Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yoruma değer mi?

Status
    Tekboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    57
    Beğenilmiş
    17

Cevap: Yoruma değer mi?

Alıntı ÖzgürPaşşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiremit tugla parcaların oldugu yer bellimi ve mezarlık cevresinde temel kalıntıları gördünmü
    Ustam hic bir şey görmedim.kremit tuğla parçaları falan görmedim.Kazi falan yapmadım.Bolgeyi bilen insanlar eskiden yaşantı olduğunu ve bölgede mezarlık olduğunu söylüyor.Ayrica civarda bazı mezari andıran taşlar var.Bu taş ilgimi çektiği için paylaştım.
    ÖzgürPaşşa (25.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    ÖzgürPaşşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    235
    Beğenilmiş
    107

ateş olmayan yerden duman cıkmaz derler diyek

arazide gezeceksin kiremit tugla kırıkları parcaları olan yer bizans vatandaş mezarlarının oldugu yerdir en gariban mezarda iki gözünde bir azında para olur ve gözyaşı şişesı birini bulunca yan tarafında başkada olur bunlar sıralı dır kadın mezarında takı coktur

mezarı en basit cubuk ile boşluk tespit ederek bulursun ve içindeki metalede bakarsın saglamasını yaparsın

tespit ettikten sonra calışmaya başlarsan kiremit catıya kadar gel catıyı actıgında içinde bir karışa yakın toprak olur kemikler duruyosa dışarıya koy mezar içindeki topragı sıyır cuvala koy yan tarafında elli santim yararak gidersen diyer mezara gelirsin bu şekilde daha basit olur cuvalladıgın topragı müsayit yerde un elekleri ile elersen bulursun tek paraları ve inçik boncugu

bizans inac geregi mezarlarını kilise cevresine yapar elli metre cevrede kilise olacak

kilise2.jpg

mavi kiliseyin duvarları beyaz içerdeki alttaki tüneli ve iki oda vardır mazeme odasında aklına gelebilecek her şey vardır papazın odası gizli bir düzenek ile acılır orda papazın asa cuppe şapka kitabi ve en deyerli mazemeler olur kapak taşı vardır onu kaldırıp kacış tüneli ile kuyuya gidilir

kilise cevresinde daha once görev yapıp ölen papazların lahit mezarları vardır bunlar üç beş yedi dokuz onbir onüç şeklinde de sıralanır beş beş de sıralanır nadirende olsa hilal şeklinde de olanı vardır

ve kilise cevresinde kiliseden yüksek tepe olacak burda kiliseyi ilk kuran papazın oda içinde mezarı vardır çoooook deyerli dir

şimdilik bu kadar
    adrenalin68 (25.Mayıs.2019), definesever (15.Haziran.2019), Hadid 57 (25.Mayıs.2019), Tekboy (25.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Status
    Navaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nordatlantik
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    62

Alıntı Tekboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, arkadaşlar bu taşın üzerinde bizim göremediğimiz bir işaret falan var mı?
    Alıntı MaSTeR™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Navaron ustanın bir bakması lazım.Birşeyler ifade ediyor mu etmiyor mu ?
    Maalesef yok, üzerinde her hangi bir işaret vb. özellik barındırmayan, sıradan ve tamamen doğal bir Kaya, sadece oluşum şekli biraz ilgi çekici ama detaylı incelendiğinde kendiliğinden oluştuğu bariz ..
    Araştırmalarını başka yerler'de yapmalısın ..
    MaSTeR™ (26.Mayıs.2019), Tekboy (26.Mayıs.2019) Bunu beğendi.
    by Nava®one

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    223
    Beğenilmiş
    169

haritadaki yolla taştaki yukardan aşağı ince çatlak gibi olan yer benzer durumda ,sağtarafı kayalık gibi şekillenmiş ,kayalığa gidebilirsen özel değilde yakın biryerse foto la bol bol ,yanlız uydunun sol tarafını da görelim ordada kayalık yer var taşın solu , yolun altı kayalıklara yakınmı geçiyor yakınında dere mi var soldada olabilir merak ettim ,altta yolda bozulma var ?

Status
    Beğenmiş
    57
    Beğenilmiş
    17

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haritadaki yolla taştaki yukardan aşağı ince çatlak gibi olan yer benzer durumda ,sağtarafı kayalık gibi şekillenmiş ,kayalığa gidebilirsen özel değilde yakın biryerse foto la bol bol ,yanlız uydunun sol tarafını da görelim ordada kayalık yer var taşın solu , yolun altı kayalıklara yakınmı geçiyor yakınında dere mi var soldada olabilir merak ettim ,altta yolda bozulma var ?
    Evet yol kayalıklara yakın geçiyor.Evet dere var.Yalniz taşın solunda kayalık falan göremedim ben.

Status
    Beğenmiş
    57
    Beğenilmiş
    17

Status
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    223
    Beğenilmiş
    169

sol taraf kayalık değilde ağaçlar seyrekleşmiş arazi çıplaklaşmış büyütünce bozuluyor ondan heralde,yol aşada keskin dönüş yapıyor U gibi iç tarafınıda keskin dönüş dışınıda araştırmana dahil et i
    -taşın üstünü temizleyip silip kuruykende fotola başkadoneler olmalı kly gelsin

Status
    Beğenmiş
    57
    Beğenilmiş
    17

sol taraf kayalık değilde ağaçlar seyrekleşmiş arazi çıplaklaşmış büyütünce bozuluyor ondan heralde,yol aşada keskin dönüş yapıyor U gibi iç tarafınıda keskin dönüş dışınıda araştırmana dahil et i
    -taşın üstünü temizleyip silip kuruykende fotola başkadoneler olmalı kly gelsin
    Üstad yol eski bir yol değilmiş .20-30 senelik bir yol. araziye ulaşmak için açılmış

Status
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    223
    Beğenilmiş
    169

Alıntı Tekboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arazi eğimli 10 metre kadar yanında bu taşlar var.Bu bölgenin eski mezarlık olduğunu öğrendim.Dogusunda büyük kayalık var.20-30 metre kadar aşağısında yol var.

eski yolun üzerine yapılmamışmı yeni yol-bu taşlar var demişin 10m yanında bunları daha detaylı fotola

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)