Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu işaret kimlere ait anlamı manası nedir

Status
    Kasko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Bu işaret kimlere ait anlamı manası nedir

Selamlar saygılar sunuyorum, çizmiş olduğum işaret dere kenarı bir tepede bulunuyor, tepede çevrede olmayan civarda göremediğimiz üç beş tonluk blok taşlar mevcut, bu taşlar tepenin üzerini çevrelemiş. İşaret tepe üzerinde çatık kenetlenmiş iki blok taşın birinde bulunuyordu. Gelelim işarete okun arkası kesik, gövdesi uzun kanatları eşittir, oymadır, okun önünde bulunan mezara benzeyen 3 adet şekil dikdörtgen şeklinde oymadır, bu işaretli kayanın arka yüzünde işaret parmağın gireceği boyutta delik oyma mevcuttur. Okun baktığı yönde ve arkasında tepe yükselti ilginç birşey yok. Değerli ustalar yorumlarınızı eksik etmeyin

Status
    mortal kombat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    24
    Beğenilmiş
    218

Cevap: Bu işaret kimlere ait anlamı manası nedir

isaretten once tepenin ne amacla kullanildigi bilinmeli,
    anlattiklarina gore onemli bir tepe olmali.
    KESİNLİKLE KAÇAK KAZIDAN UZAK DURALIM. YASALARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Status
    DOIDYE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    820
    Beğenilmiş
    947

Merhaba,

Ne kadar iyi tarif edilse de anlattığınızdan daha farklı detaylar barındırıyor olabilir. Ya da gözünüzden kaçan başka detaylar olabilir. Bu yüzden anlattıklarınızın gerçek fotoğrafları da gerekiyor.

Çizim bile anında hemen yanıltıcı unsurlara sahip. Örneğin okun gövdesi kuyruk kısmın 6 katı olduğu halde 2-2.5 katı gibi çizilmiş...

Ok uçları eşit demişsiniz ama ölçülmemiş ya da belirtilmemiş. Okun baktığı yerdeki mezara benzer 3 oyma ne demek bir kere ?

- Aynı kaya yüzeyinde okun ucu hizası devamında kayada oyma mı ?
    - Okun olduğu kayadan bağımsız 30 metre ötede yerde 3 tane mezarı andıran oyuk mu var ?

Ben anlamadım o kısmı şahsen...

Aynı kayada yine sigara pakedi ebatlarında 3 oyma ise onların da yine hem görseli hem ölçüleri ?

oktan bu 3 oymaya ölçü ?

Bu okun olduğu kaya yüzeyi (yani işaretin ) kayadaki eğimi nasıl ya da var mı ? derken demişsiniz ki kayanın arka yüzeyinde de oyma var.

Demek ki dikme gibi bir büyükçe kata kütlesi (ne kadar büyük odluğu da belli değil) ve bunun karşılıklı iki tarafında da işaret var. bir tarafı ok ve 3 dikdörtgen oyma
    diğer tarafı tek oyma

Bu oymanın derinliği var mı varsa nasıl ? Parmak giriyor ama ne kadarı giriyor ? hangi parmak ? parmak girince tırnak içeri dayanıyor mu mesela yoksa daha ilk boğumda mı dayanıyor ? yoksa en uzun parmagınızı da soksanız ucu deymiyor mu ? o derinliğin cm si bile yerine göre önem arz eder. Ayrıca İşçiliği nasıl ? Doğal olup murç izi sanılıyor olabilir mi delik ?

Yine okun baktığı yer derken (madem dikme bir kayada bu ok demek ki zaten karşıdan bakınca görünen bir ok diye ele alıyorum) ;

- okun olduğu kayaya sırt verdiğinizi mi kasdediyorsunuz ?
    - yoksa okun uç hizasını mı ? yani işarete karşıdan bakarken sağ çaprazınızı mı ?

çünkü iki şekilde de "karşısı" ifadesi kullanılır ama anlamı ve çözümü ikisinde de değişebilir...

Gördüğünüz gibi fotoğraflar bu yüzden ve fazlası için önemlidir

Ayrıca;

okun arkası kesik ne demek ? taş yapısı mı bitmiş yani arka uç yok mu direkt taşın dışına çıkıyor birden ? yle olsaydı diyorum 7 cm ölçü nasıl alındı ?

Dediklerinizin bazılarını hiç anlayamadım ya da emin olamadım.

Hoş geldiniz
    BermudA (26.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    Görünene göre karar verenler ne kadar az şey gördüğünü bilmeyenlerdir...

Status
    Kasko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Hoşbulduk ustam oysaki gayet yalın anlattığımı sanıyordum sizin bu kadar irdelemenizi okuyana kadar, sakın beni yanlış anlamayın.. Elbette fotoğraf olmayınca eksik kalabiliyor anlatmaya çalıştığımız, dediklerimin bazısını anlamadığınızı belirtmiştiniz peki anladığınız kadar bir çıkarım yapabildiğiniz kadar yardımcı olabilir misiniz

Status
    ArGoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    21
    Beğenilmiş
    29

Isareti detaylıca resimle

Cevreyide resimle

Ölculerini de al ardindan paylasimina benzer yönleri ile birlikte krokini ciz

Bu iste bize su var derler baska sey cikar

Ne sen yorul ne biz yorulalim
    İyi bir sunum için burayı okuyunuz : http://www.defineyolu.com/definecili...e-sonrasi.html

Nasip İse Gelir Hint 'ten Yemen 'den , Nasip Değil İse Ne Gelir Elden . . .

Tırtılın Yolun Sonu Dedigi Yere USTA Kelebek Der. . .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)