Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugünkü Orman Gezisi ve Mantar

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    141
    Beğenilmiş
    62

Bugünkü Orman Gezisi ve Mantar

Mantar sezonu baslamistir bunla birlikte arazi gezileri. Bizim buralarda feslegen mantari derler bu zamanda baslar eylul kasima kadar devam eder bircok ismi vardir corek, ayi mantari da derler diyer bolgelerde yabanci ismi porcini ve yararlidir arkadaslar.

Potasyum, fosfor, kalsiyum ve demir mineralleri yönünden zengin olan çörek mantarı; B1, B2, B3, B5 ve B7 vitaminleri sayesinde çocukların gelişiminde rol oynamaktadır. Bünyesinde barındırdığı zengin folik asit bakımından kansızlık hastalığına iyi gelebilmektedir

MaSTeR™ (06.Haziran.2019), MELİS (27.Temmuz.2019), Realtime (10.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Status
    Taner46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Cevap: Bugünkü Orman Gezisi ve Mantar

Oooo bulmuşsunuz porçiniyi, afiyet olsun Ben bayılırım buna, annem fırında çok güzel yapar. Birkaç tane de tarif paylaşsaydınız üstadım, yakında biz de çıkıyoruz mantar avına Kayınbiraderim Yunanistan'da villa satın almak şerefine erişti geçen yıl. Villanın yakınında müthiş ormanlık bir alan var, ormanın içinde de ufak bir göl var. Her yaz gidiyoruz eşimle, oltalarımızı kapıyoruz kayınbiraderle ben doğruca balık tutmaya, mantar toplamaya. Çoirino gibi bir şey diyorlar bu mantara oradakiler, benim memleketimin mantarı kadar lezzetli olmuyor tabi.
    raslanti (09.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu DOIDYE tarafından (09.Temmuz.2019 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: Reklam yasaktır. Link kaldırılmıştır. Seo çalışmalarınızı buradan denemeyin :)

Status
    raslanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    141
    Beğenilmiş
    62

Cevap: Bugünkü Orman Gezisi ve Mantar

Deyerli dostum firinda kurutulup veya golgede ilik ruzgarla kurutulup yanliz mantar dilimlendikten sonra birbirine deymememesi lazim kurtlaniyoor corbalara ufak ufak atarsaniz mukemmel bir tat aliyorsunuz arti istediniz yeme damak zevkine kalmis birinci kalite alti beyaz olandir yesil olanlar ikinci kalite olarak gecer ben kizartmasini severim oatates gubi kizartilir yesil olanlar alti tuhap gelebilir ben onlari cikartir ole kizartirim dilim.dilim bu aylarinki biz cicek feslegeni deriz buyur ve hemen kurtlanir agustos eylul feslegeni tas gibi olur kolay kolay kurtlanmaz ve istediniz yere gonderebilirsiniz arti olarak kurtlu olanlar hani kurtunu cikarmak icin tuzlu suda bekletilmesi kafidir .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)