Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yorumlar ve Tavsiyeler Önemlidir Ustalar

Status
    aslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    trakya
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    182

Cevap: Yorumlar ve Tavsiyeler Önemlidir Ustalar

Bol bol mezar var ama tepe tümülüsse onu geçeceksin statülü mezar ve gömü işareti yok görüntüde ,dikdörgen oyulmuş gibi olan tümülüse sunu yapılan yer ilk foto- etrafı statüsüz mezarlık alan bazıları göçme yapmış, kralın maiyeti diyelim makinayla değerli bakabilirsin ,daha iyi işçilikli yerlere yönel
    MaSTeR™ (24.Haziran.2019), ReDx (24.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Status
    ReDx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    22

Alıntı aslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bol bol mezar var ama tepe tümülüsse onu geçeceksin statülü mezar ve gömü işareti yok görüntüde ,dikdörgen oyulmuş gibi olan tümülüse sunu yapılan yer ilk foto- etrafı statüsüz mezarlık alan bazıları göçme yapmış, kralın maiyeti diyelim makinayla değerli bakabilirsin ,daha iyi işçilikli yerlere yönel
    @aslan81 ustam bu tümülüse sunu yapılan yer ilk foto güneye bakiyor. ayrica sonradan attigim resimlerde cökmüs olan yer ve havalandirma deligi olan yer tam karsi karsiya arainda kurumus dere yatagi var. havalandirma deliginin önünde bosluk oldugunu dusunuyorum umarim yanilmam o konuda.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Bu tip girişler:

yer altı oda mezarları harici yer altı yaşam alanlarına da çıkabiliyor.

Girmekten çekindiğiniz için devamını ve olabilecekleri detaya girip anlatmıyorum.

Konu başında 5. fotoğraftaki giriş, bu gösterdiğim girişin otu temizlenmiş ya da kapı ağzından çekilmiş yakın planı mı yoksa 2. bir başka giriş mi o ?

Farklı ise diğeriyle mesafeleri nasıl ? Pusula yönleri nasıl ve hangi yöne bakıyorlar ayrı ayrı ?

Bu arada evet sağlam mezarlar var görünüyor. Ancak işleri bitmiş olabilir ya da içeride odalar varsa bazıları henüz açılmamış tespit edilememiş olanlar da çıkabilir ya da yine olsa dahi zaman içinde çökme vs olduysa bazı tünel ya da tüneller kapanmış bile olabilir...
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    22

Otlanmis olan görmüş olduğunuz yer diğer 5. Resimle aynı yerdir ustam sadece 5. Resim yakından çekilmiştir ama eksik resimleme olduğu için ben yeniden çektim orayı.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    320
    Beğenilmiş
    371

Anladım. Yakından incelemek için girmeye karar verilirse mutlaka haber verin, bir kaç önemli detaydan bahsederim ve ustaların dediği gibi bu muhitte bol mezar vardır ama ne kadarı kayda değer ya da kaçı hala açılmamış bilemeyiz. Açık yerin ise içerisi başka bir dünya olabilir. Birbirinden farklı çok örneğini biliyorum. Ucundan kenarından da olsa yaşam alanı mı mezar odalarına mı çıkacak bakmak lazım normalde... ki mezar odaları gibi duruyor ama ne olur ne olmaz...

İşaretlediğim fotoğrafta girişin arkasındaki tümbeden kesinlikle boşluk/boşluklar alınır...

Burada içerisinin ayrıca kontrolü yapılmayacaksa o zaman Navaron ustanın dediğine yoğunlaşılabilir.

Çünkü onun dedikleri başka iş, bahsettiğimiz orada yatanlar başka...

Fakat nerede ne olursa olsun yine benzer sonuçlarla bir nokta tespit edilip açılsa da
    (hani yakından inceleme manasında yani : ) ) , yine eninde sonunda girmek gerekecektir. Çünkü yine bir mezar odası/mahzen/ yer altı kapalı bir alan olma olasılığı çok yüksektir. Fakat arayış kaya kasa tipi ya da toprakta derin olmayan bir meblağ ise kişisel fikrim böle dağ başında tepelerde dolaşmak değil de derelere inmeniz olacaktır.

Ayrıca zaten açılmış yer ile ilk kez açılan yer de elbette aynı olmayacaktır ve ilk kez açılan yerin sıkıntısı zaten açık olan yerin olası sıkıntılarının 3 katıdır ve çok daha tehlikelidir.

Selamlar
    ReDx (27.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    22

@DOIDYE ustam anliyorum. yalniz resimde isaretlediginiz yer'e insan sigmaz yani daha dogrusu olgun bir insan sigmaz o yüzden isin gercegi giremiyoruz. o yüzden isaretlediginiz yerin önündeki cökmüs alan'a yöneldim. bende muhtemel bariz acik secik cökme var yani. resimlere baktiysaniz en son attigim resimlerde en bastan 3. resimde cektigim yer önüdür. zaten sizde fark etmissinizdir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)