göre
    ancak gerçek giriş yakınında olacak.
    üçgen oyma daire içine almışsın.o bence açıkmış kasa.tabi ki üçgen şeklinde olması işin devamı nın olduğunu
    gösteriyor.o üçgenin üst köşesinde küçük bir üçgen oyulmuş,önünde murç oyması.ikisinin arasını ölç.1cm=1mt(adım)
    murç oyması yönünde adımla.orda giriş olmalı.üçgen taş,oyma,yaslı taşlar v.s.
    orda boşluk tespiti yap. ama burda farklı işaretler de var,birbirinden bağımsız,bir bölümünü @DOIDYE ustam belirtmiş.
    sırasıyla araştırma yapılırsa, güzel bir yer.
    amero (11.Mayıs.2019), definedeyiz (11.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    3

@DOIDYE ustam açıklamanızla alakalı bir video gönderdim mesaj kutunuza bakar mısınız

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    363

Merhaba, gördüm ama özelden devam edince bana kızıyorlar. Çok özel bir noktaya varılırsa ya da buradan belirtemeyeceğim bir şey olursa da ben zaten özelden size yazarım duruma göre. Bunun dışında fotoğraf, video ya da yazılı tüm gelişmeleri siz yine lütfen konu altına ekleyerek devam ediniz. Yine aynı şekilde tüm sorulanlara da geri dönüş yapınız mutlaka.

Bana yolladığınız kısa videonun netliği güzel ama videolar net fotoğraflarda görünen detayların kaçmasına da neden oluyor. Bu yüzden çektiğiniz çatalın çeşitli bol ve net kareleri daha faydalı olacaktır. Ayrıca mesajda belirttiğiniz gibi çatal görünüyor ama bu aradıklarımdan hangisi emin olamadım henüz. Sağ devamı hiç görünmüyor. Gerçi fark etmez iki çatalın da önemli olduğunu belirtmiştim size ama hangisinde olduğumuzu bilirsek ve doğru noktada olduğumuzdan emin olursak arazi tarifini de daha sağlıklı şekilde yapabilirim elimden geldiğince.

Gördüğünüz üzere bu çatal o ikisinden biri ise oradaki işaretlerin de farkındasınız. En azından bazılarının...

Ayrıca burada birbirinden değerli ustalarımız var ve ben de herkesin görmesinden yanayım. Size, ister ara işaretlerde olsun ister son noktada benden daha fazla yardımcı olabilecek isimler de var aramızda. Herkes görüp bilgi tecrübe ya da fikirlerini paylaşabilmeli ki daha fazla yardımcı olunabilinsin. Benim bilmediğim ya da göremediğim, gözümden kaçan bir detayı başka bir isim görüp direkt size cevabı tak diye de verebilir. İster yakın mesafe veren bir detay olsun ister uzak...

Son olarak da teklifiniz ve cömertliğiniz için de ayrıca teşekkürler fakat her hangi maddi bir beklentim yoktur. Vesile olmak kafidir bana. Ha yine de çok ısrar ederseniz zekatına hayır demeyiz tabi : ) ama bunlar için çok erken çünkü yeriniz o kadar da kolay değil... ve dediğim gibi bir beklentim de yok, Allah razı olsun denip özelden de olsa sonuç alındığının belirtilmesi ve alınabilenlerin de hayırlı işlerde kullanılabilmesi benim için yeter de artar.

Yerinize gelince, dere tam tahmin ettiğim gibi ve güzelmiş. Ancak bu işlerde kolay yok... Dediğim noktaları belki de tekrar tekrar gezmeniz detaylı fotoğraflar ve yönler ile sunmanız ve hatta yerine göre uydudan da destek alıp (şansınıza su dibi sık orman değil ve uydu görüşü temiz olabilir) konuya bunları da ekleyerek devam etmeniz gerekmektedir.

Kısacası zor işler. Siz videoyu konuya kendiniz ekleyip sonrasındaki detayları da aynı şekilde belirtmeye devam edebilirsiniz. Ben de herkes gibi konuyu takipte olacağım.

Çok selamlar
    amero (13.Mayıs.2019), definedeyiz (13.Mayıs.2019), FENERLİ (13.Mayıs.2019), MaSTeR™ (13.Mayıs.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    3

@DOIDYE Anlaşıldı usta buradan devam ediyorum, kusura bakmayın haklısınız.

Arkadaşlar buyurun tarif edilen yerin videosu:

https://youtu.be/iXKF2gqdzNQ

Burada ben 2 adet net yer görüyorum teki zemin altı mezar odası, muhtemelen de zengin ve girişi zahmetli. Siz ne görüyorsunuz ustalar ?

Bu arada usta çok isterdim detaylı foto çekmeyi ama malesef şuan mümkün değil. Yer çok çok uzakta birkaç aydan önce gitmem mümkün değil ve çok karışık bir yerde, beni götüren kişiyi ayarlamam lazım, bir sürü dağ tepe orman geçiyorsun yol falan yok; çok vahşi bir doğa eşek arısından tut, kurt domuz ne ararsan var... Doğa üstü olaylara da şahit oldum... Mezarla falan ilgilenmiyorum bana eşkiya işi kolay yer gerek , zaten gidene kadar soluk soluğa kalınıyor, yanında eşya taşıyıp uzun çalışma, orada kalma falan sıkıntılı...
    Bölgeden eşkiya işi enerji aldınız yanılmıyorsam, zaten buranın ilerisinde birkaç yerden kolaydan alınmış biliyorum. Anlattıklarınızın hepsi videoda mevcut yanılmıyorsam sadece sağ çatalın öbür dere ile kesiştiği yer çıkmamış videoda. Bana 3 aşağı 5 yukarı nokta için yardımcı olursanız, karışılıksız kalmayacak emin olun.

Bu arada ustalar kanalda diğer videolarıma göz atarsanız sevinirim bir şey yakalarsanız dişime göre faydasını görürüz...

Son olarak burası hakkında birşey düşünüyor musunuz konu basındaki video ile alakalı olarak?

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    225
    Beğenilmiş
    169

üçgenin üstünde görünen ağaçın orayıda fotola görelim

Status
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    3

ustam yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı şuan mümkün değil malesef... gidince detaylı fotoğraflarım kısmetse

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)